TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мистериозниот купувач: Откриено е кој дал 450 милиони долари за сликата на Да Винчи и каква врска има тоа со Саудиска ...

Точка - 07.12.2017

Мистериозниот купувач на најскапата слика на светот е саудискиот принц Бадер Бин Абдулах Бин Мохамед Бин Фархан Ал Сауд, кој за „Спасителот на светот“ на Леонардо Да Винчи искешира 450 милиони долари.

Бела револуција на полуостровот...

Н.Македонија - 07.12.2017

Триесет и двегодишниот принц Мохамед Салман набргу откако беше поставен на чело на саудиската влада спроведе акција во која под сомнение за нелегално заработени пари затвори неколку десетици принцови од кралското семејство, поранешни министри и луѓе ...

Револуција од врвот во Саудиска Арабија...

Н.Македонија - 07.12.2017

Револуција од врвот во Саудиска Арабија Поминаа седум години откако Арапската пролет предизвика бран револуционерна жестина во поголемиот дел од Блискиот Исток и во Северна Африка, а сега Саудиска Арабија конечно се приклучува кон него, но на свој ...

Саудиска Арабија и арапската коалиција го уништија главниот град на Јемен (ВИДЕО)

МКД - 06.12.2017

Арапската коалиција предводена од Саудиска Арабија ги засили денес воздушните напади врз Јемен и го уништи главниот град Сана, јавуваат агенциите. Засилените напади се одговор на јакнењето на власта на бунтовничкото движење Хути во главниот град, ...

Саудиски авиони жестоко го бомбардираа Јемен

Кумановски м. - 07.12.2017

loading... Рушевини можеа да се видат во делови на меѓународниот аеродром во Сана, откако коалициските воздушни напади на саудиските власти одекнаа над престолнината на Јемен. Снимките од интернет покажуваат оштетени и делумно срушени згради, како и ...

Саудиската коалиција целосно го уништи главниот град на Јемен

Точка - 06.12.2017

Саудиската коалциија ги засилила воздушните напади на Јемен во средата и го уништила главниот град Сана, јавуваат светските медиуми. До засилените судири дошло поради зголемувањето на власта на Хутите во главниот град, откако го убиле поранешниот ...

Смрт во арапското задно двориште

Deutsche Welle - 06.12.2017

Насилството во Јемен продолжува и по убиството на екс-претседателот Салех. Воздржаноста на Европа е донекаде разбирлива, на потег се првенствено директните соседи на Јемен, смета Керстен Книп.

Убиениот поранешен јеменски претседател Салех погребан без почести

А1 On - 06.12.2017

Поранешниот претседател на Јемен Али Абдула Салех вчера беше погребан во главниот град Сана, без посебни церемонии. Салех беше убиен во снајперски напад извршен од страна на припадници на шиитските бунтовници Хути во ...

(ВИДЕО) Воздушните напади на саудиската коалиција го разрушија главниот град на Јемен

Макфакс - 06.12.2017

Коалицијата предводена од Саудиска Арабија ги засили воздушните напади врз Јемен, при што во средата со сериозни штети се соочи главниот град Сана. До интензивирање на конфликтот дојде поради зајакнувањето на власта на бунтовниците Хути во главниот ...

Убиениот поранешен јеменски претседател Салех погребан без почести

+инфо - 06.12.2017

Салех беше убиен во снајперски напад извршен од припадници на шиитските бунтовници Хути во понеделникот. Поранешниот претседател на Јемен Али Абдула Салех вчера беше погребан во главниот град Сана, без посебни церемонии.

Саудиска Арбија го заокружува бранот апсења во борбата против корупцијата

Нетпрес - 05.12.2017

Саудиска Арабија го завршила бранот најголеми апсења во историјата на кралството во борбата против корупцијата, а собраните пари, коишто се проценуваат меѓу 50 и 100 милијарди американски долари, ќе ги пренасочи на проекти за економскиот развој, ...

Саудиска Арабија очекува до 100 милијарди долари од обвинетите за корупција

Стандард - 05.12.2017

Повеќето од приведените во Саудиска Арабија при масовната акција против корупција, прифатиле да склучат финансиски договори, за да избегнат кривично гонење, соопшти денеска главниот обвинител на кралството, цитиран од ДПА.

(Видео) Воздушни напади врз Јемен, уништен главниот град Сана

Макфакс - 06.12.2017

Арапската коалиција предводена од Саудиска Арабија ги засили воздушните напади врз Јемен и го уништи главниот град Сана. Засилените напади се одговор на јакнењето на власта на бунтовничкото движење Хути во главниот град, откако го убија поранешниот ...

(ВИДЕО) Воздушните напади на саудиската коалиција го разрушија главниот град на Јемен

Вечер - 06.12.2017

Коалицијата предводена од Саудиска Арабија ги засили воздушните напади врз Јемен, при што во средата со сериозни штети се соочи главниот град Сана. До интензивирање на конфликтот дојде поради зајакнувањето на власта на бунтовниците Хути во главниот ...

Убиениот поранешен јеменски претседател Салех погребан без почести

Сител - 06.12.2017

Поранешниот претседател на Јемен Али Абдула Салех вчера беше погребан во главниот град Сана, без посебни церемонии. Салех беше убиен во снајперски напад извршен од страна на припадници на шиитските бунтовници Хути во понеделникот.

(Видео) Воздушни напади врз Јемен, уништен главниот град Сана

Вечер - 06.12.2017

Арапската коалиција предводена од Саудиска Арабија ги засили воздушните напади врз Јемен и го уништи главниот град Сана. Засилените напади се одговор на јакнењето на власта на бунтовничкото движење Хути во главниот град, откако го убија поранешниот ...

Воздушните напади на саудиската коалиција го разрушија главниот град на Јемен

Точка - 06.12.2017

Коалицијата предводена од Саудиска Арабија ги засили воздушните напади врз Јемен, при што во средата со сериозни штети се соочи главниот град Сана. До интензивирање на конфликтот дојде поради зајакнувањето на власта на бунтовниците Хути во главниот ...

Убиениот поранешен јеменски претседател Салех погребан без почести

Либертас - 06.12.2017

Поранешниот претседател на Јемен Али Абдула Салех вчера беше погребан во главниот град Сана, без посебни церемонии. Салех беше убиен во снајперски напад извршен од страна на припадници на шиитските бунтовници Хути во понеделникот.

(Видео) Воздушни напади врз Јемен, уништен главниот град Сана

Орбис - 06.12.2017

Арапската коалиција предводена од Саудиска Арабија ги засили воздушните напади врз Јемен и го уништи главниот град Сана. Засилените напади се одговор на јакнењето на власта на бунтовничкото движење Хути во главниот град откако го убија поранешниот ...

Убиениот поранешен јеменски претседател Салех погребан без почести...

Н.Македонија - 06.12.2017

Убиениот поранешен јеменски претседател Салех погребан без почести Поранешниот претседател на Јемен Али Абдула Салех вчера беше погребан во главниот град Сана, без посебни церемонии. Салех беше убиен во снајперски напад извршен од страна на ...

Воздушни напади врз Јемен, уништен главниот град Сана

Sky - 07.12.2017

Арапската коалиција предводена од Саудиска Арабија ги засили воздушните напади врз Јемен и го уништи главниот град Сана. Засилените напади се одговор на јакнењето на власта на бунтовничкото движење Хути во главниот град откако го убија поранешниот ...