TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Годините не му можат ништо, Мик Џегер повторно „џуска“

Канал5 - 16.05.2019

Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека се уште не е за пензија. Џегер на Титер објави видео на кое може да се види како повторно танцува во свој стил , со што според Ројтерс покажува дека се вратил во ...

Мик Џегер ќе се врати на сцена два месеци по операцијата на срцето

Сакам да кажам - 16.05.2019

Мик Џегер е подготвен да се врати на сцена, два месеци по операцијата на срцето. „Ролинг стоунс“ ги објави новите датуми од северноамериканската турнеја „Без филтер“, која ќе стартува на 21 јуни во Чикаго.

Мик Џегер пред еден месец имаш операција на срцето, а денес танцува како тинејџер иако е во осмата деценија од животот ...

Вистина.мк - 16.05.2019

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно се опорави и ги продолжи своите секојдневни тренинзи и работни задачи. Пејачот на “Ролинг Стоунс” на својот Инстаграм објави кратко видео во кое покажува како се прави ...

(ВИДЕО) Имал операција на срцето пред 20. дена: Мик Џегер најавил дека се повлекува а потоа објавил видео и шокирал!

Екран - 16.05.2019

Фронтменот на „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер (75) на Твитер објавил видео на кое се гледа дека се вратил во форма и на кое игра со музика – онака како што сме навикнале да го гледаме. Целиот свет уште се воодушевува бидејќи од операцијата на Џегер ...

Овој сите ќе не закопа

Оff.net - 16.05.2019

Во април Ролинг стоунс ја прекинаа турнејата затоа што му се слошило на Мик Џегер и мораше да му прават итна операција на срце. Сега сме средина на мај, Мик Џегер само што го објави ова видео.

Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.05.2019

На снимката се гледа дека 75-годишниот Џегер е во одлична форма и ги изведува своите претпознатливи движења додека игра, кои се негов заштитен знак. Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ Мик Џегер, на твитер објави видео снимка, на која се гледа ...

„Moves like Jagger“: Жив, здрав и повторно танцува

Точка - 16.05.2019

Фронтменот на популарната музичка рок група Ролинг Стоунс, Мик Џегер, на Твитер објавил видео снимка на која се гледа како игра на неговиот својствен начин со што, како што изјавиле од Ројтерс, на светот им покажал дека се вратил во форма после ...

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат (ВИДЕО)

Курир - 16.05.2019

Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека уште не е за пензија. Џегер на Титер објави видео на кое може да се види како повторно танцува во свој стил, со што според Ројтерс покажува дека се вратил во форма ...

Мик Џегер пред еден месец имаш операција на срцето, а денес танцува како тинејџер иако е во осмата деценија од животот

Убавина и Здравје - 17.05.2019

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно се опорави и ги продолжи своите секојдневни тренинзи и работни задачи. Пејачот на “Ролинг Стоунс” на својот Инстаграм објави кратко видео во кое покажува како се прави ...