TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос кај Ф-1 шампионите: Мерцедес ќе го отпушти Ботас?

Екипа - 04.05.2021

Луис Хамилтон продолжува да доминира на патеките во Формула 1 шампионатот, но челниците на Мерцедес не се најзадоволни од стартот на новата сезона. Причината лежи во слабите изданија на Валтери Ботас, кој би можел да добие отказ уште во текот на ...

Хелмут Марко удри по ФИА: Ставете песок наместо казни!

Дерби - 04.05.2021

Советникот за моторспорт во компанијата Ред Бул, Д-р Хелмут Марко, упати остра критика до ФИА откако на Макс Ферстапен му беше избришан најбрзиот круг од трката за Големата награда на Португалија, а со тоа го загуби и поенот што се доделува за ...

Одлична вест: Претстојниот викенд трката во Ф1 за ГН на Шпанија ќе биде со гледачи!

SportMedia - 04.05.2021

Одлична вест доаѓа од Шпанија, но и од раководството на Ф1. Имено како што пипуваат тамошните медиуми, на трката на Формула 1 за ГН на Шпанија, која ќе се вози претстојниот викенд на 9 мај на патеката Каталуња, ќе има и гледачи.

Верстапен за екс Ф1 шампионот: Не ми требаш ти за да ми кажеш како треба против Хамилтон

Спортклуб - 04.05.2021

Макс Верстапен му одговори на Нико Розберг, кој го критикуваше по трката за ГН на Португалија, каде го освои второто место зад Луис Хамилтон. Холандскиот возач сметаше дека веднаш треба да одговори на прозивките околу трката на која можеби и можеше ...

Хамилтон и следната сезона во болидот на Мерцедес?!

Слободен Печат - 03.05.2021

Шефот на екипата на Мерцедес, Тото Волф, е убеден дека Луис Хамилтон и следната сезона ќе бози за германскиот тим. Седумкратниот Формула 1 шампион кој оваа сезона има шанса да се запише во историјата како возач со највеќе титули, неодамна потпиша ...

Хамилтон најбрз во Португалија

Sport M - 03.05.2021

Актуелниот светски шампион Луис Хамилтон славеше на ГП на Португалија. Возачот на Мерцедес стигна до својата 2. победа во сезоната 2021. Британецот поведе во 20. круг, кој не го испушти до крајот на трката. Макс Верстапен го освои второто место.

Ф1: Хамилтон победник на Портимао!

CARClub - 03.05.2021

Хамилтон успеа да извојува победа на патеката Портимао овој викенд. Почетокот на трката ветуваше доста интересни претекнувања, особено меѓу Верстапен и Хамилтон. За жал, тоа беше само во првата половина, а втората половина од трката помина во ...

Луис Хамилтон со брилијантно возење до победа во Португалија

Порта - 03.05.2021

Луис Хамилтон на патеката ги престигна Макс Верстапен и Валтери Ботас, со што оствари брилијантна победа во трката за ГП на Португалија, зголемувајќи ја истовремено бодовната разлика во шампионатот.

Перез не промени пневматици толку долго, што Хамилтон мислеше дека го престигнува за цел круг (Видео)

Дерби - 03.05.2021

Луис Хамилтон победи на Формула 1 трката во Португалија, а успехот дојде откако болидот на Мерцедес имаше најдобри перформанси на оваа патека, но и по одличните потези на светскиот шампион, кој умешно ги претекна Макс Ферстапен и Валтери Ботас.

Хамилтон му се ренашираше на Ферстапен, па со маестрален маневар му одржа лекција и на Ботас (Видео)

Дерби - 02.05.2021

Луис Хамилтон стигна до многу важна победа на трката за Големата награда на Португалија, триумф со кој успеа да го зголеми водството во генералниот пласман во однос на Макс Ферстапен кој има две причини за незадоволство по денешните случувања.

Хамилтон ита кон јубилеј, Британецот уште еднаш ја освои Португалија

Слободен Печат - 02.05.2021

Седумкратниот светски шампион, возачот на „Мерцедес“ Луис Хамилтон денеска триумфираше на трката за Големата награда на Португалија во рамките од Формула 1 шампионатот и така ја зголеми предноста во генералниот пласман.

Хамилтон е недопирлив во Формула 1

Екипа - 02.05.2021

Луис Хамилтон уште еднаш потврди дека апсолутно доминиа во светот на Формула 1 откако денеска славеше на трката за ГН на Португалија. Британецот сега има две први и едно второ место во првите три трки од сезонава, јасно ставајќи до знаење дека е ...

Доминација на Хамилтон во Португалија, Ферари далеку од најдобрите

Gol.mk - 02.05.2021

Актуелниот Ф1-првак Луис Хамилтон ја запиша втората победа оваа сезона во најбрзиот автомото спорт и ја освои првата позиција на трката за ГН на Португалија која се возеше на патеката во Алгарве.

Хамилтон ги прелета ривалите за втора сезонска победа во Ф1

Sport 1 - 02.05.2021

Актуелниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон стигна до втората победа во оваа сезона во „октанскиот циркус“, откако триумфираше денеска на гранприто во Португалија во третата сезонска трка.

Хамилтон победи во Португалија

SportMedia - 02.05.2021

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победник е на ГН на Португалија во шампионатот на Формула 1. Хамилтон стартуваше од второто место, но после „летечкиот старт“ во седмиот круг, откако се повлече сигурносното возило поради инцидентот меѓу Антонио ...

Хамилтон нема мака во Формула 1, победи и во Португалија

Спортманија - 02.05.2021

Актуелниот светски првак прв мина низ целта, пред Ферстапен и Ботас Луис Хамилтон е победник на нива трка во Формула 1, откако денеска актуелниот светски првак беше најбрз на Големата награда на Португалија.

Хамилтон шампионски во Португалија

Курир - 02.05.2021

Седумкратниот шампион во Формула 1 Луис Хамилтон со Мерцедес триумфираше на трката за Големата награда на Португалија. Ова е вкупно 97 победа во кариерата на неверојатниот Британец, односно втора во трите трки сезонава.

Хамилтон го освои португалското Гран при

Опсервер - 02.05.2021

Британскиот возач на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена за Голeмата награда на Португалија. Второто место му припадна на Холанѓанецот од Ред Бул, Марк Верстапен, додека трет беше другиот тркач на ...

Хамилтон победник на Португалското Гран при

Дриблинг - 02.05.2021

Луис Хамилтон е победник на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена за Голeмата награда на Португалија. Холанѓанецот од Ред Бул, Марк Верстапен, го освои второто место , додека трет беше другиот тркач на Мерцедес, Валтери Ботас.

Хамилтон го освои португалското Гран при

Република - 02.05.2021

Британскиот возач на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена за Голeмата награда на Португалија. Второто место му припадна на Холанѓанецот од Ред Бул, Марк Верстапен, додека трет беше другиот тркач на ...

ОЧЕКУВАНО: Хамилтон победник на денешната трка од Формула 1

Курир - 02.05.2021

Британскиот возач на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на денешната трка од Формула 1 шампионатот возена за Голeмата награда на Португалија. Второто место му припадна на Холанѓанецот од Ред Бул, Марк Верстапен, додека трет беше другиот тркач на ...