TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арогантниот Кирјос му одговори на Надал и посочи зошто не го почитува

Дерби - 24.03.2019

Ник Кирјос успеа да го испровоцира Рафаел Надал откако го победи на турнирот во Акапулко, гестикулации на кои не остана рамнодушен светскиот рекет број два кој подоцна на прес-конференцијата му одржа вербална лекција на својот помлад колега.

Серена Вилијамс поради повреда го напушти Мајами

СуперСпорт - 24.03.2019

Искусната американска тенисерка Серена Вилијамс се повлече од Мастерсот во Мајами поради повреда. Серена ја мачи коленото, па реши да го напушти турнирот во Калифорнија, со што „израдува“ многу тенисерки, кои имаат за цел да го освојат Мастерсот во ...

ВИДЕО: Тенискиот свет го осуди Вавринка - за малку со топчето ќе го нокаутираше Крајиновиќ

Gol.mk - 24.03.2019

Стан Вавринка го заврши својот настап на Мастерсот во Мајами, откако по голема битка беше елиминиран од Филип Крајиновиќ, со 2-1 во сетови. Мечот изобилуваше со прекрасни поени, но еден на Вавринка, кој беше во најмала рака и неспортски, го одбележа ...

Федерер се испоти во Мајами, Ферер го шокираше Зверев

Дерби - 24.03.2019

Рожер Федерер мораше добро да се испоти за да ја мине првата пречка на Мастерсот во Мајами. На швајцарскиот ас му беа потребни повеќе од два часа и три сета за да го совлада 46. рекет на светот, Раду Албот од Молдавија.

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами, Зверев елиминиран од Ферер

Сител - 24.03.2019

Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, 7:5, 6:3 за нешто над 2 часаигра ...

Кирјос: Не ги почитувам Надал, Ѓоковиќ и Роџер, не се богови!

Sport 1 - 24.03.2019

Ник Кирјос е можеби најталентираниот тенисер на светот, но тој важи и за играч на кого тенисот не му е во преден план, па се истакнува со своите глупости и скандалозните изјави. Гркот веќе покажа дека нема никаков респект кон најголемите тениски ...

Кирјос пак шокира: Не ги почитувам Федерерм Надал и Ѓоковиќ

Спортклуб - 24.03.2019

Австралискиот тенисер Ник Кирјос е еден од најконтроверзните спортисти на денешнината и не пропушта можност да го потврди тоа. Неговата последна изјава е најдобар доказ дека живее сам во свој свет, а проблемите во главата му пречат да стане еден од ...

Кирјос: Федерер, Надал и Ѓоковиќ не се богови па да им се восхитувам

TopSport - 24.03.2019

Треба да направиш нешто повеќе од удирање на тениското топче за да бидеш почитуван. Тоа е пораката која контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им ја прати на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, објаснувајќи зошто не ги става на ...

Серена се повлече, Осака елиминирана во Мајами

Екипа - 24.03.2019

Осумкратната освојувачка на титулата на Мастерсот во Мајами, Серена Вилијамс се повлече од турнирот поради повреда на коленото. Таа требаше да се сретне со Кинеската Ванг Кванг во мечот од третото коло, но соопшти дека нема да го заврши турнирот.

Федерер се мачеше но победи, Зверев елиминиран од Ферер

Екипа - 24.03.2019

Роџер Федерер ќе игра во третото коло на Мастерсот во Мајами откако славеше во три сета против Молдавецот Раду Албот. Се мачеше швајцарскиот тенисер, но успеа на крај со пресврт, 4-6,7-5,6-3, да слави против Албот.

Серена се повлече од Мајами, Федерер едвај против молдавскиот аутсајдер

TopSport - 24.03.2019

Серена Вилијамс се повлече од Мајами опен поради повреда на левото колено, додека светската тенисерка број 1, Наоми Осака доживеа уште еден неочекуван пораз, овојпат од Тајванката Хсиех Су-Веи во третото коло. Вилијамс требаше да игра со 18.

Задникот од Серена Вилијамс пркоси на гравитацијата

Таратур - 24.03.2019

Серена Вилијамс уште е една од најдобрите тенисерки на денешницата, а истовремено и една од најдобрите во историјата на женскиот тенис, која редовно ги воодушевува своите обожаватели со играта на терените.

Американката пак не издржа – Серена се повлече од Мајами

Спортклуб - 24.03.2019

Повреденото колено кај Американката не издржа, повеќекратната освојувачка на Мастерс турнирот во Мајами се повлече од ту рнирот. Серена Вилијамс ја информираше спортскиот свет дека нема да го одигра третото коло против Ванг Кванг од Кина.

Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Мајами заради повреда

Локално - 24.03.2019

Поранешниот светски број 1, Серена Вилијамс престана да учествува на силниот Мајами турнир поради повреда на левото колено, објавија организаторите. Американката го започна учеството во турнирот со трисетовска победа над Ребека Петерсон од ...

ВИДЕО: Кирјос не е како Ѓоковиќ, тој не се потпишува на камерите по победите – тој црта!

Спортклуб - 24.03.2019

Австралискиот тенисер Ник Кирјос успешно го стартуваше турнирот во Мајами, со победа во два сета против казахстанскиот тенисер Бубилк, па избори пласман во третото коло. Таму го чека дуел со Душан Лајовиќ, а по споменатиот натпревар, австралискиот ...

ВИДЕО: Молдавецот Албот го испоти Федерер на дебито во Мајами

Gol.mk - 24.03.2019

Роџер Федерер со тешка победа во три сета го започна Мастерсот во Мајами. Швајцарскиот тенисер го совлада Албот од Молдавија, кој иако го доби првиот сет, немаше сили за сензација. Швајцарецот на крај се радуваше со 4-6, 7-5, 6-3.

Ѓоковиќ со победа го стартуваше Мастерсот во Мајами

Дерби - 23.03.2019

Светскиот тенисер број еден во моментов, Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на Мастерсот во Мајами. Србинот со 2:0 по сетови (7:6, 6:2) го совлада 81. светски тенисер Бернард Томиќ за нешто повеќе од еден час игра.

Ѓоковиќ тргна по рекордна седма титула во Мајами со рутинска победа над Томиќ

МКД - 23.03.2019

Новак Ѓоковиќ без многу мака триумфираше над Бернард Томиќ на стартот од мастерсот во Мајами, Србинот со 2-0 во светови ја доби пресметката со Австралијанецот. Новак Ѓоковиќ, кој во Мајами ќе атакува на рекордна седма титула, брзо ја заборави ...

Ѓоковиќ во третиот круг, Тим и Нишикори елиминирани од Мајами

Кајгана - 23.03.2019

Мајами, 23 март 2019 (МИА) – Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. Ѓоковиќ, кој е број 1 на светската АТП листа и лидер во главната шема ...

Мајами: Ѓоковиќ лесно против Томиќ, сензационална елиминација на освојувачот на првиот Мастерс

Спортски - 23.03.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша победа против Бернард Томиќ на Мастерсот во Мајами. Ѓоковиќ 81-виот тенисер на АТП листата го обеди за 76 минути игра со резултат 7:6 и 6:2. Проблеми Ѓоковиќ имаше само во првиот сет против австралискиот ...

Ѓоковиќ со триумф го почна Мастерсот во Мајами

СуперСпорт - 23.03.2019

Новак Ѓоковиќ се пласираше во третото коло на Мастерс турнирот во Мајами, откако со 2-0 во сетови, односно 7-6 и 6-2 го совлада Бернард Томиќ од Австралија. Мечот меѓу двајцата тенисери траеше еден час и 16 минути, а Србинот имаше големи проблеми во ...

Мајами: Ѓоковиќ како под конец, Доминик Тим емилиниран

Вечер - 23.03.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ забележа победа против Бернард Томиќ на мастерс турнирот во Мајами. Тој за 76 минути игра злавеше со резултат 7:6 и 6:2. Ѓоковиќ се мачеше само во првиот сет против австралискиот тенисер, а кога го пронајде вистинскиот ...

Ѓоковиќ го урна Томиќ на стартот на Мастерсот во Мајами

Sport 1 - 23.03.2019

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ со победа против Бернард Томиќ го почна Мастерсот во Мајами. Србинот успеа да го победи 81. тенисер во светот со 7-6 и 6-2 за 76 минути. Ѓоковиќ имаше проблеми против австралискиот тенисер само во првиот ...

ВИДЕО: Ѓоковиќ пресилен за Томиќ, сензационална елиминација за Тием во Мајами

Gol.mk - 23.03.2019

Светскиот рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ се пласира во третото коло на Мастерсот во Мајами, откако на дебито годинава забележа победа против Австралиецот Бернард Томиќ со 7-6/2, 6-2.

(ФОТО) Ѓоковиќ ја покажа раната: Не изгледа нималку пријатно

Спортклуб - 23.03.2019

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ се избори за пласман во третото коло од Мастерсот во Мајами откако по 73 минути игра во втората рунда го елиминираше Австралијанецот Бернард Томиќ со резултат од 7-6(7-2), 6-2, Сеапк Србинот во текот на ...

Ѓоковиќ рутински против Томиќ на Мастерсот во Мајами, Монфилс се откажа

Екипа - 23.03.2019

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стартуваше со победа на Мастерсот во Мајами. Тој во второто коло славеше против Бернард Томиќ со 7-6(2), 6-2. За Ѓоковиќ тоа беше шести дуел со тенисерот од Австралија и шеста победа.

Ѓоковиќ рутински до третото коло во Мајами

AKO - 23.03.2019

Новак Ѓоковиќ го победи Бернард Томиќ со 2-0 во второто коло на воториот Мастерс од серијата 1000 во Мајами. Ѓоковиќ славеше со 7-6 и 6-2 против Томиќ по само 73 минути игра , за најдобриот тенисер во светот ова беше шеста победа против тенисерот од ...

Ѓоковиќ со победа тргна по рекорд во Мајами

SportMedia - 23.03.2019

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ со победа над Австралијанецот Бернард Томиќ стартуваше на Мастерс турнирот во ...

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами, Зверев елиминиран од Ферер

Нетпрес - 24.03.2019

Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, 7:5, 6:3 за нешто над 2 часаигра ...

Лајовиќ го шокира Нишикори, Чориќ до место во третото коло во Мајами

Gol.mk - 22.03.2019

Српскиот тенисер Душан Лајовиќ забележа голем успех во кариерата и на мастерс-турнирот во Мајами го елиминира јапонскиот тенисер Кеи Нишикори , со 2-1 во сетови (2-6, 6-2, 6-3). Првиот сет сигурно го доби „самурајот“, а потоа следеше одличен меч за ...

Кирјос: Федерер, Надал и Ѓоковиќ не се богови па да им се восхитувам

Макфакс - 24.03.2019

Треба да направиш нешто повеќе од удирање на тениското топче за да бидеш почитуван. Тоа е пораката која контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им ја прати на Роџер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ, објаснувајќи зошто не ги става на ...

Мајами: Ѓоковиќ во втората рунда, испадна Тим

TopSport - 23.03.2019

Новак Ѓоковиќ со победа го започна учеството на мастерсот во Мајами, од кој веќе испадна шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим. Ѓоковиќ, прв носител во Мајами, беше слободен во првото коло, а во второто го победи Австралиецот Бернард Томиќ со 7:6, ...

Серена се повлече од Мајами, Федерер едвај против молдавскиот аутсајдер

Макфакс - 24.03.2019

Серена Вилијамс се повлече од Мајами опен поради повреда на левото колено, додека светската тенисерка број 1, Наоми Осака доживеа уште еден неочекуван пораз, овојпат од Тајванката Хсиех Су-Веи во третото коло. Вилијамс требаше да игра со 18.

(Фото) Газето на Серена Вилијамс и пркоси на гравитацијата

Репортер - 24.03.2019

Серена Вилијамс уште е една од најдобрите тенисерки на денешницата, а истовремено и една од најдобрите во историјата на женскиот тенис, која редовно ги воодушевува своите обожаватели со играта на терените.

Ѓоковиќ во третиот круг, Тим и Нишикори елиминирани од Мајами

Локално - 23.03.2019

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. Ѓоковиќ, кој е број 1 на светската АТП листа и лидер во главната шема на турнирот, го победи ...

Ѓоковиќ со победа тргна по рекорд во Мајами

ММС - 23.03.2019

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ со победа над Австралијанецот Бернард Томиќ стартуваше на Мастерс турнирот во ...

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами

+инфо - 24.03.2019

Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, 7:5, 6:3 за нешто над 2 часаигра ...

Мајами: Ѓоковиќ во втората рунда, испадна Тим

Макфакс - 23.03.2019

Новак Ѓоковиќ со победа го започна учеството на мастерсот во Мајами, од кој веќе испадна шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим. Ѓоковиќ, прв носител во Мајами, беше слободен во првото коло, а во второто го победи Австралиецот Бернард Томиќ со 7:6, ...

Ѓоковиќ во третиот круг, Тим и Нишикори елиминирани од Мајами

Вечер - 23.03.2019

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. Ѓоковиќ, кој е број 1 на светската АТП листа и лидер во главната шема на турнирот, го победи ...

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами, Зверев елиминиран од Ферер

Опсервер - 24.03.2019

Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, 7:5, 6:3 за нешто над 2 часаигра ...

Мајами: Ѓоковиќ во втората рунда, испадна Тим

Точка - 23.03.2019

Новак Ѓоковиќ со победа го започна учеството на мастерсот во Мајами, од кој веќе испадна шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим. Ѓоковиќ, прв носител во Мајами, беше слободен во првото коло, а во второто го победи Австралиецот Бернард Томиќ со 7:6, ...

Ѓоковиќ во третиот круг, Тим и Нишикори елиминирани од Мајами

Опсервер - 23.03.2019

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. Ѓоковиќ, кој е број 1 на светската АТП листа и лидер во главната шема на турнирот, го победи ...

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами, Зверев елиминиран од Ферер

Кајгана - 24.03.2019

Мајами, 24 март 2019 (МИА) – Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, ...

Мајами: Ѓоковиќ во втората рунда, Тим испадна

Алфа - 23.03.2019

Новак Ѓоковиќ со победа го започна учеството на мастерсот во Мајами, од кој веќе испадна шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим. Ѓоковиќ, прв носител во Мајами, беше слободен во првото коло, а во второто го победи Австралиецот Бернард Томиќ со 7:6, ...

Ѓоковиќ во третиот круг, Тим и Нишикори елиминирани од Мајами

24 Вести - 23.03.2019

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. Ѓоковиќ, кој е број 1 на светската АТП листа и лидер во главната шема на турнирот, го победи ...

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами, Зверев елиминиран од Ферер

А1 On - 24.03.2019

Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, 7:5, 6:3 за нешто над 2 часаигра ...

Ѓоковиќ во третиот круг, Тим и Нишикори елиминирани од Мајами

А1 On - 23.03.2019

Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. Ѓоковиќ, кој е број 1 на светската АТП листа и лидер во главната шема на турнирот, го победи ...

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами, Зверев елиминиран од Ферер

24 Вести - 24.03.2019

Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс“ турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, 7:5, 6:3 за нешто над 2 часа ...

Ѓоковиќ се пласира за третиот круг

+инфо - 23.03.2019

Во третиот круг, Србинот ќе игра против Федерико Делбонис (Аргентина), кој го елиминира број 32 во шемата, Џон Милман (Австралија) со 7:5, 3:6, 7:6 (2) за два и пол часа игра. Шесткратниот шампион Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификуваше за третиот ...

Федерер се квалификуваше за третото коло во Мајами, Зверев елиминиран од Ферер

MTM - 24.03.2019

Трикратниот шампион Роџер Федерер (Швајцарија) се квалификуваше за третиот круг на „Мастерс" турнирот во Мајами со награден фонд од 8,36 милиони долари. 37-годишниот Федерер го порази Раду Албот (Молдавија) ​​со 4:6, 7:5, 6:3 за нешто над 2 часа ...