TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мбапе одлучи: Ништо од нов договор со ПСЖ, Мадрид му е следна дестинација

Спортманија - 08.04.2021

Француската ѕвезда нема уште долго да се задржи на „Паркот на Принцовите“ Денот по својот нов блесок и тоа против Баерн среде Минхен, Килијан Мбапе наводно донесе одлука околу тоа каде ќе ја продолжи кариерата, а ПСЖ не е клубот каде што се гледа во ...

Мбапе ги шокира челниците на ПСЖ, ја соопшти конечната одлука и тоа не е единствена бомба која ја подготвува Реал

Слободен Печат

Мбапе донел одлука дека сака во Реал Мадрид!

SportMedia

Познат шпански новинар: Мбапе се сели во Реал Мадрид

Спортски

Мбапе: Не чувствувам притисок против најдобрите тимови во светот, чувствувам само „глад“ за нови победи

Екипа

Мбапе доби награда за „играч на натпреварот“, но победата на ПСЖ ја обезбеди друг човек

Gol.mk

Мбапе: Ноер е еден од најдобрите голмани во светот

24 Вести

Опсервер MakPress Курир Екипа Курир Спортски 24Фудбал Sport M

Нема крај за проблемите на Флик, за ПСЖ ќе отпаднат уште две ѕвезди

Gol.mk - 08.04.2021

Екипата на Баерн Минхен загуби на домашниот дуел со ПСЖ со 2-3, па во реваншот во Париз ќе мора да го кренат нивото за да дојдат до полуфиналето во Лигата на шампионите. Проблем за Ханси Флик беше без ѕвездите Левандовски и Гнабри на вчерашниот ...

Нема крај на маките: Флик загуби уште двајца првотимци за реваншот во Париз

Спортманија

Проблеми без граници – Баерн остана без уште двајца првотимци

Екипа

Нема крај на маките на Баерн: Двајца стартери се повредија со ПСЖ, не играат на реваншот

Sport 1

Флик по првиот пораз во ЛШ: Добро е да се загуби на ваков начин!

Дерби

Хер Флик: Начинот на кој загубивме од ПСЖ ми дава надеж дека ќе победиме во Париз!

Sport 1

Флик: ПСЖ постигна три гола речиси без шанси

Сител

Екипа SportMedia Спортски Sport M СуперСпорт Либертас Спортклуб Точка

(ВИДЕО) Мбапе недопирлив за европскиот шампион, Челзи рутинирано против Порто во Севиља

ММС - 08.04.2021

Втората вечер во 1/4 финалето од Лигата на шампионите беше целосно во склад со ова елитно фудбалско натпреварување и квалитетот кој тоа го нуди години и години наназад. Во Минхен и Севиља фудбалот беше достоинствен за тежината што оваа завршна фаза ...

Се сменија работите кај квотите за европски првак, Баерн веќе не е топ фаворит

Спортманија

Мбапе го откри планот на Покетино во Минхен: Еден играч на Баерн бил во фокусот на „светците“

Точка

Милер: Требаше да победиме 6:3, никој од ПСЖ……

Дерби

Милер лут: Требаше да победиме 6:3, а сега…

Спортски

Мбапе го откри планот на Покетино во Минхен: Еден играч на Баерн бил во фокусот на „светците“

Дерби

Ден по големата победа во Минхен, Леонардо проговори за судбината на Нејмар и Мбапе

Спортклуб

Sport M Sport M Спортски Дриблинг Спортклуб SportMedia 24Фудбал 24Фудбал

Боатенг се сели во Премиер лигата

Спортски - 08.04.2021

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ потврди дека Жером Боатенг ќе го напушти клубот на крајот на сезоната. Договорот на Боатенг истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучија да не ја продолжуваат соработката, па ...

Флик ја коментираше најавата на Хасан за заминувањето на Боатенг: Морам да бидам професионален и да дејствувам

Sport M

Нов конфликт во Минхен, Флик незадоволен од одлуката на Салихамиџиќ за Боатенг

Спортклуб

Суле помина многу полошо од Горецка, обајцата одат на пауза

Sport M - 08.04.2021

Баерн Минхен синоќа беше поразен во првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите од францускиот шампион ПСЖ со 3:2. Покрај поразот, тренерот на баварскиот гигант Ханси Флик остана и без двајца играчи затоа што Леон Горецка и Никлас Суле ја ...

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Сител

ПСЖ ја почна одмаздата, Челси речиси полуфиналист

Кајгана

ЛШ: Мбапе му донесе половична одмазда на ПСЖ против Баерн, Челси со сериозна предност против Порто

Денар

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Опсервер

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

Слободен Печат

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

24 Вести

Независен Sport 1 МКД Екипа Спортманија Спортски Sport M OhridNews