TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изработки на филигран и бисери на Филеви т.м. 1928 и од охридски бисери дел од тоалетата на британското кралско ...

24 Вести - 23.06.2024

Од пред два дена македонската амбасада во Лондон сподели видео за чинот во кој амбасадорката Катерина Ставреска го предаде писмото со акредитиви до неговото величество, кралот Чарлс Трети, на церемонија која се опдржала во Бакингамската палата.

Сестрата на кралот Чарлс итно примена во болница

Макфакс - 24.06.2024

Британската принцеза Ана се здобила со „лесни повреди и потрес на мозокот“ по инцидентот во нејзиниот имот во Геткомб парк минатата ноќ и моментално е во болница, соопшти Бакингемската палата.

Охридски бисер и рачно изработен накит за кралот и кралицата на Британија

Локално - 23.06.2024

Македонската амбасадорка во Велика Британија, Катерина Ставреска беше во посета на Бакингемската палата каде оставри средба со Кралот Чарлс Трети со кого разговарале за дипломатските односни, културниот развој како и пријателството меѓу македонскиот ...

Охридски бисер и рачно изработен накит од „Филеви Т.М.1928“ за кралот и кралицата на Британија

OhridNews - 23.06.2024

Македонската амбасадорка во Велика Британија, Н.Е. Катерина Ставреска, за време на неодамнешната посета на Бакингемската палата на неговото височество, кралот Чарлс Трети, му врачи пригодни подароци од етаблирани брендови со традиција, чии производи ...

Кралот Чарлс и кралицата Камила ќе носат охридски бисери/ВИДЕО

Вечер Прес - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата во Велика Британија и средбата со неговото височество Кралот Чарлс Трети со амбасадорка од Македонија во Велика Британија, нејзината екселенција Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата ...

ФОТО | „Го расплака…“: Кралот Чарлс му испрати јасна порака на принцот Хари со последната објава

Слободен Печат - 22.06.2024

Следбениците на британското кралско семејство, кое е медиумски најекспонирано, се сигурни дека кралот Чарлс Трети му укажа голема чест на својот постар син, принцот Вилијам, со една од последните објави на социјалните мрежи, но и дека со неа го ...

Кралот Чарлс и кралицата Камила ќе носат охридски бисери (ВИДЕО/ФОТО)

ТВ21 - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата во Велика Британија и средбата со неговото височество Кралот Чарлс Трети со амбасадорка од Македонија во Велика Британија, нејзината екселенција Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата ...

(ВИДЕО/ФОТО) Кралот Чарлс и кралицата Камила ќе носат Охридски бисери

4NEWS - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата во Велика Британија и средбата со неговото височество Кралот Чарлс Трети со амбасадорка од Македонија во Велика Британија, нејзината екселенција Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата ...

📷 📽 КРАЛОТ И КРАЛИЦАТА ЌЕ НОСАТ ОХРИДСКИ БИСЕРИ За Чарлс копчиња за кошула, за Камила ѓердан и брош

+инфо - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата и средбата на британскиот крал Чарлс Трети со амбасадорка од Македонија во Велика Британија, Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата организиран на највисоко ниво со неговото височество, ...

Охридски бисери за кралот Чарлс и кралицата Камила

Независен - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата во Велика Британија и средбата со неговото височество Кралот Чарлс Трети со амбасадорката од Македонија во Велика Британија, нејзината екселенција Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата ...

[ВИДЕО/ФОТО] Кралот Чарлс и кралицата Камила ќе носат охридски бисери: За Чарлс се изработени копчиња за кошула, за ...

Точка - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата и средбата на британскиот крал Чарлс Трети со амбасадорката од Македонија во Велика Британија, Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата, амбасадорката ја изрази срдечноста и пријателството ...

ВИДЕО | Кралот Чарлс и кралицата Камила ќе носат охридски бисери

Слободен Печат - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата во Велика Британија и средбата со неговото височество Кралот Чарлс Трети со амбасадорка од Македонија во Велика Британија, нејзината екселенција Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата ...

ВИДЕО I Кралот Чарлс и кралицата Камила ќе носат охридски бисери

Нетпрес - 23.06.2024

По повод посетата на Бакингемската палата во Велика Британија и средбата со неговото височество Кралот Чарлс Трети со амбасадорка од Македонија во Велика Британија, нејзината екселенција Катерина Ставреска, покрај протоколарниот дел од средбата ...