TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На српскиот готвач кој беше уапсен во Словенија му се закануваат 10 години затвор

Слободен Печат - 14.02.2020

На познатиот српски готвач Дејан Маркус, по кој се трагаше неколку дена, судија на Окружениот суд во Птуј му одреди притвор, јавуваат словенечките медиуми. Во тек е истрага, а словенечката полиција наведува дека за кривичното дело за кое се товари ...

Српскиот готвач кој исчезна во Загреб пронајден во затвор во Словенија?

Слободен Печат - 13.02.2020

Познатиот српски готвач Дејан Маркус кој беше прогласен за исчезнат во Загреб денес е пронајден. Според неофицијалните сознанија на хрватскиот портал „Индекс.хр“, тој се наоѓа во затвор во Словенија, но засега не се познати повеќе детали.

Пронајден е српскиот водител што исчезна минатата недела

А1 On - 13.02.2020

Српскиот готвач Дејан Маркус кој последен пат е виден на 7 ми февруари минатата недела, пронајден е жив. Радосната вест за јавноста ја соопшти неговата сестра Јелена Маркус на својот фејсбук профил.

ВИДЕО: Исчезна познат српски водител во Загреб

А1 On - 12.02.2020

Триесет и три годишниот кулинарски експерт и водиел, Дејан Маркус, познат по емисијата „Готвење со срце“, се води како исчезнат од минатата недела. Последниот пат пријателите контактирале со него минатиот петок.