TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Еквадор погоден од силен земјотрес, граѓаните во паника излегоа на улиците

Телма - 18.03.2023

Силен земјотрес ја потресе крајбрежната област на Еквадор, во кој според првичните информации најмалку четирилица загинаа а поголем број се заробени под урнатини. Спасувачките екипи веднаш излегоа на терен во потрага по нив.

ВИДЕО: Најмалку 12 мртви во земјотресот во Еквадор, урнати згради, уништени автомобили

А1 On

Најмалку шест луѓе загинаа по земјотресот во Еквадор, има многу урнатини, уништени се автомобили

Фокус

(ВИДЕО) Шест луѓе меѓу кои и едно дете загинаа во земјотресот во Еквадор

Фактор

(ВИДЕО) Силен земјотрес го погоди Еквадор, потврдени шест жртви, меѓу нив и дете

Zoom

Силен земјотрес го погоди Еквадор, најмалку 12 лица загинаа

CivilMedia

Зграда се урна врз автомобил, луѓе заглавени – драматична снимка од земјотресот во Еквадор

4NEWS

Frontline 24 Вести Курир Либертас

ВИДЕО: Снимка од студио, панична реакција на водителите на земјотресот во Еквадор

А1 On - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6.9 степени по Рихтер го погоди Еквадор. Според последните информации четири лица ги загубија животите, а најмалку шестмина меѓу кои и дете се повредени. На социјалните мрежи се повеќе се појавуваат снимки од моментот на ...

(Видео) Страшни снимки од Еквадор: Има загинати и повредени, уништени згради и возила

Макфакс

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Јужна Америка: Луѓето бегаат во паника

А1 On

ДРАМАТИЧНИ СНИМКИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ЕКВАДОР Има мртви, цели улици во урнатини (ВИДЕО)

+инфо

(ВИДЕО) Први снимки од силниот земјотрес во Еквадор: Луѓето панично бегаат, зградите се уриваат

360 степени

(ВИДЕО) По силниот земјотрес во Еквадор луѓето во паника избегаа надвор

Фактор

Први снимки од стравичниот земјотрес во Јужна Америка: Прво татнеж, па силен потрес! Сè се тресе, луѓето врескаат и панично бегаат

Точка

Локално Слободен Печат 24Инфо Во Центар

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтер го погоди Еквадор

МКД - 18.03.2023

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на Еквадор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ). Според извештајот земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

(Видео) Брегот на Еквадор погоден од силен земјотрес

Телма

Земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор, луѓе во паника излегуваат на улица

Фокус

(Видео) Силен земјотрес од 6,9 степени го погоди Еквадор: луѓе во паника излезени на улиците

Макфакс

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 6,9 СТЕПЕНИ ЈА ПОГОДИ ЈУЖНА АМЕРИКА Паника на улиците во Еквадор

+инфо

6,9 ПО РИХТЕР – Силен земјотрес го погоди Еквадор (ВИДЕО)

Во Центар

ЗЕМЈОТРЕС ВО СРБИЈА – За само три часа почуствувани три земјотреси во соседна Србија!

Во Центар

360 степени Нетпрес 24Инфо Канал5 ТВ21 Курир Канал5 Либертас

Бројот на загинатите во земјотресите во Турција се зголеми на 49.589

Макфакс - 18.03.2023

Бројот на загинати во разорните земјотреси што минатиот месец ја погодија јужна Турција се искачи на 49.589, изјави денеска турскиот потпретседател Фуат Октај. На прес-конференцијата Октај рече дека меѓу загинатите има 6.807 странски државјани.

Колку странци загинаа во земјотресот во Турција?

Фактор

Бројот жртви од земјотресот во Турција се зголеми над 49.500 луѓе, близу 7.000 се странци

Нетпрес

Бројот на загинатите во земјотресите во Турција се зголеми на 49.589

24Инфо

Бројот на загинати во земјотресите во Турција се зголеми на 49.589

Локално