TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица од Албанија лишени од слобода на патот Дебар-Маврови Анови

Фокус - 12.06.2019

Синоќа пред полноќ две лица од Албанија биле лишени од слобода, откако при полициска контрола на нивното возило на патот Дебар-Маврови Анови, била пронајдена марихуана. „На 11.06.2019 година околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови ...

Во ПС Гостивар приведени две лица – Имале ранец со 2 килограми марихуана

Gostivarpress.mk - 12.06.2019

Вчеравечер (11 јуни) околу 23 часот и 10 минути, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги лишиле од слобода албанските државјани Е.Л. на возратс од 18 години и Е.Ч. 33-годишен.

Кај Жировница откриени двајца Албанци со два килограма марихуана

Независен - 12.06.2019

Граничната полиција привела двајца албански државјани во близина на селото Жировница поради сомнение дека шверцувале наркотична дрога марихуана. Според СВР Тетово, при контрола на возило со албански регистарски ознаки, вчеравечер, во 23 часот и 10 ...

Албански државјани приведени заради поседување поголемо количество марихуана

Алсат-М - 12.06.2019

Доцна синоќа, околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија.

Во близина на Жировница уапсени двајца албански државјани

Press24 - 12.06.2019

Граничната полиција привела двајца албански државјани во близина на селото Жировница поради сомнение дека шверцувале наркотична дрога марихуана. Според СВР Тетово, при контрола на возило со албански регистарски ознаки, вчеравечер, во 23 часот и 10 ...

Уапсени двајца Албанци со два килограми марихуана во Дебар

24Инфо - 12.06.2019

На 11.06.2019 година околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија.

Кај Жировница откриени двајца Албанци со два килограма марихуана

Сител - 12.06.2019

Граничната полиција привела двајца албански државјани во близина на селото Жировница поради сомнение дека шверцувале наркотична дрога марихуана. Според СВР Тетово, при контрола на возило со албански регистарски ознаки, вчеравечер, во 23 часот и 10 ...

При преглед на патничко возило „Мерцедес“ со албански национални ознаки пронајдени два килограми марихуана

Скопје1 - 12.06.2019

На 11.06.2019 година околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија.

Кај Жировница откриени двајца Албанци со два килограма марихуана

Канал5 - 12.06.2019

Граничната полиција привела двајца албански државјани во близина на селото Жировница поради сомнение дека шверцувале наркотична дрога марихуана. Според СВР Тетово, при контрола на возило со албански регистарски ознаки, вчеравечер, во 23 часот и 10 ...

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

Макфакс - 12.06.2019

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „Мерцедес“, бил пронајден и ...

Уапсени двајца државјани на Албанија поради марихуана

Н.Македонија - 12.06.2019

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „Мерцедес“, бил пронајден и ...

На патот Дебар-Маврови Анови: Од „Мерцедес“ со албански таблички одземен ранец со два килограми марихуана

PressingTV - 12.06.2019

Синоќа околу 23:10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија.

Кај двајца Албанци пронајден ранец со два килограми марихуана

МКД - 12.06.2019

Синоќа пред полноќ две лица од Албанија биле лишени од слобода, откако при полициска контрола на нивното возило на патот Дебар-Маврови Анови, била пронајдена марихуана. Вчера околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски ...

Две лица од Албанија лишени од слобода на патот Дебар-Маврови Анови

Либертас - 12.06.2019

Синоќа пред полноќ две лица од Албанија биле лишени од слобода, откако при полициска контрола на нивното возило на патот Дебар-Маврови Анови, била пронајдена марихуана. „На 11.06.2019 година околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови ...

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

Centar - 12.06.2019

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „мерцедес“ бил пронајден и одземен ...