TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку пратеници ќе освои СДСМ ако Катица и Боки заминат во домашен притвор

Expres - 17.09.2019

Аналитичарот и лингвист Арменд Нухиу анализира колку пратеници ќе освои СДСМ на следните парламентарни избори ако Катица Јанева и Боки 13 од ефективен заминат во домашен притвор. “Се зборува дека Катица и Боки 13 ќе ги пуштат во домашен притвор.

Становите на своите деца гаранција дека нема да побегне - Катица Јанева бара да излезе од притвор

Точка - 17.09.2019

Поранешната спцијална јавна обвинителка Катица Јанева испрати барање да излезе од затворот во Шутка и поблаги мерки поради влошувањето на нејзината здравствена состојба. Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска вели дека бидејќи законските ...

Јанева нуди три станови за слобода, а додека беше во СЈО се подновила само со ауди А6

Телма - 17.09.2019

Три станови нуди екс специјалната обвинителка Катица Јанева за да се брани од слобода. Ова за Телма го потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчковска, која вели дека се работи за недвижности кои се нејзина и сопственост на фамилијата на Јанева.

Тимот на Јанева разрешен, одбраната на Јанева ќе бара укинување на мерката притвор

24 Вести - 17.09.2019

Катица Јанева наместо во „Шутка“ викендов може да го помине дома со најблиските. Бара да излезе од притвор, а како гаранција дека нема да избега, нуди три стана, на најблиските. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска за ТВ 24 вели дека барањето до Судот ...

Адвокатката на Јанева со барање за укинување на мерката притвор

Н.Македонија - 17.09.2019

Нарушувањето на здравјето на поранешната јавна обвинителка Катица Јанева, како и префрлањето на предметите во редовното обвинителство најверојатно ќе бидат двата аргументи на нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска, која веќе поднесе барање за укинување ...

Катица Јанева ги нуди становите на децата за да излезе од притвор

Press24 - 17.09.2019

Катица Јанева испрати барање за да излезе од затворот во Шутка , а како гаранција дека нема да избега ги понуди становите на ќерката и на синот во вредност од околу 160 илјади евра и уште еден стан на член на потесното семејство.

Поднесено барање за укинување на мерката притвор за Катица Јанева

Канал5 - 17.09.2019

Здравствената состојба на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева е стабилна и не е променета откако таа е влезена во притвор, велат од затворската управа во Шутка. Откако нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска излезе со тврдење дека нејзината ...

Јанева бара да излезе од притвор, ги нуди становите на децата

Алсат-М - 17.09.2019

Катица Јанева бара да излезе од притворот во Шутка. Гарантира дека нема да бега и ги нуди во залог становите на ќерката и синот и уште еден стан на член на потесното семејство. Екс-специјалната обвинителка бара поблага мерка и поради влошеното ...

До петок одлука дали ќе биде укинат притворот на Катица; Арифи: Јанева нема привилегии во Шутка

ТВ21 - 17.09.2019

Во петок истекува 30-дневниот притвор на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, а денеска преку нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска е доставено барање до Кривичен суд таа да се брани од слобода.

Катица Јанева наскоро излегува од притвор?

Алфа - 17.09.2019

Фрчковска бара слобода за Јанева. Адвокатката најави дека денеска, ќе поднесе барање Јанева да биде ослободена од ќелијата во Шутка, односно да се брани од слобода. Според сопругата на екс министерот Фрчковски, нема веќе основи зошто Јанева да ...

Адвокатката на Јанева поднесе барање за укинување на притворот

МКД - 17.09.2019

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука.

АПЕЛ ЗА ПОМОШ за Катица Јанева: Да собереме 215.478 денари за да и овој месец и биде „ОКЕЈ“ (ФОТО)

Курир - 17.09.2019

Група граѓани денеска на плоштадот во Скопје поставија кутија за донации за Катица Јанева. Според фотографиите кои започнаа да кружат по социјалните мрежи во центарот на Скопје на фонтаната „Воин на коњ“ денеска осамна кутија со која се собираат ...

Јанева понудила три стана како гаранција за да излезе од притвор

Скопје24 - 17.09.2019

Три станови – на ќерката, на синот и на уште еден член на потесното семејство – нуди Катица Јанева како гаранција да излезе од притвор и дека нема да бега. Разрешената бивша шефица на СЈО, бара поблага мерка и поради влошеното здравје во затворот во ...

Поднесено барање за укинување на притворот на Јанева

Нова ТВ - 17.09.2019

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука, потврди за МИА нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска.

Јанева побара да ѝ се укине притворот, нуди гаранција во недвижен имот

Р.С.Европа - 17.09.2019

Ирена Фрчковска, адвокатка на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, потврди дека барањето за укинување на мерката притвор за нејзината клиентка е доставено до Судот и дека одлуката по барањето ја очекуваат до петок, кога истекува ...

Катица Јанева ги нуди становите на децата за да излезе од притвор

360 степени - 17.09.2019

Катица Јанева побара да излезе од притворот во Шутка. Гарантира дека нема да бега и ги нуди во залог становите на ќерката и синот во вредност од околу 160 илјади евра и уште еден стан на член на потесното семејство.

Поднесено барање за укинување на притворот на Јанева, одбраната очекува одлука до петок

ТВ21 - 17.09.2019

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука, потврди денеска за ТВ21 нејзината адвокатка Ирена ...

Доставено барање до Судот да се укине притворот на Јанева

Мета - 17.09.2019

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска доставила барање до Судот за укинување на мерката притвор. Таа очекува до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука. Фрчкоска за дел од медиумите изјави дека основите за определување ...

Пензионираниот затворски психијатар ја лекува Јанева во притвор

МКД - 17.09.2019

Затворскиот психијатар Мирко Треневски кој пред половина година замина во пензија, повторно е вратен назад на работа. Тој во моментов работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

Поднесено барањето за укинување на притворот на Јанева, одбраната очекува одлука до петок

Либертас - 17.09.2019

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука, потврди денеска за МИА нејзината адвокатка Ирена ...

Јанева побара да ѝ се укине притворот, нуди гаранција во недвижен имот

Centar - 17.09.2019

„Отпаднати се основите за определување мерка притвор и целта може да се постигне и со друга мерка, не мора да се оди со најстрогата по закон. Сметаме дека основите се отпаднати со самото нејзино разрежување од СЈО и од ОЈО Гевгелија.

ВМРО-ДПМНЕ: Правда ќе има кога ќе се стави крај на криминалната власт

Канал5 - 17.09.2019

Правниот систем е урнат.Зоран Заев се среќава со адвокатката на осомничената Катица Јанева. Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по кои ...

Фрчковска бара Јанева да се брани од слобода, како гаранција нуди недвижен имот

Фокус - 17.09.2019

Ирена Фрчковска, адвокат на Катица Јанева, во интервју за ТВ 21 најави дека денеска ќе побара укинување на мерката притвор за поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Фрчкоска ќе бара нејзината клиентка да се брани од слобода со депонирање ...

Фрчкоска: Јанева не е специјален обвинител не може да ја злоупотреби функцијата- се бара укинување на притворот

Телма - 17.09.2019

Ирена Фрчкоска, адвокат на Катица Јанева, во интервју за ТВ 21 најави дека денеска ќе побара укинување на мерката притвор за поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Фрчкоска додаде дека доколку се утврди дека е разрешена на незаконит ...

Јанева побара да и се укине притворот

Слободен Печат - 17.09.2019

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор. Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална ...

Поднесено е барањето за укинување на притворот на Јанева

Нетпрес - 17.09.2019

„Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука“, потврди за МИА нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска.

ВМРО-ДПМНЕ: Соработуваа со него, се фотографираа со Боки 13, а сега велат дека го познаваат само од ТВ

МКД - 17.09.2019

Правниот систем е урнат. Зоран Заев се среќава со адвокатката на осомничената Катица Јанева. Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по ...

Фрчкоска: Влошена состојбата на Јанева, ќе се бара укинување на притворот

Алсат-М - 17.09.2019

Здравствената состојба на екс-шефицата на СЈО, Катица Јанева е влошена, информираше нејзината адвокатка, Ирена Фрчкоска во интервју за ТВ21 . Одбраната на Јанева додаде дека ќе се бара укинување на притворот и овозможување таа да се брани од слобода ...

Наместо во пензија, затвopскиот пcиxијатар Треневски внимава на Јанева

365 - 17.09.2019

Психичката состојба на поранешната шефица на СЈО – Катица Јанева, која е во притвор како третоосомничена во случајот „Рекет“, е лоша, соопшти вчера нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервју за „ТВ21“.

Адвокатката Фрчкоска ќе бара да се укине притворот на Јанева, заради влошена здравствена состојба

Пулс24 - 17.09.2019

Здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е влошена, потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ“21“. Јанева која е во притвор за “Рекет“ е под постојана терапија, а претходната недела во ...

Адвокатаката на Јанева ќе бара укинување на притворот

Канал5 - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска синоќа во интервју за 21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...

Фрчкоска: До петок очекувам Катица Јанева да излезе од притвор

Денешен - 17.09.2019

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука, потврди денеска за МИА нејзината адвокатка Ирена ...

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во притвор

Press24 - 17.09.2019

Откако вчера за ТВ21, адвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојба, МКД.МК , дознава дека нејзината состојба секојдневно се следи.

Фрчковска ќе бара да и се укине притворот на Јанева

А1 On - 17.09.2019

Укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева ќе побара днеска нејзината адвокатка Ирена Фрчковска. Фрчковска во изјава за МИА рече дека барањето ќе го достави до Судот во текот на денов.

Ќе гарантира со три стана: Поднесено барање за укинување на притворот на Јанева

Република - 17.09.2019

Здравствената состојба на поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева е стабилна и не е променета откако таа е влезена во притвор, велат од затворската управа во Шутка oткако нејзината адвокатка, Фрчкоска излезе со тврдење дека нејзината ...

Поднесено барање за укинување на притворот на Јанева, одбраната очекува одлука до петок

еМагазин - 17.09.2019

Барањето за укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева е доставено до Судот и очекуваме до петок, кога истекува 30-дневната мерка притвор, да има одлука, потврди денеска за МИА нејзината адвокатка Ирена ...

Пензионираниот затворски психијатар ја лекува Јанева во притвор

Вечер - 17.09.2019

Затворскиот психијатар Мирко Треневски кој пред половина година замина во пензија, повторно е вратен назад на работа. Тој во моментов работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

Психијатар во пензија ја лекува Катица во Шутка

24Инфо - 17.09.2019

Мирко Треневски затворски психијатар кој е во пензија од пред шест месеци, повторно е вратен назад на работа. Тој сега работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

ВМРО-ДПМНЕ: Апсењето на Боки 13 и Јанева – очајнички обид да се пресечат пипците на криминалниот октопод

А1 On - 17.09.2019

„Правниот систем е урнат. Зоран Заев се среќава со адвокатката на осомничената Катица Јанева. Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по ...

Јанева во лоша здравствена состојба - Ќе се бара укинување на притворот

Press24 - 17.09.2019

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21 . Јанева која е во притвор за Рекет, е под постојана терапија, а претходната недела во ...

Јанева и Боки 13 се болни, но се добри притвореници

Слободен Печат - 17.09.2019

Здравјето на Катица Јанева осомничена во „Рекет“ било кревко, особено психички и е под постојана терапија со лекови. И првите двајца осомничени во оваа афера имаат низа проблеми со здравјето, а неколку пати беа носени на лекарски прегледи.

Катица Јанева нуди 3 станови за слобода

Expres - 17.09.2019

Три станови – на ќерката, на синот и на уште еден член на потесното семејство – нуди Катица Јанева како гаранција да излезе од притвор и дека нема да бега. Разрешената бивша шефица на СЈО, бара поблага мерка и поради влошеното здравје во затворот во ...

ЈАНЕВА ЌЕ ПОНУДИ ИМОТ ЗА ДОМАШЕН ПРИТВОР: Погледнете што сè поседува поранешната шефица на СЈО

Слободен Печат - 17.09.2019

Ќе бараме да се брани од слобода со депонирање на соодветна гаранција во недвижен имот, најави адвокатката Фрчкоска. Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и шоуменот Бојан Јовановски познат како Боки 13 се добри и примерни притвореници.

Фрчковска ќе бара да и се укине притворот на Јанева

Независен - 17.09.2019

Фото: Б. Грданоски Укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева ќе побара днеска нејзината адвокатка Ирена Фрчковска. Фрчковска во изјава за МИА рече дека барањето ќе го достави до Судот во текот на денов.

Ова е затворскиот пензиониран психијатар кој ја лекува Катица Јанева во Шутка!

Магазин - 17.09.2019

Затворскиот психијатар Мирко Треневски кој пред половина година замина во пензија, повторно е вратен назад на работа. Тој во моментов работи и во затворот во Идризово, а два пати во неделата доаѓа и во Истражниот затвор во Шутка.

Фрчковска ќе бара да и се укине притворот на Јанева

4NEWS - 17.09.2019

Укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева ќе побара днеска нејзината адвокатка Ирена Фрчковска. Фрчковска во изјава за МИА рече дека барањето ќе го достави до Судот во текот на денов.

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во притвор

iPortal - 17.09.2019

Aдвокатката на Катица Јанева која е во притвор за Рекет, соопшти дека поранешната специјална јавна обвинителка е во лоша состојбa. Затворот во Идризово и Истражниот затвор во Шутка некое време беа без психијатар, бидејќи Треневски кој што работеше ...

ВМРО-ДПМНЕ: Правниот систем е урнат

MakPress - 17.09.2019

Правниот систем е урнат. Зоран Заев се среќава со адвокатката на осомничената Катица Јанева. Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по ...

ЗАЕВ ГИ ПРОРОКУВА НАСТАНИТЕ: Фрчковска бара притворената Катица Јанева да излезе на слобода

Денешен - 17.09.2019

Укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева ќе побара денеска нејзината адвокатка Ирена Фрчковска, сопруга на поранешниот министер и претседателски кандидат на СДСМ и актуелен декан на ФОН, Љубомир Фрчкоски.

Катица Јанева во лоша здравствена состојба

Независен - 17.09.2019

Фото: Б. Грданоски Поранешната јавна обвинителка Катица Јанева е во лоша здравствена состојба потврди нејзиниот адвокат Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната недела во затворот во „Шутка“ каде се наоѓа Јанева речиси еден месец како ...