TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку чини спектаклот на годината: КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА?

Фактор - 17.05.2018

Поаѓајки оттаму дека во сабота(19 мај) во Обединетото Кралство ќе се одржи најголемиот спектакл на годината-Кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл, медиумите почнаа да објавуваат колку чини овој настан.

Европските монархии и богатствата: Еве колку „тежат“ кралските европски лози

Таратур - 17.05.2018

Иако, кога ќе ви спомене некој поупатен дека британската кралица Елизабета Втора „тежи“ над 500 милиони долари, од таа сума ќе ви запре мислата за миг, сепак, таа е само средно богата кралска претставничка во споредба со другите европски монархии.

Кое е најбогатото кралско семејство во Европа?

Кајгана - 16.05.2018

Иако кралицата Елизабета и нејзиното семејство се најпознатото кралско семејство во светот, сепак нивното богатство не може да се мери со она на најбогатите кралски семејства од Европа. Со вредност од околу половина милијарда долари британското ...

Како воопшто заработува кралската фамилија и кој ја плаќа венчавката на годината?

Женски магазин - 16.05.2018

Во сабота ќе се случи долгоочекуваната британска кралска венчавка помеѓу принцот Хари и американската актерка Меган Маркл. Во пресрет на големиот настан, „Си-ен-ен“ објави сторија околу тоа кој ги подмирува трошоците околу кралските венчавки.

Ова се најбогатите кралски семејства во Европа

Женски магазин - 16.05.2018

Британското кралско семејство не е најбогато во Европа. Направена е листа со десетте најбогати кралски семејства на континентот. 1.Принцот Ханс Адам II, Лихтенштајн Принцот од Лихтенштајн секоја година добива 270.709 долари кои не се подложени на ...