TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Центарци добија нов парк „Капиштец“

Утрински - 14.12.2014

На површина од 20.000 квадратни метри, пред центарци денеска и официјално беше пуштен новиот парк „Капиштец“, лоциран во истоимената населба меѓу 12 згради и улиците „Васил Ѓоргов“, „Франклин Рузвелт“ и „Народен фронт“.

ГАЛЕРИЈА Отворен парк Капиштец – парк за секого

+инфо - 14.12.2014

Денеска, општина Центар го отвори паркот Капиштец. Тоа е парк за секого, за сите годишни времиња. За деца и возрасни, парк во кој заедно растат децата и билките. Ова е парк со нова перспектива.

Отворен нов парк во Капиштец, општина Центар

Сител - 14.12.2014

Во скопската населба Капиштец денеска е отворен парк, проект на Општина Центар. Се простира на површина од 20.000 метри квадратни од кои 12.000 се тревна површина. Содржи две детски игралишта за деца од различни возрасти и кошаркарски игралишта за ...

ФОТО+ВИДЕО: Отворен парк Капиштец

А1 On - 14.12.2014

Денеска, општина Центар го отвори паркот Капиштец. Тоа е парк за секого, за сите годишни времиња, парк со нова перспектива, велат од општина Центар. „Ова е најубавиот парк, не само во Центар и во Скопје, туку и во цела Македонија.

ГАЛЕРИЈА: Општина Центар го отвори паркот Капиштец

Либертас - 14.12.2014

Денеска, општина Центар го отвори паркот Капиштец. Како што велат од општината, тоа е парк за секого, за сите годишни времиња. За деца и возрасни, парк во кој заедно растат децата и билките. Тоа е парк со нова перспектива.