TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Volkswagen ја обнови стратегијата за електрификација

24auto - 15.04.2019

Volkswagen Group на својата годишна прес-конференција испрати многу важни пораки до медумите. Како почетна точка за нив може да се смета искажувањето на шефот на групата, Херберт Дис, кој рече дека во блиските децении нема да има алтернатива за ...

Шангај 2019: Volkswagen ID. Roomzz Concept

Авто Плус - 15.04.2019

Вториот концептен електричен SUV на брендот доаѓа со возен опсег од 450 километри, а неговата производна верзија се очекува во 2021 година Германскиот гигант на шоуто во Шангај официјално го претстави својот нов електричен SUV модел, концептниот ...

Volkswagen го претстави SUV моделот на иднината / ФОТО

Додај Гас - 15.04.2019

Германскиот гигант Volkswagen пред стартот на саемот во Шангај го претстави својот електричен SUV предводник во гамата на модели Наречен I.D. Roomzz, овој VW ќе се обиде да го искористи актуелниот момент на популарност на електрификацијата и SUV ...

Volkswagen прави автомобил со правоаголен волан!

24auto - 14.04.2019

Германците од Volkswagen покажаа скици од големиот електричен кросовер, кој ќе го носи името ID. Roomzz. Иновацијата ќе дебитира на саемот во Шангај и судејќи по фотографиите ќе рсполага со иструмент табла во таканаречениот минималистичен стил.

Skoda го произведе 22-милионитиот автомобил

Automedia - 14.04.2019

Славеничкиот автомобил по овој повод е Skoda Kodiaq GT, произведен во фабриката во Чангша, Кина. Првиот автомобил на марката излезе од Млада Болеслава во 1905 година. Skoda денес го одбележува производството на 22-милионитиот автомобил.

Јубилеј на Skoda – 22 милиони произведени возила

24auto - 14.04.2019

Чешка Skoda Auto објави дека досега компанијата произведе 22 000 000 возила почнувајќи од првиот Laurin & Klement Voiturette A од 1905 година. Јубилејниот модел што излезе од производната лента е KODIAQ GT, што бил склопен во комплексот на SAIC ...