TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

А1 On - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

По излегување од притвор се видов со Ахмети И се чув со Бејта, Меџити И Жика Стојановски, рече Фејзи Азири, обвинет во ...

Сакам да кажам - 16.05.2018

По едночасовното сведочење на Агим Исмаиловиќ, третообвинет за убиството на четирите деца и рибарот кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, три часа сведочеше Фејзи Азири, кој е обвинет за транспортирање на двајцата главни обвинети во Косово.

(Видео) Обвинетиот Фејзи Азири со алиби за масакрот кај Смилковско Езеро

Макфакс - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Од петкратното убиство до моето апсење имав контакт со Ахмети, Меџити и Бејта, откри во судница обвинетиот Азири

МКД - 16.05.2018

Повеќе од три часа трае одбраната на обвинетиот Фејзи Азири, обвинет за петкратното убиство во случајот Монструм. Во својата одбрана, одговарајќи на прашањата на обвинителката Фатиме Фетаи, Фејзи откри дека од 12 април 2015 година кога се случи ...

СЈО останува на речиси истото обвинение за „Монструм“

Канал5 - 16.05.2018

Нови докази најавува Специјалното јавно обвинителство за време на судскиот процес „Монструм“. Обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи не сакаше да каже дали обвинението ќе претрпи промени и дали ќе има преквалификација на делата. Не сакаше да ги коментира.

Почна судењето за „Монструм“ откако СЈО го презеде случајот

Р.С.Европа - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро во 2012 година. Судењето почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

„Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска во скопска Единица

Алсат-М - 16.05.2018

За денеска во Кривичниот суд се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“. Случајот со масакрот кај Смилковското езеро, познат под името „Монструм“, од минатиот месец, веќе е во рацете на СЈО.

Ново рочиште за противзаконската набавка на софтверски систем за ЕЛЕМ

Фокус - 16.05.2018

Во судница денеска ќе седнат Дејан Бошковски, поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“ и уште други две лица – обвинети во случајот на СЈО „Тарифа“. Станува збор за обвинение за противзаконска набавка на софтверски систем за потребите на ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Локално - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Стандард - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Обвинетиот Фејзи Азири со алиби за масакрот кај Смилковско Езеро

Точка - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Рочиште за „Тарифа“ на СЈО

еМагазин - 16.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за случајот „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во случајот е обвинет Дејан Бошковски, поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“ и уште други две лица.

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

CivilMedia - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Курир - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Обвинетиот Фејзи Азири со алиби за масакрот кај Смилковско Езеро

Вечер - 16.05.2018

Три часа траеше распитот на четвртообвинетиот во случајот „Монструм“, Фејзи Азири. Тој пред судот негираше дека има врска со убиството на момчињата и рече дека обвинението е монтирано. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи, рече дека комуницирал ...

Обвинетите од „Монструм“ денес на обвинителна клупа, рочишта ќе има и за „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Курир - 16.05.2018

На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година, откако предметот го презеде СЈО. Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

CivilMedia - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Денеска рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

МКД - 16.05.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм", „Тарифа", „Триста" и „Тревник". На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Н.Македонија - 16.05.2018

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири.

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Независен - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковско езеро

Фокус - 16.05.2018

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи ново рочиште за „Монструм“, второ откако случајот го презеде Специјалното јавно обвинителство. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Канал5 - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Стандард - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

А1 On - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Кајгана - 16.05.2018

Скопје, 16 мај 2018 (МИА) - Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Нова ТВ - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

24Инфо - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Н.Македонија - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Нов обид за почеток на судењето за петкратното убиство кај Смилковско

+инфо - 16.05.2018

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е закажано судење за случајот „Монструм“, кој го презема Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и треба да почне од почеток. Претходното рочиштето за овој случај не се одржа поради отсуство на обвинетиот Фејзи ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

24 Вести - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Продолжува судењето за „Монструм“ на СЈО

еМагазин - 16.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12.

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Телма - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Во Кривичниот суд рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Слободен Печат - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

ТВ21 - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Правдико - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...

Денеска рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Мета - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ ќе се одржат денеска во Основен суд Скопје 1. На обновеното судење за „Монструм“ денеска ќе седнат сите освен двајца обвинети за ...

Ново рочиште за Монструм

Либертас - 16.05.2018

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи ново рочиште за „Монструм“, второ откако случајот го презеде Специјалното јавно обвинителство. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 ...

Денеска рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Либертас - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ ќе се одржат денеска во Основен суд Скопје 1. На обновеното судење за „Монструм“ денеска ќе седнат сите освен двајца обвинети за ...

Рочишта за „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“

Тера - 16.05.2018

Нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Монструм“, „Тарифа“, „Триста“ и „Тревник“ денеска се закажани во Кривичниот суд. На обвинителна клупа ќе седнат обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...