TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дојде тренер, доаѓа и голман: Реал му најде замена на Кејлор Навас

Спортклуб - 13.06.2018

Еден ден откако постигна договор со Хулен Лопетеги, Реал Мадрид тргна во акција по засилувања, нешто што не се случуваше на “Бернабе” претходните три години. Флорентино Перес тргна од голманската позиција бидејќи, како што објавија шпанските ...

Седумте „кралеви“ од шпанската репрезентација не беа шокирани од случајот „Лопетеги“

Gol.mk - 13.06.2018

Фудбалскиот свет остана во шок откако денес челниците на шпанската фудбалска репрезентација одлучија да го отпуштат Jулен Лопетеги на 72 часа до официјалниот старт на Мундијалот. Причината е едноставна - селекторот го „издаде“ националниот тим и ...

Ништо без него: Пике ја растури хармонијата во шпанската репрезентација

Спортклуб - 13.06.2018

Сосема неочекувано, светскиот првак од 2010 година е во центарот на вниманието на фудбалската јавност на еден ден пред почетокот на Мундијалот. Причината е промената на селекторската функција откако вчера беше објавено дека Хулен Лопетеги се ...

Чави бурно го искритикува Лопетеги и ја оцени одлуката на Федерацијата

Дерби - 13.06.2018

Храбрата и бескомпромисна одлука на Шпанската Фудбалска федерација околу отказот на Хулен Лопетеги едноставно предизвика голема бура од реакции во јавноста на Пиринеите, бидејќи истата пристигна на само еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Седум играчи одамна знаеле „од каде дува ветерот"...

SportMedia - 13.06.2018

По информацијата која Флорентино Перез му ја пренел на капитенот Серхио Рамос, истовремено истата ја дознале и Карвахал, Васкез, Асенсио, Иско, Фернандез и Ваљехо. Фдбалскиот свет остана изненаден кога Флорентино Перез во понеделникот објави дека ...

Дел од играчите на Шпанија реагирале негативно кон колегите од Реал, поради тајната со Лопетеги

Спортклуб - 13.06.2018

Шпанија вчера беше изненадена со тоа што Жулен Лопетеги беше промовиран во нов тренер на Реал, за денеска да дојде уште еден, поголем шок. Федерацијата на Шпанија потврди дека му доделува отказ на Лопетеги и дека на негово место доаѓа легендата на ...

Лопетеги: Многу сум тажен, се надевам дека ќе го освоиме Светското

Стандард - 13.06.2018

Хулен Лопетеги, кој беше исфрлен од репрезентацијата, кажа неколку зборови, пред новинарите што го чекаа на аеродромот во Краснодар. Во исто време, новиот тренер Фернандо Јеро даваше прес-конференција.

Лопетеги ја испрати првата порака по добиениот отказ од селекторската функција

Дерби - 13.06.2018

Хулен Лопетеги ќе биде нов тренер на Реал Мадрид, но нема да ја предводи селекцијата на Шпанија на Светското првенство во Русија кое официјално започнува во текот на утрешниот ден. Тој доби отказ од шпанската федерација на еден ден пред мундијалот, ...

ЛОПЕТЕГИ ЌЕ СЕ ПОЗДРАВИ СО„СТАРЦИТЕ": Роналдо, Бејл, Модриќ на листата за заминување?

SportMedia - 13.06.2018

Жулен Лопетеги стана нов шеф на струката во Реал Мадрид, а ден подоцна пак доби отказ од функцијата селектор на Шпанија. Но тоа не ги менува плановите на „кралскиот клуб", макар што именувањето на нов „шеф", односно наследник на Зинедин Зидан на ...

Фабрегас се исмева со отказот на Лопетеги (ФОТО)

24Фудбал - 13.06.2018

На својот твитер профил Сеск Фабрегас го исмева отказот на Хулен Лопетеги кој беше избркан од селекторската функција на Шпанија на ден пред почетокот на Светското првенство. Реал Мадрид синоќа објави дека Лопетеги ќе им биде тренер по крајот на ...

Рамос испрати капитенска порака по турбуленциите во националниот тим и отказот на Лопетеги (ФОТО)

Дерби - 13.06.2018

Селекцијата на Шпанија важеше за еден од главните Топ 3 фаворити за титулата на Светското првенство во Русија, но пред самиот старт на мундијалот „црвената фурија“ минута низ неочекуван турбулентен период кој заврши со отказ на селекторот Хулен ...

Лопетеги доби отказ, Иеро е нов селектор на Шпанија

Телма - 13.06.2018

Шпанската фудбалска федерација му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги на само еден ден до почетокот на Светското првенство во Русија. Челниците на шпанскиот фудбал се решија на ваков потег, бидејќи Лопетеги вчера потпиша договор со Реал Мадрид, ...

Фабрегас се огласи после отказот на Лопетеги...

Точка - 13.06.2018

Фудбалскиот сојуз на Шпанија, денес ја шокираше јавноста со одлуката да му врачи отказ на Хулен Лопетеги на само еден ден пред почетокот на Светското првенство. Од Реал Мадрид синоќа потврдија дека Лопетеги е наследникот на Зидан на тренерската ...

Лопетеги по стапките на Муслин, Халилхоџиќ, Mарвијк, Постекоглу

Н.Македонија - 13.06.2018

Ло­пе­те­ги до­би отказ два де­на пред дуелот со Португалија на СП по­ра­ди тоа што потпишал до­го­вор сo Ре­ал Ма­дрид, и тој е пет­ти­от се­ле­ктор што пла­си­рал не­ко­ја селек­ци­ја, но не­ма да ја во­ди на СП 2018.

Реал реши, го купува Алисон по завршувањето на Мундијалот

Локално - 13.06.2018

Реал (Мадрид) ќе го направи невозможното за да го привлече во своите редови голманот на Рома, Алисон во овој преоден рок, тврди „Марка“. Лично новиот тренер на „кралевите“, Хулен Лопетеги инсистира за привлекување на бразилскиот репрезентативец на ...

Реал Мадрид доби тренер, сега работи на првото засилување

Спортски - 13.06.2018

Голема прашина се крена во фудбалската јавност откако еден од фаворитите за освојување на Светското првенство остана без селектор. Имено, селекторот на Шпанија, Јулен Лопетеги на големо изненадување беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид.

Лопетеги доби „клоца“ од Шпанија без ниеден пораз

Gol.mk - 13.06.2018

Јулен Лопетеги доби отказ од федерацијата на Шпанија затоа што тајно преговарал со Реал Мадрид и нема да седи на клупата на Мундијалот, а според статистиката, многу веројатно тој е првиот селектор кој нема пораз, а добива „клоца“.

Шпанија го отпушти селекторот Лопетеги еден ден пред Мундијалот

Кајгана - 13.06.2018

Шпанската репрезентација влезе како еден од фаворитите на претстојното Светско првенство, но денешното отпуштање на селекторот Лопетеги се заканува дека ќе ја наруши хармонијата на составот и Шпанија би можела да доживее уште еден дебакл како оној ...

Претседателот на Шпанскиот фудбалски сојуз објасни зошто му врачил отказ на Лопетеги

Дерби - 13.06.2018

Утрово се пишуваше дека од Фудбалската федерација на Шпанија се бесни поради потегот кој го направи селекторот Хулен Лопетеги со потпишувањето тригодишен договор со Реал Мадрид без никој од федерацијата да биде информиран за тоа.

ГРУПА Б: Европските сили Шпанија и Португалија ја водат играта во групата

Gol.mk - 13.06.2018

Група Б Шпанија sp-2018-fudbal-kvalifikacii-makedonija-spanija-11062017-9093.jpg Потписот на Лопетеги на клупата на Реал Мадрид донесе потрес во шпанскиот национален тим непосредно пред почетокот на Светското првенство.

Шпанците го отпуштија Лопетеги, Рамос му го чува грбот

Макфакс - 13.06.2018

Хулен Лопетеги повеќе не е селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија. Отако Реал Мадрид вчера објави дека Лопетеги ќе го наследи Зинедин Зидан, Фудбалскиот сојуз на Шпанија, на чело со претседателот Луис Рубијалес, донесе радикална одлука и ...

Шпанија дознала дека Лопетеги оди во Реал пет минути пред официјализацијата!

Gol.mk - 13.06.2018

Челниците на Фудбалската федерација на Шпанија му врачија отказ на Жулен Лопетеги еден ден пред Светското првенство (СП), а причина се тајните преговори со Реал Мадрид. На вонредната прес-конференција не беше присутен тренерот, туку во негово име ...

Играчите застанале зад Лопетеги: Проголтајте ја честа, оставете нѐ да играме!

Gol.mk - 13.06.2018

Фудбалерите на Шпанија силно се бунтувале на отказот на Јулен Лопетеги и барале тој да остане селектор на Мундијалот во Русија . Стратегот поради тајни преговори со Реал Мадрид доби отказ, на вонредна прес-конференција водена од првиот човек на ...

Поранешен фудбалер на Барса и Реал ќе ја води Шпанија на Светско

Оff.net - 13.06.2018

Како гром од ведро небо одекна веста дека селекторот на Шпанија Хулен Лопетеги е избркан од своето место , а негов наследник на Мундијалот ќе биде некогашниот фудбалер на двата најголеми ривали во шпанскиот ...

Фабрегас прв се огласи по отказот на Лопетеги

Спортклуб - 13.06.2018

Веста на денот без сомнение е Хулен Лопетеги кој ден откако потпише со Реал Мадрид, заработи отказ од клупата на Шпанија. И сето тоа на ден пред почетокот на Мундијалот во Русија. Прв кој се огласи по одлуката на Фудбалската Федерација на Шпанија, е ...

Шок во Шпанија: Отказ за Лопетеги на еден ден пред СП

Екипа - 13.06.2018

Огромен потрес во редовите на шпанската фудбалска репрезентација на само 24 часа пред официјалното отворање на СП, откако Хулен Лопетеги доби отказ од функцијата селектор на „црвената фурија“.

Шпанија го отпушти селекторот Лопетеги ден пред почетокот на мундијалот

Сакам да кажам - 13.06.2018

Шпанската фудбалска репрезентација остана без селектор на ден пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако Хулен Лопетеги доби отказ. Ова уследи неполни 24 часа откако Реал Мадрид објави дека Лопетеги ќе биде негов нов тренер, ...

Шпанија покажа големина: Му врачи отказ на Лопетеги на ден пред стартот на СП!

Спортклуб - 13.06.2018

Она што беше најавено утрово и се реализираше- Хулен Лопетеги доби отказ од клупата на Шпанија на само еден ден пред почетокот на Светското првенство во Русија. Вакво нешто не се памети, а уште повеќе од една селекција како Шпанија.

Шпанија го избрка Лопетеги на ден пред СП затоа што тајно преговарал со Реал!

Gol.mk - 13.06.2018

Фудбалската репрезентација на Шпанија нема да биде водена од селекторот Жулен Лопетеги на Светското првенство (СП) во Русија затоа што федерацијата реши да му врачи отказ, на еден ден пред Мундијалот.

Не го спаси ниту бунтот на играчите, Шпанија го избрка Лопетеги!

24Фудбал - 13.06.2018

Хулен Лопетеги нема да ја предводи Шпанија на Светското првенство, стратегот доби отказ и покрај тоа што капитените Серхио Рамсо и Андрес Иниеста побарале да нема промени Првиот човек на Фудбалската федерација на Шпанија пресече, Хулен Лопетеги доби ...

Голем потрес во репрезентацијата на Шпанија: Лопетеги заработи отказ

Дерби - 13.06.2018

Од раководството на Шпанскта фудбалска федерација бесни дека Хулен Лопетеги преговарал со тимот на Реал Мадрид се решија да му врачат отказ на само еден ден од почетокот на Светското првенство во Русија.

Селекторот на Шпанија би можел да биде отпуштен еден ден пред СП

Кајгана - 13.06.2018

Шпанската фудбалска федерација закажа прес-конференција за денеска, а спортските медиуми велат дека на неа ќе биде објавено отпуштањето на Хулен Лопетеги од селекторската позиција на репрезентацијата.

Се одложи пресот за еден час, ќе се промени ли одлуката за заминување на Лопетеги во последен момент!?

24Фудбал - 13.06.2018

Прес конференцијата на која Хулен Лопетеги требаше да се појави е одложена за еден час, селекторот има итен состанок со првиот човек на федерацијата Рубиалес Шпанските медиуми утрово шпекулираа дека селекторот Лопетеги може да добие отказ на ден ...

Во Фудбалската федерација на Шпанија бесни на Лопетеги

Дерби - 13.06.2018

Од таборот на Реал Мадрид вчера и официјално потврдија дека нов предводник на клубот ќе биде актуелниот селектор на репрезентацијата на Шпанија, Хулен Лопетеги. Лопетеги ќе ги преземе „Кралевите“ веднаш по крајот на Светското првенство, а одлуката ...

Утре почнува Светско, а Шпанија остана без селектор

Оff.net - 13.06.2018

Шок во таборот на шпанскиот национален тим во пресрет на Мундијалот. Фудбалската федерација на Шпанија го отпушти Хулен Лопетеги од селекторската позиција, а за две дена играат против Европскиот ...

Алберт Селадес ќе ја води Шпанија на Мундијалот

Sport M - 13.06.2018

Шпанската фудбалска федерација ја шокираше фудбалскиот јавна со одлука да го промени Лопетеги од селектор на само еден ден пред почетокот на Светското првенство. Лопетеги потврди вчера дека по Светското првенство тој ќе го преземе тренерското место ...

НЕВЕРОЈАТНО: Шпанците го сменија селекторот на два дена пред СП!

SportMedia - 13.06.2018

Во шпанската федерација беа шокирани што на само три дена пред првиот меч со Португалија, нивниот селектор објави дека ќе го води Реал во следната сезона Хулен Лопетеги нема да ја води репрезнетацијата на Шпанија на Светското првенство во Русија.

Кој е Хулен Лопетеги: Не може многу да се пофали на клупски план, бил тренер само на…

Дерби - 13.06.2018

Европскиот шампион, Реал Мадрид денеска и официјално го потврди наследникот на Зинедин Зидан и тоа во името на Хулен Лопетеги. Предводникот на шпанската репрезентација воопшто не се споменуваше како кандидат за оваа функција, но „кралевите“ ...

Лопетеги закажа прес во 10:30, Шпанија ќе го избрка селекторот на ден пред светско?!

24Фудбал - 13.06.2018

Хулен Лопетеги за помалку од еден час ќе се појави пред медиумите во Русија заедно со првиот човек на федерацијата, некои шпекулации велат дека тој ќе го напушти кормилото на Шпанија Реал Мадрид вчера на големо изненадување соопшти дека Хулен ...

ШОК во Шанија: Лопетеги нема да ја води „фуријата“ на Мундијалот !?

Спортклуб - 13.06.2018

До почетокот на Светското првенство во Русија остана уште само еден ден, а во центарто на вниманието се наоѓа селекцијата на Шпанија. Доколку ова се случе и соработката веднаш биде прекината, Шпанија во Русија ќе ја предводи селекторот на младата ...

Реконструкција во Мадрид: Лопетеги го прави најмоќниот Реал во историјата!

Sport 1 - 13.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетег, планира да го реконструира својот нов тим, па поради тоа подготвил листа со пет засилувања. Лопетеги сака да купи што е можно повеќе Шпанци, па поради тоа на листата со потенцијални засилувања ги има ...

Официјално: Лопетеги веќе не е селектор на Шпанија

Локално - 13.06.2018

Хулен Лопетеги е отпуштен од функцијата селектор на Шпанија, соопшти претседателот на федерацијата Луис Рубиалес. Разрешувањето станува факт помалку од 24 часа, откако стратегот го презеде Реал Мадрид.

Изненадениот Дел Боске го искоментира потегот на Перез за ангажман на Лопетеги

Дерби - 13.06.2018

Хулен Лопетеги не беше споменат во ниту една од листите кои ги составуваа шпанските медиуми за потенцијалните наследници на Зинедин Зидан во Реал Мадрид, па токму поради тоа, потврдата на „кралевите“ за негов ангажман дојде како гром од ведро небо ...

Никој ништо не му може: Реал пак го украде шоуто

Спортклуб - 13.06.2018

Во периодот кога сите зборуваат за Светското првенство, Реал Мадрид го сврте вниманието кон себе, како што му доликува на најтрофејниот европски клуб и актуелен континентален првак. Тоа го направи со ангажманот на шпанскиот селектор Хулен Лопетеги ...

Најсреќен поради отказот на Лопетеги е Сеск Фабрегас

TopSport - 13.06.2018

Сеск Фабрегас прв се огласи на социјалните мрежи откако беше потврдена информацијата дека шапнскиот селектор Хулен Лопетеги добил отказ. Фабрегас не е меѓу играчите што ги одбра Лопетеги, а кои ќе ги бранат боите на Шпанија на Светското првенство во ...

Шпанија го отпушти Лопетеги два дена пред стартот на Светското

Стандард - 13.06.2018

Хулен Лопетеги нема да го води шпанскиот национален тим на Светското првенство! Тој беше отпуштен официјално денеска од претседателот на Шпанската федерација, Луис Рубиалес. Шефот на шпанскиот фудбал ја објави одлуката на денешната прес-конференција.

На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот- причината е Реал Мадрид

Курир - 13.06.2018

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија, а е последица на тајните преговори што Лопетеги ги водел со сега веќе неговиот нов клуб ...

Ден пред почетокот на СП, Шпанија може да остане без селектор

TopSport - 13.06.2018

Фудбалската јавност во Шпанија е во шок, по најавите дека националниот тим, ден пред стартот на Светското првенство во Русија, може да остане без селектор. Челниците на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, предводени од претседателот Луис Рубијалес, се ...

Шпанија во шок: Ден пред Мундијалот националниот тим останува без селектор?!

Бриф - 13.06.2018

Љубителите на фудбалот во Шпанија се шокираа од информацијата дека нивниот национален фудбалски тим може да остане без селектор еден ден пред Светското првенство! Причината е едноставна – фудбалската асоцијација на Шпанија не е задоволна што Реал ...

Енрике еден од можните наследници на Лопетеги на чело на Шпанија

Sport M - 13.06.2018

Откако денес стана јасно дека селекторот на Шпанија, Хулен Лопетеги ќе го преземе Реал Мадрид по крајот на Светското првенство во Русија, од медиумите во Шпанија побрзаа да лицитираат со имињата на стручњаците кои можат да го наследат на чело на ...