TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меѓу повредените во Цетиње е и поранешен фудбалер, бил мета на напаѓачи и во 2013 година

Макфакс - 20.06.2024

Група „шкаљарци“ утринава беше цел на бомбашки напад на Цетиње кога се случи силна детонација во која загинаа Драган Рогановиќ и Петар Калуѓеровиќ, а ранети се Тасо Јовановиќ и Михајло Борозан и случаен минувач.

Откриено кој експлозив бил употребен на Цетиње: Поставен на дрво, активиран со далечински управувач

4NEWS

ГО ЧУВАШЕ ЧОВЕКОТ ШТО ЈА ПОЧНА КРВАВАТА ВОЈНА МЕЃУ ДВАТА КЛАНА Кој е Драган Рогановиќ, првата жртва на експлозијата во Цетиње?

+инфо

Во експлозијата во Цетиње загинаа две лица, едното на операција, соопшти хирургот

Макфакс

Ова е ,,Шкаљарецот” убиен во експлозојата во Цетиње: Најмладиот од тројцата браќа уапсен за експлозив! (фото)

Во Центар

Позната состојбата на ранетите во експлозијата на бомба во Цетиње

Скопје1

Боксерот кој загина во експлозијата во Цетиње беше телохранител на „скалот“ кој ја започна војната со клановите во Котор

4NEWS

Опсервер Точка Вечер Прес Опсервер

Бомбашки напад во Црна Гора, убиени двајца припадници на озлогласен мафијашки клан

МКД - 20.06.2024

Две лица загинаа, а три се повредени утринава на Цетиње во Црна Гора, откако била активирана експлозивна направа во близина на локалниот спортски центар, соопшти црногорската полиција. Фото: ЕПА Експлозијата се случила во 9:10 часот, а од силната ...

[ВИДЕО] Експлозија на Цетиње, познато кои се шкаљарците кои се убиени во бомбашкиот напад: Повредени три лица

Точка

(ВИДЕО) Двајца загинати и тројца повредени во експлозија на бомба во Цетиње

360 степени

📽️ ХАОС ВО ЦЕТИЊЕ, УБИЕН ЧЛЕН НА ШКАЉАРСКИ КЛАН? Две лица загинаа во бомбашки напад близу Спортскиот центар

+инфо

(ВИДЕО) Втора жртва во експлозијата на бомба во Црна Гора, загинал и член на Шкаљарскиот клан

А1 On

Бомба во Цетиње, убиени двајца членови на криминалната група Шкаљари

ММС

🎥Член на криминалниот Шкаљарски клан загина во експозијата во Цетиње

Локално

Курир Вечер Прес Нетпрес Алсат-М Макфакс Опсервер Кајгана