TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Меланија Трамп: Јас сум најзлоупотребената личност на светот

Бриф - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп соопшти дека започнала кампања против злоупотребата на интернет, бидејќи таа е најзлоупотребената личност во светот. Во деталното интервју за ABC News, таа рече дека не им верува на некои луѓе кои работат во Белата ...

Работи кои не ги знаете за Меланија Трамп

Женски магазин - 11.10.2018

Таа е прва дама на Америка која со својот изглед и стил ги полни насловните страни и повторно изненадува со својата грациозна појава. Ви претставуваме неколку работи кои не сте ги знаеле за Меланија Трамп.

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

Стандард - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Модна утка на Меланија Трамп во Египет

МакМода - 11.10.2018

Во последниве недели, Меланија Трамп го привлекува вниманието со неколку, последователни модни утки. Најсвежа од нив е изборот на гардероба во која позира пред пирамидите во Египет. На добиените критики кои го вжештија Интернетот, таа ќе одговори – ...

(ФОТО) Меланиа шокирала: Дала интервју и раскажала се’!

Екран - 11.10.2018

Во телевизиската најава стои дека во ова интервју немало „забранети прашања“ па така Првата дама открила и како наводната афера на нејзиниот сопруг Доналд Трамп влијаела на нивниот брак… Првата дама, Меланиа Трамп (48) во интервју за телевизиската ...

Интервјуто на Меланија Трамп открива сè за кое досега се зборуваше

Точка - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп, во петок ќе гостува на телевизијата "ABC" каде ќе открие непознати детали од својот живот. Јавноста со нетрпение го очекува емитувањето на интервјуто на Меланија и Томас Ламас во кое Словенката конечно ќе открие ...

Пред пирамидите позираше во костум од гангстер-ерата – модните грешки на Меланија Трамп во Африка

Сакам да кажам - 11.10.2018

„Посакувам луѓето да се фокусираат на тоа што го правам, а не што носам“, изјави Меланија Трамп на последниот ден од нејзиното соло патување во Африка. Минатата недела, таа помина четири дена во Гана, Малави, Кенија и Египет, а нејзиниот стил, како ...

Меланија Трамп си ја отвори душата пред новинарите. Еве што кажа таа за Трамп

MTM - 10.10.2018

Меланија Трамп, сопругата на претседателот на САД, Доналд Трамп, за новинарите кои ја следат на турнејата низ Африка, изјави дека некогаш применува ултимативни методи за да го спречи својот сопруг да твита.

Интервју кое го чека цел свет: Меланија ќе зборува за аферата на Доналд Трамп

Кајгана - 10.10.2018

Меланија Трамп се наоѓа под будно око на јавноста веќе подолго време, но она што посебно ги интригира, не само Американците, туку и остатокот до светот, всушност е нејзиниот приватен живот односно бракот со претседателот Доналд Трмп.

Меланија Трамп: Да, му го земам телефонот на мојот сопруг за да не “твитува“

Вечер - 10.10.2018

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, им раскажа на новинарите кои што ја придружуваат на турнејата низ Африка, дека некогаш мора да примени ултимативни средства за да го спречи својот сопруг да „твитува“.

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

А1 On - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

Вечер - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите

Локално - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените, но и мажите – медиумите понекогаш одат предалеку

Либертас - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.

Меланија Трамп: Треба да се слушнат жените жртви на сексуално насилство, но и мажите

+инфо - 11.10.2018

Првата дама на САД, Меланија Трамп, изјави дека жените кои обвинуваат за сексуално злоставување треба да се слушнат и да се поддржат, но исто така и мажите. Таа за Еј-Би-Си њуз истакна дека тие кои обвинуваат треба да достават цврсти докази.