TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апасиев: Добивам закани кон мене и моето семејство

Сител - 16.09.2020

Првиот човек на политичката партија Левица, Димитар Апасиев, тврди дека добива закани кон него и кон неговото семејство, откако ги напишал статусите на својот фејсбук-профил. За нив во моментов има отворен предмет во Јавното обвинителство.

Апасиев: Наредната недела ќе поднесам кривични пријави за загрозување на сигурноста

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и ...

Апасиев: Ми се закануваат мене и на моето семејство

ТВ21 - 16.09.2020

Димитар Апасиев, лидерот на партијата Левица и пратеник во Парламентот, денеска беше на распит откако беа поднесени кривични пријави за говор на омраза преку неговите објави на социјалната мрежа „Фејсбук“.

[Видео] Апасиев: Гоце Делчев не е причина за пpoтecти на „Левица“

Мак. Весник - 16.09.2020

Ниту покачувањето на цената на струјата, ниту трговијата со македонската историја, односно со Гоце Делчев не е причина за Левица да излезе на улиците. Ова го соопшти денеска претседателот на Левица, професорот Димитар Апасиев во изјава за медиуми ...

Апасиев пред Обвинителство: Добивам закани

Локално - 16.09.2020

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев денеска пред Обвинителството изјави дека добивал закани кон него и кон неговото семејство. Тоа наводно се случило откако беа поднесени кривични пријави за говор на омраза проради неговите ...

Апасиев час и пол на распит во Обвинителството, вели дека ќе продолжи да објавува Фејсбук статуси како и досега

365 - 16.09.2020

Претседателот на Левица – Димитар Апасиев, денеска час и половина беше на распит во Обвинителството поради своите „cкандалозни“ статуси на социјалните мрежи. Во изјава за медиумите, во склад со претходните изјави дека стои зад она што го напишал и ...

Апасиев: Моето семејство добива закани

+инфо - 16.09.2020

Лидерот на Левица денеска пред Обвинителството изјави дека тој во неговите пораки до јавноста секогаш се држи до практиката на Европскиот суд за човекови права и дека ќе продолжи тоа да го прави и понатаму, односно нема да престане со Фејсбук ...

Апасиев: Ми се закануваат мене и на моето семејство поради објави на Фејсбук

Точка - 16.09.2020

Лидерот на Левица и пратеник во македонското Собрание денеска се појави на распит во Обвинителството откако беа поднесени кривични пријави за говор на омраза на неговите објави на социјалните мрежи.

Апасиев: Добивам закани за мене и моето семејство

Press24 - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук статусите за кои во моментов има отворен предмет во Јавното обвинителство, пренесува „ А1ОН“ .

Апасиев: Ми се закануваат заради Фејсбук објавите

Слободен Печат - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев денеска присуствуваше на распит во обвинителство, откако беа поднесени кривични пријави за говор на омраза преку неговите Фејсбук објави. Тој изјави дека по објавите на Фејсбук добивал закани за него и неговото ...

(ВИДЕО) Апасиев: Добивам закани за моето семејство

А1 On - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук статусите за кои во моментов има отворен предмет во Јавното обвинителство, а каде денеска одговараше пред надлежен обвинител за ...

Апасиев на распит во обвинителство, најави кривични пријави

Сител - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, час и половина одговарал на прашања од надлежниот обвинител кој го води предметот за ширење говор на омраза кој се води против актуелниот пратеник.

(ФОТО) Апасиев час и половина на распит во ОЈО за заканата „Сите ќе ве стреламе“

Фактор - 16.09.2020

Димитар Апасиев, оретседателот на новата парламентарна партија Левица, час и половина одговараше на распит кај надлежниот обвинител за фамозната закана „Џабе ни се лижете, сите ќе ве стреламе“ која новиот пратеник ја напиша на Фејсбук по ...

Апасиев се подновил со нов стан, Муцунски со ауди од 30.000 евра, Михаиловска со седум парцели

Мак. Весник - 15.09.2020

Димитар Апасиев, лидерот на Левица, купил стан од 65.000 евра во 2017 од 60 метри квадратни во Скопје, но и има кредит во банка од 3,46 милиони денари подигнат во 2016, според Анкетниот лист кој го пријавил во Државната комисија за спречување на ...

ОБЈАВЕН ИМОТОТ НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ: Апасиев купил стан во Скопје во 2017 година, Муцунски се подновил со Ауди од 30.000 ...

Локално - 15.09.2020

Државната комисија за спречување корупција изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на дел од новите пратеници во Собранието кои за прв пат стануваат и функционери. Според она што може да се забележи, пратеникот и лидер на Левица, ...

Скапи возила, депозити, накит пријавени во ДКСК од новите пратеници

Телма - 15.09.2020

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на избраните функционери. За лидерот на Левица, Димитар Апасиев, наведено е дека во 2017 година за 65.000 евра купил стан од 60 метри ...

Каков имот поседуваат македонските политичари: Апасиев купил нов стан, Муцунски има Ауди од 30.000 евра, Сиљановска ...

Либертас - 15.09.2020

Државната контрола за спречување на корупција (ДКСК) објави имотен лист на некои од новите пратеници во Собранието. Димитар Апасиев, лидерот на партијата Левица, на свое име пријавил стан од 60 метри квадратни во Скопје, кој е проценет на 3,9 ...

Апасиев има кредит од 3.5 милиони денари, Муцунски вози „ауди“ од 30.000 евра: Каков имот пријавиле пратениците?

Скопје24 - 15.09.2020

Податоци од антетните листови за имотната состојба на избраните функционери изнесе државната изборна комисија. За лидерот на Левица, Димитар Апасиев, наведено е дека во 2017 година за 65.000 евра купил стан од 60 метри квадратни во Скопје, а во 2016 ...

ДКСК објави имотен лист на некои од новите пратеници

Независен - 15.09.2020

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) објави имотен лист на некои од новите пратеници во Собранието. Според неа, Димитар Апасиев, лидерот на партијата Левица, на свое име пријавил стан од 60 метри квадратни во Скопје, кој е проценет ...

Апасиев тврди дека му се закануваат на неговото семејство по напишаните фејсбук-статуси

Н.Македонија - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук-статусите за кои во моментов има отворен предмет во Јавното обвинителство.

Апасиев: Добивам закани за моето семејство

Мак. Весник - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук статусите за кои во моментов има отворен предмет во Јавното обвинителство.

Апасиев: Му се закануваат на моето семејство

MTM - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук статусите за кои во моменов има отворен предмет во Јавното обвинителство.

Апасиев: Добивам закани за моето семејство

Либертас - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук статусите за кои во моментов има отворен предмет во Јавното обвинителство.

(Видео) Апасиев: Му се закануваат на моето семејство

Макфакс - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук статусите за кои во моменов има отворен предмет во Јавното обвинителство.

АПАСИЕВ: ОЈО ми прати покана по полиција, ме пријавиле за ширење омраза Хелсиншки, Смаиловиќ и Тања Милевска

Денешен - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“.

Апасиев: Наредната недела ќе поднесам кривични пријави за загрозување на сигурноста

Канал5 - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост".

Апасиев: Наредната недела ќе поднесам кривични пријави за загрозување на сигурноста

Кајгана - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 (МИА) – Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и ...

Апасиев повикан во ОЈО поради три кривични пријави поднесени против него

МКД - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост".

Апасиев: Наредната недела ќе поднесам кривични пријави за загрозување на сигурноста

Press24 - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“.

Апасиев: Наредната недела ќе поднесам кривични пријави за загрозување на сигурноста

24 Вести - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“.

Апасиев бил повикан во Јавното обвинителство

Независен - 16.09.2020

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“.

Апасиев: И по цена да бидам „влечен по судови“ нема да престанам со мојот стил на изразување

Вечер Прес - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“.

Апасиев: КОНТРА УДАР ПРОТИВ ХИГИЕНИЧАРИТЕ НА СОРОС!

Вечер - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“.

Апасиев повикан во обвинителството за исказ по три кривични пријави против него

еМагазин - 16.09.2020

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“.

Апасиев има кредит од 3,5 милиони денари, Муцунски вози „ауди“ од 30.000 евра

+инфо - 15.09.2020

Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на избраните функционери. За лидерот на Левица, Димитар Апасиев, наведено е дека во 2017 година за 65.000 евра купил стан од 60 метри ...

Што поседува Апасиев?

Press24 - 15.09.2020

Антикорупциската комисија ги објави податоците од анкетниот лист на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев. Според анкетниот лист, Апасиев во 2017 година за 65.000 евра купил стан од 60 квадрати во Скопје, а навел и кредит во банка од 3,46 ...

Апасиев со кредит од 3,5 милиони денари, Муцунски нема стан: Каков имот пријавиле пратениците? (ФОТО)

Слободен Печат - 15.09.2020

Државната комисија за спречување корупција изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на избраните функционери, меѓу кои и лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Апасиев во 2017 година за 65.000 евра купил стан од 60 метри квадратни во ...

Колкав е имотот на македонските политичари: Апасиев купил нов стан, Муцунски има Ауди од 30.000 евра

Точка - 15.09.2020

Државната контрола за спречување на корупција (ДКСК) објави имотен лист на некои од новите пратеници во Собранието. Димитар Апасиев, лидерот на партијата Левица, на свое име пријавил стан од 60 метри квадратни во Скопје, кој е проценет на 3,9 ...

ДКСК ги објави имотните состојби за дел од пратениците: Апасиев со кредит од 3,5 милиони денари, Муцунски нема стан, но ...

CivilMedia - 15.09.2020

Државната комисија за спречување корупција изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на дел од избраните пратеници, меѓу кои и лидерот на Левица, Димитар ...

Има стан и три кредити: Каков имот пријавил пратеникот Димитар Апасиев

еМагазин - 15.09.2020

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите пратеници. Каков имот имот пријавил Димитар Апасиев Димитар Апасиев , лидерот на Левица е нов пратеник во македонското Собрание.

Апасиев се подновил со нов стан, Муцунски со ауди од 30.000 евра, Михаиловска со седум парцели

Фактор - 15.09.2020

Димитар Апасиев, лидерот на Левица, купил стан од 65.000 евра во 2017 од 60 метри квадратни во Скопје, но и има кредит во банка од 3,46 милиони денари подигнат во 2016, според Анкетниот лист кој го пријавил во Државната комисија за спречување на ...

ОБЈАВЕН ИМОТОТ НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ: Апасиев се подновил со стан, Муцунски со ауди од 30.000 евра!

Магазин - 15.09.2020

Денеска ДКСК ја објави пријавената имотна листа на дел од новите пратеници во Собранието кои за прв пат стануваат и функционери. Според она што може да се забележи, пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, во 2017 година купил стан од 65.000 ...