TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ПСЖ во второто полувреме го скрши отпорот на Амиен и дојде до убедлива победа

Спортклуб - 12.01.2019

Во првиот меч од денешната програма во француското првенство, ПСЖ славеше сигурна победа на гостувањето кај Амиен. Мечот заврши 3:0 во корист на ПСЖ, иако мрежите по првото полувреме мируваа. Сепак, во 57. минута гостите дојдоа до водство.

ПСЖ не знае за пораз: Кавани и Мбапе го урнаа Амиен (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

ПСЖ во 20. коло од француската Лига 1 успеа да ја запише 16 победа во сезоната, откако го совлада Амиен со 3-0 и така да ја продолжи серијата без пораз. Домаќините одлично се одбранија од нападите на францускиот шампион, па по првите 45 минути ...

ВИДЕО: ПСЖ брзопотезно даде три гола и се справи со Амиен

Gol.mk - 12.01.2019

Екипата на Пари Сен Жермен забележа нова победа во француската Лига 1 и како гостин кај Амиен славеше со 0-3 (0-0). По првиот дел без голови, фаворизираните „светци“ дадоа три брзи гола и брзопотезно го решија ривалот кој даваше голем отпор.

Нејмар и Мбапе биле уморни, неизвесни се за дуелот со Амиен

Курир - 12.01.2019

Учеството на Нејмар во натпреварот на ПСЖ како гостин на Амиен од Лигата 1 денеска е под знак прашалник. Бразилецот вчера го пропушти тренингот на шампионите, бидејќи се чувствувал уморен.

Нејмар и Мбапе биле уморни, неизвесни се за дуелот со Амиен

Локално - 12.01.2019

Учеството на Нејмар во натпреварот на ПСЖ како гостин на Амиен од Лигата 1 денеска е под знак прашалник. Бразилецот вчера го пропушти тренингот на шампионите, бидејќи се чувствувал уморен.

Нејмар и Мбапе биле уморни, неизвесни се за дуелот со Амиен

А1 On - 12.01.2019

Учеството на Нејмар во натпреварот на ПСЖ како гостин на Амиен од Лигата 1 денеска е под знак прашалник. Бразилецот вчера го пропушти тренингот на шампионите, бидејќи се чувствувал уморен.

Нејмар и Мбапе биле уморни, неизвесни се за дуелот со Амиен

MTM - 12.01.2019

Учеството на Нејмар во натпреварот на ПСЖ како гостин на Амиен од Лигата 1 денеска е под знак прашалник. Бразилецот вчера го пропушти тренингот на шампионите, бидејќи се чувствувал уморен.

Нејмар и Мбапе биле уморни, неизвесни се за дуелот со Амиен

Sport M - 12.01.2019

Учеството на Нејмар во натпреварот на ПСЖ како гостин на Амиен од Лигата 1 денеска е под знак прашалник. Бразилецот вчера го пропушти тренингот на шампионите, бидејќи се чувствувал уморен.

Нејмар и Мбапе биле уморни, неизвесни се за дуелот со Амиен

Опсервер - 12.01.2019

Учеството на Нејмар во натпреварот на ПСЖ како гостин на Амиен од Лигата 1 денеска е под знак прашалник. Бразилецот вчера го пропушти тренингот на шампионите, бидејќи се чувствувал уморен.