TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДРАМА ВО СРБИЈА: Дадилка го киднапирала бебето што го чувала – сакала да му го претстави на партнерот како нивно дете

Вечер Прес - 09.08.2022

Полицијата во Крушевац, Србија поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање малолетно лице. Таа се сомничи дека бебето кое го чувала, старо 40 дена тргнала да го прошета, но наместо да го ...

Србија: Дадилка го киднапирала бебето што го чувала

Канал5 - 09.08.2022

Полицијата во Крушевац, Србија поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање малолетно лице. Жената е осомничена дека го однела бебето старо 40 дена, кое повремено го чувала, кај своето момче, ...

Дадилка го киднапирала бебето што го чувала – сакала да му го претстави на партнерот како нивно дете

Република - 09.08.2022

Полицијата во Крушевац, Србија поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање малолетно лице. Таа се сомничи дека бебето кое го чувала, старо 40 дена тргнала да го прошета, но наместо да го ...

ДАДИЛКА ОД КРУШЕВАЦ КИДНАПИРАЛА БЕБЕ Полицијата ја пронајде кај нејзиното момче кому сакала да му го претстави како ...

+инфо - 09.08.2022

Како што објави „Новости“ утрово, бебето е најдено во семејниот дом на Д.С. во населбата Мудраковац кај Крушевац, откако мајката на новороденчето го пријавила за исчезнато. Полицијата во Крушевац, Србија поднесе кривична пријава против 35-годишна ...

Дадилка го киднапирала бебето што го чувала за да му го претстави на партнерот како нивно дете

24Инфо - 09.08.2022

Полицијата во Крушевац, Србија поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање малолетно лице. Таа се сомничи дека бебето кое го чувала, старо 40 дена тргнала да го прошета, но наместо да го ...

Српска дадилка го киднапирала детето кое го чувала и го однела кај бившиот партнер да го убедува дека е нивно

Фактор - 09.08.2022

Дадилка во Србија го киднапирала бебето кое го чувала и сакала да му го претстави на поранешниот партнер како нивно дете. Полицијата во Крушевац поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање ...

Дадилка од Србија го киднапирала детето кое го чувала и го однела кај бившиот партнер да го убедува дека е нивно

Женски магазин - 09.08.2022

Дадилка во Србија го киднапирала бебето кое го чувала и сакала да му го претстави на поранешниот партнер како нивно дете. Полицијата во Крушевац поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање ...

Го киднапирала бебето што го чувала и отишла кај поранешниот да му го претстави како негово

4NEWS - 09.08.2022

Полицијата во Крушевац, Србија поднесе кривична пријава против 35-годишна жена поради сомнение дека сторила кривично дело киднапирање малолетно лице. Таа се сомничи дека бебето кое го чувала, старо 40 дена тргнала да го прошета, но наместо да го ...