TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Абдилфета Алими излезе од затвор: „Слободата е скапа“

Алсат-М - 30.05.2023

Абдилфета Алими, осудениот на 6 години затвор за настаните од 27 април, денеска излезе од затвор. На излегување рече дека слободата е скапа, но изрази загриженост за пријателите кои ги оставил во затвор, за кои рече дека се невини како него.

Абдуљфета Алими кој ги предаде клучевите од Собранието на 27 април прв излегува од затвор

Слободен Печат - 30.05.2023

Абдуљфета Алими кој на 27 април 2017 година, овозможи демонстрантите да влезат во Собранието, со тоа што ги предаде клучевите, денеска излегува од затвор. Алими како вработен во обезбедувањето на Собранието ги предаде клучевите на поранешни ...

Абдуљфета Алими е првиот од осудените за 27 април кој излегува од затвор

МКД - 30.05.2023

Денеска од затвор излегува Абдуљфета Алими, како прв од 17-те лица осудени на затворски казни за настаните од 27 април кој од денеска е на слобода. Алими е познат по тоа што тврдеше дека тој, како вработен во обезедувањето на Собранието на ...

Излегува од затвор обезбедувачот што ги даде клучевите да се отворат портите од Собранието на „крвавиот четврток“

Фактор - 30.05.2023

Денеска завршува затворската казна за поранешниот обезбедувач на Собранието, Абдилфета Алими, лицето кое на 27 април 2017 година го спаси претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села, од насилните демонстранти, но и ги предаде клучевите за да ...

Зијадин Села пред затворот го дочека Абдилфета Алими кој по 6 години во ќелија е слободен човек

ММС - 30.05.2023

Поранешниот претседател на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, денеска пред вратата на велешкиот затвор го дочека Абдилфета Алими, поранешниот обезбедувач во Собранието на РСМ, кој пред 6 години му го спаси животот во настаните од 27 април.

Абдуљфета Алими кој ги предаде клучевите од Собранието на 27 април прв излегува од затвор

Lider - 30.05.2023

Абдуљфета Алими кој на 27 април 2017 година, овозможи демонстрантите да влезат во Собранието, со тоа што ги предаде клучевите, денеска излегува од затвор. Алими како вработен во обезбедувањето на Собранието ги предаде клучевите на поранешни ...

Абдилфета Алими обезбедувачот кој ги даде клучевите на собраниските порти ја одлежа казната.Од денеска е на слобода

Либертас - 30.05.2023

Денеска завршува затворската казна за поранешниот обезбедувач на Собранието, Абдилфета Алими, лицето кое на 27 април 2017 година го спаси претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села, од насилните демонстранти, но и ги предаде клучевите за да ...

Oбезбедувачот кој ги даде клучевите на собраниските порти од денеска е на слобода

Независен - 30.05.2023

Денеска завршува затворската казна за поранешниот обезбедувач на Собранието, Абдилфета Алими, лицето кое на 27 април 2017 година го спаси претседателот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села, од насилните демонстранти, но и ги предаде клучевите за да ...

Излезе од затвор човекот кој ги даде клучевите од Собранието на 27-ми април, Абдуљфета Алими беше пречекан од Зијадин ...

4NEWS - 30.05.2023

По шест години поминати во затвор оти ги даде клучевите од Собранието на 27-ми април, попладнево од затворот во Скопје излезе Абдилфета Алими. Пред затворот дојдоа негови пријатели и роднини за да го пречекаат Алими.

(ВИДЕО) „СПАСИТЕЛОТ“ НА СЕЛА ИЗЛЕЗЕ ОД ЗАТВОР Алими е првиот ослободен осуденик за настаните од 27 април

+инфо - 30.05.2023

На излезот од затворот го пречекаа членовите на неговото блиско семејство, а присутен беше и поранешниот претседател на АА, Зијадин Села, кој настанот го снимаше во живо на Фејсбук. Абдилфета Алими, осудениот на 6 години затвор за настаните од 27 ...

(ВИДЕО) Излезе од затвор човекот кој ги даде клучевите од Собранието на 27-ми април, Абдуљфета Алими. Села го пречека ...

Либертас - 30.05.2023

По шест години поминати во затвор оти ги даде клучевите од Собранието на 27-ми април, попладнево од затворот во Скопје излезе Абдилфета Алими. Пред затворот дојдоа негови пријатели и роднини за да го пречекаат Алими.