TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јовески: Видов туби на местото на несреќата, но не беа изгорени

MTM - 25.11.2021

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека на местото на автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија видел празни туби, но тие не биле изгорени. Ги оцени како шпекулации наводите дека пожарот настанал поради туби со нафта и ...

Јовески: Видов туби на местото на несреќата, но не беа изгорени

Centar

Јовески за бТВ: Шпекулација е дека во автобусот имало гориво во туби

Мета

Јовески: Видов празни туби на местото на несреќата, но не беа изгорени

Телма

ЈОВЕСКИ: Тезата за транспорт на гориво во изгорениот автобус е шпекулација, при увидот на автопатот видов пластични туби кои не изгореле

Денешен

Јовески при увидот на автобусот видел пластични туби кои не биле изгорени

МКД

Јовевски: Шпекулации се дека пожарот настанал поради туби со нафта

Скопско Ехо

Република Локално

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, се зема биолошки материјал за ДНК-анализи

Н.Македонија - 25.11.2021

Тезата за тубите е шпекулација, убедени сме во професионалноста на бугарските обвинители, истакна државниот обвинител Љубомир Јовески во неговите изјави дадени вчера за телевизија „Телма“, како и за бугарската „БТВ“, додавајќи дека македонските ...

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата

Frontline

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата

Слободен Печат

Јовески: Се земаат билошки материјали од роднините за ДНК анализи, тезата за тубите е шпекулација

Курир

ВИДОВ НЕИЗГОРЕНИ ПЛАСТИЧНИ ТУБИ ПРИ УВИДОТ НА АВТОБУСОТ Обвинителот Јовески тврди дека тезата за тубите е шпекулација

+инфо

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата

Скопје инфо

Јовески: На местото на несреќата видов празни туби кои не беа изгорени

Фокус

Нетпрес еМагазин Точка Скопје1 ММС MakPress Zoom

Јовевски: Немаме нови информации за несреќата

Курир - 24.11.2021

До овој момент Обвинителството нема нови информации во врска со сообраќајната трагедија, ниту се договоривме да ни го доставуваат сите информации. Ние сме убедени во професионалноста на бугарските обвинители и дека ќе ги расветлат сите околности ...

Јовевски за Телма: Немаме нови информации за несреќата

Телма

Јовески: Немаме нови информации за несреќата, целосно соработуваме со бугарските обвинители

МКД

Јовески: Не се договоривме бугарските обвинители да ни ги доставуваат сите информации, убедени сме во нивната професионалност

ТВ21

Обвинителството нема нови информации за несреќата

Независен

Јовески: Треба да се преземат сите мерки за нема вакви несреќи

Нова ТВ

Јовески: Убедени сме во професионалноста на бугарските обвинители

Zoom

Вечер Прес Press24 Опсервер Frontline Lider CivilMedia Република Zoom

Јовески: Истрагата ќе ги покаже точните причини

ТВ21 - 25.11.2021

Македонскиот главен обвинител Љубомир Јовески во интервју за бТВ рече дека бугарските власти проверуваат дали има канти со гориво во автобусот. Тој потврди дека на местото на настанот видел пластични цевки, но тие не биле изгорени.

Јовески: Истрагата ќе ги покаже точните причини – „Нема да се води паралелна истрага“

4NEWS

Дали ќе се откријат вистинските виновници за трагедијата во Бугарија?

24 Вести

Бугарски експерти: Истрагата за несреќата ќе трае шест месеци

Press24

Бугарски експерти: Истрагата за автобуската несреќа ќе трае шест месеци

Сител