TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Меланија во црн костим замина од Вашингтон, а на Флорида слета во весели бои

Репортер - 22.01.2021

Ваков модел на фустан Меланија ретко носи, па на социјалните мрежи се појавија коментари „дека сакала да отвори ново животно поглавје, поразлично од претходното“, а и разни шеги на сметка на поранешната прва дама на ...

Иванка Трамп со сопругот и децата го напушти Вашингтон: Убавата русокоса тука ќе го продолжи својот живот

Точка

35 години оваа куќа ја чувала поранешната сопруга на Трамп: Погледнете како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп

Точка

Меланија е воодушевена што заминала од Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Само што си замина од Белата куќа стана хит на интернет: Меланија кога пристигна во новиот дом си го покажа вистинското лице (ВИДЕО)

Курир

(ВИДЕО) Доказ дека на Меланија Трамп ѝ е преку глава и од позирање

Бриф

Се оддалечи од сопругот: Веднаш по слетувањето Меланија ‘избега’ од Трамп (ВИДЕО)

Курир

Frontline Мак. Весник Сакам да кажам Точка Слободен Печат Убавина и Здравје Н.Македонија Фактор

Видео:Трамп му се враќа на животот како милијардер, ќе живее во дом поголем од Белата куќа

Канал5 - 22.01.2021

Поранешниот претседател на САД милијардерот Доналд Трамп од Белата куќа во Вашингтон се пресели во уште поголема куќа, резиденцијата Мар- а – Лаго на Флорида. Резиденцијата Мар-а-Лаго со 5800 квадратни метри или „зимската Бела куќа“ се наоѓа на 22 ...

Кој (не) сака да му биде комшија на Трамп? (ФОТО)

+инфо

Од Белата куќа се пресели во уште поголема резиденција: Трамп го замени Вашингтон со „поглед на океанот“

Точка

Трамп се пресели од Белата во уште поголема куќа (ВИДЕО)

Локално

ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!

Слободен Печат

Од Белата се пресели во уште поголема куќа: Еве каде ќе живее сега Доналд Трамп (ВИДЕО)

Во Центар

Нема да му недостига Белата куќа: Трамп по мандатот се пресели на Флорида- Имотот во „Редот на милијардерите“ гледа кон океаноти чини милиони долари (ВИДЕО)

Press24

Фактор Либертас Попара

Еве како изгледале последните денови на Меланија Трамп во Белата куќа: Додека Доналд се нервирал, таа го правела ова!

Убавина и Здравје - 22.01.2021

Нејзините соработници се убедени дека таа е психички поспремна за животот по Белата куќа, за разлика од нејзиниот сопруг… Меланија Трамп како едвај да дочекала да заврши агонијата на престојот во Белата куќа.

(ВИДЕО+ФОТО) Причини поради кои Меланија конечно може да го „шутне“ Трамп

Екран

Облеката на Меланија претставува соодветен крај на нејзиното време како прва дама

Н.Македонија

Меланија: Збогум!

Пулс24

ФОТО: Меланија Трамп ја напушти Белата куќа како вистинско модно совршенство

Press24

Меланија: Чао, журим!

Кајгана

Еве како изгледаа последните денови на Меланија Трамп во Белата куќа: Додека Доналд беснееше , еве што правеше таа!

Во Центар

Нане Убавина и Здравје ЗаЗабава Фактор Точка Црнобело Попара

Приходите на хотелите на Трамп со големи намалувања во 2020 година

Бизнис Вести - 22.01.2021

Приходите од најпознатите хотели на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се намалени минатата година кога пандемијата силно ја погоди економијата, се наведува во финансискиот извештај објавен во средата, последниот ден од неговиот мандат.

Огромен пад на приходите на хотелите на Трамп

Канал5

Огромен пад на приходите на хотелите на Трамп

МКД

Не е веќе претседател, ама и милионите му се тенчат: Огромен пад на приходите на хотелите на Трамп

Република

Приходите на хотелите на Трамп со големи намалувања во 2020 година

Независен

Финансиски извештај: Хотелите на Трамп со приходи од 15,1 милиони долари во 2020 година

Слободен Печат

Приходите на хотелите на Трамп со големи намалувања во 2020 година

24Инфо

Опсервер Либертас 24 Вести +инфо MakPress еМагазин Вечер Прес Фактор

„Сам дома“ во Белата куќа: Каде е Барон Трамп?

Локално - 22.01.2021

Откако Барон Трамп, синот на Меланија и Доналд Трамп, не беше виден на фотографии или снимките од семејството како го напушта Вашингтон, некои луѓе на социјалните мрежи се прашуваа дали можеби го заборавиле во Белата куќа, како Меколи Калкин во ...

Каде е Баронот и што напиша Трамп во писмото? Урнебесни шеги на социјалните мрежи

ММС

Каде е Барон и што напишал Трамп во писмото? Урнебесни шеги на социјални мрежи

Точка

Каде е Барон Трамп? Твитерџиите имаат интересна теорија

Кајгана

(ВИДЕО) Си замина од Белата куќа стана хит на интернет: Меланија кога пристигна во новиот дом си го покажа вистинското ...

Нетпрес - 21.01.2021

Меланија Трамп беше една од оние за кои вчера најмногу се зборуваше на Твитер. Поранешната прва дама и нејзиниот сопруг одлетаа од Вашингтон за Флорида, а веднаш по слетувањето таа, поради нејзиниот потег, стана хит на Твитер.

(ВИДЕО) Само што дошла на Флорида, Меланија станала хит: „Словенката повеќе не е** жива сила“

Екран