TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Втор ден потрага по момчето кое со автомобилот падна во Вардар – сѐ уште не се знае дали тој бил сам

Телма - 28.09.2022

Втор ден трае потрагата по 22-годишното момче од Куманово кое го управувало возилото што вчера падна во водите на реката Вардар, од мостот во тетовско Желино, на автопатот Тетово-Скопје. Се уште не се знае дали тој бил сам во автомобилот.

И денеска го бараат возачот кој излета од патот со кола

Телма

Два дена се трага по возачот и евентуалните сопатници од колата што излета од патот и падна во Вардар кај Желино

Сакам да кажам

ВИДЕО: Нуркачи, пожарникари, доброволци… Погледнете ја акцијата за пронаоѓање на возачот кој вчера со голф излета во Вардар

4NEWS

Нуркачи го бараат возачот и евентуално сопатниците од возилото што падна во Вардар

Слободен Печат

Нема пронајдени евентуално настрадани лица во Вардар кај Желино, откако Голф влета во реката

Канал5

По излетување на возило во реката Вардар се трага по луѓе

Курир

Алсат-М Либертас Опсервер Н.Македонија Република Вечер Прес MakPress Слободен Печат

ЦУК: Потрагата се засилува по лицето кое со приватно моторно возило „голф 4“ падна вчера во водите на реката Врадар кај ...

Centar - 28.09.2022

Согласно информациите во Центарот за управување со кризи (ЦУК), добиени од ангажираните субјекти – институции од Системот за управување сом кризи (СУК) и денеска од раните утрински часови потрагата е продолжена и се засилува по лицето кое со ...

Не се знае дали возачот кој излета во Вардар имал сопатници, водите се пребаруваат и денес

Фактор

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од возилото кое излета во реката Вардар кај тетовско Желино

ТВ21

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од автомобилот што падна во Вардар

Н.Македонија

Кај Желино возило излета во Вардар, се трага по евентуално исчезнати или настрадани луѓе

Канал5

Вклучен и специјален тим нуркачи – се уште се трага по возачот од автомобилот што излета во реката Вардар

4NEWS

ВО ТЕК ПОТРАГА: Се уште не е пронајден возачот на возилото кое излета во Вардар – вклучен и специјален тим

ТВ21

Press24 Република А1 On Press24 Курир Нетпрес Lider +инфо

Полициски екипи и денеска на терен, се пребаруваат водите на Вардар каде вчера излета автомобил

Курир - 28.09.2022

Од осум часот утринава полициски екипи повторно се на терен на местото каде вчера од водите на Вардар беше извлечен автомобил „Голф“ со кумановски регистерски ознаки. Од СВР Тетово за Курир велат дека потргата по возачот и евентуалните сопатници ...

Автомобил падна од мост во Вардар кај Желино- ЦУК претпоставува и дека имало луѓе внатре

Телма

ФОТО: „Голф“ падна од мост на реката Вардар- во возилото најверојатно имало патници, ангажирани се нуркачки екипи

Курир

Возило паднало во водите на Вардар, се трага по патниците

ТВ21

ФОТО: Голф пропадна во Вардар кај Тетово – не се знае дали имало патници, во тек е акција!

4NEWS

(ФОТО) Кумановски Голф извлечен од Вардар откако паднал, што се случило со патниците засега не се знае!

Centar

Возило паднало во водите на Вардар кај Желино, се трага по патниците/ФОТО

Вечер Прес

Република Скопје инфо Локално Бриф Скопје1 А1 On Сител 24Инфо