TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се одземаат возила според новиот прекршочен закон

Сител - 13.01.2021

26 возила биле одземени од страна на полицијата откако стапи во сила новиот Закон за безбедност во сообраќајот. Станува збор за нерегистрирани, стари возила кои ја нарушуваат безбедноста, но и возила кои испуштале чад и ја загадувале околината.

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во законот за безбедност во сообраќајот

Канал5

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Опсервер

НЕМА ЛАБАВО: Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Вечер

Одземени 26 возила на одреден период согласно измените во Законот за безбедност во сообраќајот

Бриф

Одземени 26 возила од почетокот на примената на новиот Законот за безбедност во сообраќајот

24Инфо

МВР одзема 26 возила, едни нерегистрирани, други испуштале чад, правеле бучава и биле стари

МКД

Expres Локално MakPress

Полицијата почна да одзема возила

Вечер Прес - 13.01.2021

Возилото ќе се одзема на три месеци и ако не е регистрирано или пак создава голема бучава, а на три дена во случај да е неисправно. Ваквите возила полицијата ќе може да ги задржи три месеца.

КОЈ ЌЕ САКА ДА ТУРИРА, ЌЕ МУ ГО ЗЕМАТ МОТОРОТ НА ТРИ МЕСЕЦИ - со новиот закон МВР ќе ги доведува во ред дрските учесници во сообраќајот

Фактор

Технички неисправните и возилата кои не се регистрирани повеќе од шест месеци се одземаат на 90 дена

Сител

Технички неисправните возила ќе се одземаат на 90 дена – досега одземени 24 автомобили

Независен

МВР: Одземени 24 технички неисправни возила

Опсервер

Технички неисправните возила ќе се одземаат на 90 дена

24Инфо

Полицијата ќе одзема на 90 дена, ако ви е истечена возачката дозвола шест месеци или имате технички неисправно возило

Локално

Денешен Канал5 +инфо Слободен Печат Бриф iPortal Скопје инфо Либертас

Казнет 101 возач во Драчево

Курир - 13.01.2021

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -На територијата на Драчево изречени се вкупно 101 мерка, од кои 14 за возење без возачка дозвола, 12 за ...

Во Драчево 101 сакциониран возач, 14 се за возење без возачка дозвола

Опсервер

МВР за 10 дена казнило 6.489 возачи

Фокус

За десет дена 835 казни за брзо возење

Канал5

За десет дена 835 казни за брзо возење

Опсервер

835 санкции за брзо возење за десет дена

MakPress

За десет дена казнети 6.489 возачи во Македонија

Макфакс

ММС +инфо Точка Н.Македонија MakPress ТВ21 Скопје инфо +инфо