TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо нема да игра против Рома, Имобиле веќе слави

СуперСпорт - 01.08.2020

Вечерва на програмата е последното коло во Серија А, а единствените две дилеми се кој ќе игра во Серија Б, Лече или Џенова, и кој ќе биде најдобар стрелец во Италија, а со самото тоа и во Европа.

Италија по пауза од 13 години го има најдобриот стрелец во Европа

Слободен Печат - 01.08.2020

Во Серија А треба да се одигра последното коло, а една од двете непознати е веќе решена, Чиро Имобиле е најдобиот стрелец во Италија. Пред последното коло во Серија А кое се игра викендов, Чиро Имобиле се наоѓаше на првото место на листата на ...

Чиро Имобиле пред Левандовски и Роналдо

Алсат-М - 01.08.2020

Чиро Имобиле е најдобриот стрелец во Европа за оваа натпреварувачка сезона 2019/2020. Италијанскиот репрезентативец со 35 погодоци е на првото место на листата на стрелци, и само Кристијано Роналдо кој имаше 31 гол, можеше да ја загрози неговата ...

Имобиле е „Златната копачка“ на Европа

Макфакс - 01.08.2020

Фудбалерот на Лацио Чиро Имобиле официјално е најобриот стрелец во Европа оваа сезона. Единствен кој имаше шанса да го стигне Имобиле беше Кристијано Роналдо, но тој вечерва нема да биде во составо на Јувентус против Рома.

Имобиле стана третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

24Фудбал - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против Рома. Роналдо беше единствениот фудбалер кој можеше да го стигне Имобиле на листата на ...

Трет Италијанец кој го добива престижното признание: Имобиле е новата „Златна копачка“ на Европа

Дерби - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и дефинитивно е најдобриот стрелец во Европа за оваа натпреварувачка сезона 2019/2020. Италијанскиот репрезентативец со 35 погодоци беше на првото место на листата на стрелци, односно само Кристијано Роналдо кој ...

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

А1 On - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – ...

Сега е и официјално: Чиро Имобиле е „Златна копачка“ на Европа за 2019/2020!

Спортманија - 01.08.2020

Голгетерот на Лацио не мора да се плаши од некакво чудо на Кристијано Роналдо. Чиро Имобиле од Лацио и официјално е освојувач на „Златната копачка“ за најдобар стрелец во Европа за сезоната 2019/2020.

Чиро Имобиле официјално „Златна копачка“ на Европа

Дриблинг - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио и репрезентацијата на Италија, Чиро Имобиле официјално е добитник на „Златаната копачка“ на Европа. Роналдо не е повикан за средбата на Јувентус со Рома. Имобиле со 35 постигнати погодоци е прв на листата на стрелци во Европа, зад ...

Роналдо капитулираше, „Златната копачка“ за Имобиле

Екипа - 01.08.2020

Чиро Имобиле ќе биде освојувач на „Златната топка“, откако од Јувентус информираа дека Кристијано Ронадло нема да биде дел од мечот на „Старата дама“ против Рома во последното коло од Серија А.

Имобиле ја доби „Златната топка“

Спортски - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле денес и официјално стана најдобар голгетер во Европа за оваа сезона. Италијанецот ја доби „Златната топка“, откако стана јасно дека неговиот најблизок конкурент, Кристиано Роналдо , не е повикан за последниот меч од ...

Чиро Имобиле е „златна копачка“ на Европа!

Sport 1 - 01.08.2020

Италијанскиот фудбалер Чиро Имобиле, кој го носи дресот на Лацио, конечно ја освои „Златната копачка“ на Европа за сезоната 2019/20, откако пристигна информација дека Кристијано Роналдо нема да игра вечерва за Јувентус во последното коло од Серија А.

Роналдо денеска не игра, Имобиле ќе биде најдобар стрелец сезонава во Серија А

SportMedia - 01.08.2020

Иако Кристијано Роналдо би сакал најмногу на светот во моментов вечерва да постигне пет гола против Рома и да го престигне Чиро Имобиле на листата на најдобри стрелци во Серија А сезона,а сепак за тоа нема да има можност.

Сонот стана реалност: Чиро Имобиле ја освои „Златната копачка“!

Gol.mk - 01.08.2020

Италијанскиот напаѓач Чиро Имобиле на коло пред крајот во Серија А е крунисан за „Златната копачка“ на Европа за сезоната 2019/20. Репрезентативецот на „аѕурите“ и напаѓачот на Лацио зад своето име има 35 постигнати гола, но ќе остане на лидерското ...

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

+инфо - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – ...

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

MakPress - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – ...

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Опсервер - 01.08.2020

Рим, 1 август 2020 () – Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“.

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Либертас - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – ...

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Независен - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – ...

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Sport M - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – ...

Златната копачка во рацете на Имобиле?

Курир - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – ...

Чиро Имобиле ја освои „Златната копачка“!

Sport M - 01.08.2020

Италијанскиот фудбалер Чиро Имобиле, кој го носи дресот на Лацио, конечно ја освои „Златната копачка“ на Европа за сезоната 2019/20. Репрезентативецот на „аѕурите“ и напаѓачот на Лацио зад своето име има 35 постигнати гола, но ќе остане на ...

Имобиле е третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

МКД - 01.08.2020

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против Рома. Роналдо беше единствениот фудбалер кој можеше да го стигне Имобиле на листата на ...