TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење во Боговиње! Пронајден кокаин

Алсат-М - 13.08.2019

Две лица се приведени откако при полициска контрола во возилото со кое се превезувале бил откриен кокаин. Според билтенот на МВР: На 13.08.2019 околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње запрено е патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски ...

Четири лица приведени ноќеска во полошко поради кокаин

Gostivarpress.mk - 13.08.2019

Во два одделни случаи, ноќеска на полошкото подрачје биле приведени четири лица, кај кои била пронајдена дрога. СВР Тетово извести дека околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње било запрено патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски ...

Уапсени две лица, во автомобилот им пронашле кокаин

Република - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово нoќва околу 1:45 часот во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски регистарски ...

Гостиварски голф излетал од коловоз, петмина се повредени

Gostivarpress.mk - 12.08.2019

На регионалниот пат Тетово-Пирок, кон локалниот пат за тетовски Раковец, вчера (11 август) околу 11 часот и 40 минути, патничко возило „Фолксфаген Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, што го управувал 34-годишниот А.Н.

Уапсени четири лица за кокаин во Тетовско

Република - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово нoќва околу 1:45 часот во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски регистарски ...

Уапсени четворица поради поседување кокаин

Независен - 13.08.2019

Во два одделни случаи, полицијата од тетовско задржа тројца поради поседување на кокаин. Имено, полицијата во тетовско Жеровјане ги лишила од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово.

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Локално - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Кокаин пронајден во „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки

Скопје1 - 13.08.2019

На 13.08.2019 околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње запрено е патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки, што го управувал 30-годишниот Е.Х, а во кое се наоѓал и 29-годишниот А.Ш, двајцата од гостиварското село Добридол.

Уапсени двајца тетовци со кокаин

24Инфо - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 13.08.2019 околу 1 часот и 45 минути, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово.

Поради поседување кокаин приведени четири лица, сите до 30 години

PressingTV - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Во „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки, пронајден кокаин

МКД - 13.08.2019

Изутринава околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње запрено е патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки, што го управувал 30-годишниот Е.Х, а во кое се наоѓал и 29-годишниот А.Ш, двајцата од гостиварското село Добридол „При ...

Уапсени две лица од Тетово – во автомобилот им пронашле кокаин

Скопје1 - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 13.08.2019околу 1 часот и 45 минути, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово.

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Опсервер - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Апсење во Боговиње, пронајден кокаин

Фокус - 13.08.2019

Две лица се приведени откако при полициска контрола во возилото со кое се превезувале бил откриен кокаин. Според билтенот на МВР: На 13.08.2019 околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње запрено е патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски ...

Приведени двајца тетовци со кокаин

Макфакс - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 13.08.2019 околу 1.45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски ...

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Сител - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Во автомобил пронајден кокаин - две лица приведени

Скопје инфо - 13.08.2019

На 13.08.2019 околу 4 часот и 25 минути, во тетовско Боговиње запрено е патничко возило „БМВ“ со швајцарски регистарски ознаки, што го управувал 30-годишниот Е.Х, а во кое се наоѓал и 29-годишниот А.Ш, двајцата од гостиварското село Добридол.

Уапсен тетовец, полицијата кај него пронајде кокаин

Сител - 12.12.2019

Денеска околу 01.15 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Е.С.(24) од с.Голема Речица, тетовско, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден кокаин.

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

Канал5 - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Пронајден кокаин кај две лица од Тетово

Н.Македонија - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на утрово околу 1.45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски ...

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

MTM - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Приведени двајца тетовци со кокаин

Centar - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 13.08.2019 околу 1.45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски ...

Приведени четири лица за поседување кокаин

Слободен Печат - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Уапсен тетовец, полицијата кај него пронајде кокаин

4NEWS - 12.12.2019

Денеска околу 01.15 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Е.С.(24) од с.Голема Речица, тетовско, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден кокаин.

Уапсени двајца тетовци со кокаин

iPortal - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 13.08.2019 околу 1 часот и 45 минути, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово.

Апсење во тетовско, во возило пронајден кокаин

МКД - 13.08.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово нoќва околу 1:45 часот во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „фолксфаген пасат“ со тетовски регистарски ...

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

4NEWS - 13.08.2019

– Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, ноќеска околу 01:45 часот, во тетовско Жеровјане ги лишиле од слобода 23-годишниот Х.Ј. и 29-годишниот Л.М. од Тетово. При нивен и преглед на возилото „Фолксфаген Пасат“ со тетовски ...

Тетово: За поседување кокаин уапсени 4 лица од Жеровјане и Боговиње

Денешен - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Поради поседување кокаин приведени 4 лица сите до 30 години

Курир - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.

Поради поседување кокаин приведени четири лица сите до 30 години

MakPress - 13.08.2019

Тетовската полиција ноќеска приведе четири лица, сите до 30 години, поради поседување кокаин кај нив додека им бил извршен претрес. Двајца биле најдени во Жеровјане, додека уште двајца во Боговиње.