TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворено асоцирање на АА и Беса со ВМРО-ДПМНЕ ќе има цена кај гласачите, смета Бесим Небиу

360 степени - 13.05.2022

Во однос на (не)интересот на ДУИ за брзи избори, Небиу вели дека владејачката партија на Албанците сака дел од ветувањата што ги дава во неколку циклуси наназад, конечно да ги реализира Опозициските партии на Албанците не застанаа целосно зад ...

Небиу: Можна е предизборна коалиција на СДСМ и ДУИ

360 степени - 13.05.2022

Доколку бројките и прагмата е таква, овие партии можат да направат предизборна коалиција. Се разбира, тоа е нешто што не можеме да го предвидиме денес, смета граѓанскиот активист Бесим Небиу Можна е предизборна коалиција на СДСМ и ДУИ за следните ...

Небиу: Отворено асоцирање со ВМРО-ДПМНЕ на АА и Беса би имало цена кај гласачите

Press24 - 13.05.2022

Граѓанскиот активист Бесим Небиу во емисијата „360 степени“ на „ТВ Алсат“ кажа дека опозицискитие албански партии не застанаа целосно зад активната блокада на Собранието промовирана од ВМРО-ДПМНЕ.

Небиу: Легитимно право на опозицијата е да бара предвремени избори

Алсат-М - 13.05.2022

Граѓанскиот активист, Бесим Небиу, во вечерашната емисија „360 Степени“, барањето на опозицијата за предвремени парламентарни избори го оцени како легитимно, но го подвлече фактот дека набргу по формирањето на владата на Ковачевски, во Украина ...

Небиу: Стратегијата со блокади е за да се создадат пукнатини во владината коалиција со цел изборите да бидат неизбежни

Press24 - 13.05.2022

Граѓанскиот активист Бесим Небиу гостуваше во емисијата „360 степени“ на „ТВ Алсат“ и кажа дека ВМРО-ДПМНЕ има легитимно право да бара предвремени избори. Небиу вели дека ВМРО-ДПМНЕ има предност на анкетите, па поради тоа сака да се врати на власт ...

Небиу: Постои можност за предизборна коалиција на СДСМ и ДУИ

Press24 - 13.05.2022

Граѓанскиот активист Бесим Небиу кажа дека постои можност СДСМ и ДУИ да направат предизборна коалиција, но тоа е нешто што не може да се предвиди. Небиу кажа дека постои можност за предизборна коалиција на овие партии при гостувањето во емисијата ...

Вечерва во 360°: Кој добива, а кој губи од актуелните настани на политичката сцена?

360 степени - 13.05.2022

Новото издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (13 мај 2022 г.) од 22 часот на ТВ Алсат Опозициската ВМРО-ДПМНЕ притиска за брзи предвремени избори, а власта одговара дека барањето е непримерно среде толку кризи со кои е соочена ...