TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Момчето убиец се премислувало пред масакрот „Сакал да и се јави на мајка му да дојде да го земе, а потоа одлучил да ...

Либертас - 26.05.2023

Мајката на момчето (13) кое на 3 мај го изврши масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар е сослушана во полиција по барање на Првото основно јавно обвинителство во Белград по покрената истрага поради сомнение за запуштање и ...

Тргнал наоружен и со план а потоа наеднаш застанал… Нов детаљ од истрагата ја откри пресвртницата на крвавиот масакр во ...

Во Центар - 25.05.2023

Момчето (13) кое е осомничено за убиство на десет лица во ОУ „Владислав Рибникар“, во средата, на 3 мај, според последните информации, се предомислило и сакало да и’ се јави на мајка си пред пукањето.

МОМЧЕТО УБИЕЦ СЕДУМ НОЌИ ПО РЕД ПРАВЕЛ СТРАШНИ РАБОТИ Вознемирени деца ги известиле родителите: Зошто не му ...

Во Центар - 25.05.2023

Досега не ги знаевме овие информации за одделението VII/2. Поминаа 20 дена од страшниот масакр што ја вознемири и Србија и целиот Балкан. На 3 мај, седмоодделенец од ОУ „Владислав Рибникар“ извршил невидено злосторство, кога со пиштолот на татко му ...

НА МАЈКАТА НА МОМЧЕТО УБИЕЦ И СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР ОД ТРИ ГОДИНИ - Обвинителството истражува дали го занемарувала синот ...

Фактор - 24.05.2023

Вчера е покрената истрага против М.К., мајката на малолетното момче убиец кој уби деветмина негови врсници и чуварот на училиштето „Владислав Рибникар“, поради сомнение дека го занемарила и малтретирала момчето убиец пред делото.

Затворска казна од неколку години и се заканува на мајката на момчето-убиец од Белград-Обвинителството започна истрага

Макфакс - 24.05.2023

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и чувар во белградското основно училиште, „Блиц“ дознава дека таа се соочува со тригодишна затворска казна доколку се докаже дека го запоставила и злоставувала ...

По масакрот во Белград: Мајката на Коста може да заврши во затвор

Скопје инфо - 24.05.2023

Обвинителството на Србија испрати барање до белградската полиција да ги собере потрените податоци и да ја сослушаат осомничената М.К. која му е мајка на Коста Кецмановиќ, кој изврши масакр во училиште на почетокот на мај.

Мајката на убиецот Костак К. ќе заглави во затвор доколку се докаже следново

Курир - 24.05.2023

Вчера е покрената истрага против М.К., мајката на малолетното момче убиец кој уби деветмина негови врсници и чуварот на училиштето „Владимир Рибникар“, поради сомнение дека го занемарила и малтретирала момчето убиец пред делото.

Го занемарила ли синот пред злосторството? Ако се докаже, на мајката на Коста и се заканува затвор!

Вечер Прес - 24.05.2023

Покрената е истрага против М.К., мајката на малолетното момче убиец кој уби деветмина негови врсници и чуварот на училиштето „Владимир Рибникар“, поради сомнение дека го занемарила и малтретирала момчето убиец пред делото.

Затворска казна од неколку години ѝ се заканува на мајката на момчето-убиец од Белград

Кајгана - 24.05.2023

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и чувар во белградското основно училиште, Blic дознава дека таа се соочува со тригодишна затворска казна доколку се докаже дека го запоставила и злоставувала момчето.

Затворска казна ѝ се заканува на мајката на момчето-убиец од Белград

Нетпрес - 24.05.2023

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и чувар во белградското основно училиште, „Блиц“ дознава дека таа се соочува со тригодишна затворска казна доколку се докаже дека го запоставила и злоставувала ...

Истрагата започна: На мајката на момчето-убиец од Белград и се заканува повеќегодишна затворска казна

Press24 - 24.05.2023

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и чувар во белградското основно училиште, „Блиц“ дознава дека таа се соочува со тригодишна затворска казна доколку се докаже дека го запоставила и злоставувала ...

Затворска казна од неколку години и се заканува на мајката на момчето-убиец од Белград-Обвинителството започна истрага

Точка - 24.05.2023

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и чувар во белградското основно училиште, „Блиц“ дознава дека таа се соочува со тригодишна затворска казна доколку се докаже дека го запоставила и злоставувала ...

Мaјката на момчето-убиец исправена пред три годишна затворска казна – Обвинителството истражува дали го запоставувала и ...

Либертас - 24.05.2023

Основно јавно обвинителство во Белград вчера соопшти дека полицијата добила наредба да собере податоци за мајката на Коста К. Како што се наведува во соопштението, во наредните денови осомничената М.К.

Драмата во Србија околу момчето-монструм продолжува – против мајката на Коста К. започна голема истрага, и се заканува ...

Во Центар - 24.05.2023

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и еден чувар во белградското основно училиште, српскиот весник Blic.rs дозна дека таа се соочува со 3-годишна затворска казна доколку се докаже дека го запоставила и ...

Истрагата започна: На мајката на момчето-убиец од Белград и се заканува повеќегодишна затворска казна

4NEWS - 24.05.2023

Откако беше покрената истрага против М.К., мајката на момчето кое уби девет ученици и чувар во белградското основно училиште, „Блиц“ дознава дека таа се соочува со тригодишна затворска казна доколку се докаже дека го запоставила и злоставувала ...

ЕВЕ КОЛКУ ЗАТВОР ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА ТАТКОТО И МАЈКАТА НА МОМЧЕТО УБИЕЦ: Обвинителството е на потег, се истражува една ...

Во Центар - 25.05.2023

Адвокатот објасни од што зависи казната за мајката на момчето убиец, доколку се докаже дека го сторила споменатото кривично дело. Вчера е покрената истрага против мајката на малолетното момче убиец кој уби деветмина негови врсници и чуварот на ...