TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Донирана опрема, добра и финансиски средства за Министерството за здравство за справување со коронавирусот

А1 On - 09.04.2020

Министерството за здравство преку соопштение изрази голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за ...

Здравствениот дом доби донација од пет кислородни апарати

Н.Македонија - 09.04.2020

Здравствениот дом во Крива Паланка доби донација од пет апарати за кислородна терапија, т.н. кислородни концентратори, на кои истовремено може да бидат приклучени и по дваjцa пациенти. Апаратите се наменети за одделот на прием и негување заболени од ...

На сметката за донации собрани 800.000 евра

Независен - 08.04.2020

Слободанка Јовановска Околу 800.000 евра е финансиска помош што „легнала“ на сметките што специјално за справување со корона вирусот ги отвори Министерството за здравство неодамна. Во неа не влегуваат парите што доаѓаат од странските донатори, а кои ...

ЕУРО-ФАРМ донира 50 болнички кревети за Инфективна клиника

Телма - 08.04.2020

ЕУРО-ФАРМ донира 50 болнички кревети за потребите на Универзитетската Инфективна клиника во рамките на Клиничкиот Центар ,,Мајка Тереза. Договорот за набавката е потпишана денеск и следи по низата од помали донации изминатиов период од страна на ...

Еурофарм со помош за клиничкиот центар „Мајка Тереза“, донира 50 медицински кревети

24 Ракомет - 08.04.2020

Главниот спонзор на тимот од Битола, Еурофарм Пелистер се најде меѓу компаниите кои донираат медицинска опрема со цел да се помогне во битката со коронавирусот. Донацијата од Еурофарм е за инфективното одделение на клиничкиот центар „Мајка Тереза“, ...

„Еурофарм“ ќе донира 50 медицински кревети за Инфективната клиника

360 степени - 08.04.2020

„Еурофарм“ денеска потпиша договор за набавка на 50 медицински кревети кои ќе бидат донирани за потребите на Инфективната клиника во Скопје, соопштија од компанијата. Со свои донации компанијата е вклучена и во секојдневното снабдување со потребните ...

Еурофарм донира 50 кревети во клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Gol.mk - 08.04.2020

Сите спортисти и спортски колективи донираат во изминатиот период, а трендот го продолжува компанијата Еурофарм, главен спонзор на Еурофарм Пелистер , којa реши да направи донација за потребите на Универзитетската инфективна клиника во рамки на ...

„Еуро-фарм“ ќе донира 50 кревети за Инфективната клиника

+инфо - 08.04.2020

Компанијата „Еуро-фарм“ ќе набави 50 медицински кревети кои ќе бидат донирани за потребите на Универзитетската Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје. „Во овие тешки времиња за сите нас, обезбедувањето на секаков вид помош за ...

Донации на Битолска млекара за здравството

Тера - 07.04.2020

Битолска млекара излезе пресрет и обезбеди финансиска помош за ургентните потреби на Министерството за здравство за сервис и репарација на апаратите за респираторна нега,коишто се потребни за Инфективната клиника во Скопје.

Армијата ја прими донацијата од заштитна опрема и дезинфекциски пумпи од Обединетото Кралство

Бриф - 07.04.2020

Заштитни ракавици и повеќе видови пумпи со висок притисок и рачни пумпи за дезинфекција се дел од донацијата од Обединетото Кралство за припадниците на Армијата на Република Северна Македонија која денеска беше примена од државниот секретар во ...

Витаминка досега издвои 3,5 милиони денари за поголем број донации, онаму каде е потребно во настанатата ситуација

Иновативност - 07.04.2020

Со цел укажување помош во најкритичните моменти со кои се соочува државата, Витаминка издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации што се реализирани од почетокот на кризата со COVID-19 па досега.

АРМ доби донација од Британската амбасада како поддршка за справување со коронавирусот

MakPress - 07.04.2020

Британската Амбасада во земјава денеска донираше опрема за Армијата за поддршка за нивното справување со ситуацијата со коронавирусот. Британската Амбасада на својот официјален Твитер профил објави дека е важно да се остане заедно во овие времиња на ...

Капитал Банка донираше медицински материјали на Инфективната Клиника во Скопје

Банкарство.мк - 07.04.2020

Капитал Банка АД Скопје донираше медицински материјали и заштитна опрема на Инфективната Клиника во Скопје! Со цел полесно справувањето на нашата земја со пандемијата предизвикана од коронавирусот, Капитал Банка АД Скопје донираше медицински ...

„Витаминка“ издвои 3,5 милиони денари за донации на здравствени институции и ранливи категории

ММС - 07.04.2020

Со цел укажување помош во најкритичните моменти со кои се соочува државата,„ Витаминка“ издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации што се реализирани од почетокот на кризата со Ковид-19 па досега.

Донации на Витаминка за здравството

Тера - 07.04.2020

Со цел укажување помош во најкритичните моменти со кои се соочува државата, Витаминка издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации што се реализирани од почетокот на кризата со COVID-19 па досега.

„Еуро-фарм“ ќе донира 50 кревети за Инфективната клиника

Нетпрес - 08.04.2020

Компанијата „Еуро-фарм“ ќе набави 50 медицински кревети кои ќе бидат донирани за потребите на Универзитетската Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје. „Во овие тешки времиња за сите нас, обезбедувањето на секаков вид помош за ...

Еурофарм ќе донира 50 медицински кревети за Инфективната клиника

Фокус - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од Корона вирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република ...

Еурофарм донира 50 медицински кревети на Инфективна клиника

24Инфо - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од Корона вирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република ...

Аптеките „Еурофарм“ ќе донираат 50 медицински кревети на Инфективна клиника

еМагазин - 08.04.2020

Денес, нашата компанија потпиша и договор за набавка на 50 медицински кревети кои ќе бидат донирани за потребите на Универзитетската Инфективна клиника во рамките на Клиничкиот Центар „Мајка Тереза“, информираат од аптеките „Еурофрам“.

„Еурофарм“ донира 50 медицински кревети за Инфективната клиника

МКД - 08.04.2020

Фармацевтската компанија Еурофарм информира дека денеска потпишале договор за набавка на 50 медицински кревети кои ќе бидат донирани за потребите на Инфективната клиника во рамките на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

ЕУРО-ФАРМ потпиша договор за набавка на 50 медицински кревети за Инфективната клиника

Слободен Печат - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република Северна ...

ЕУРО-ФАРМ потпиша договор за набавка на 50 медицински кревети за Инфективната клиника

Сител - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република ...

Еурофарм донира 50 медицински кревети на Инфективна клиника

iPortal - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од Корона вирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република ...

ЕУРО-ФАРМ донира 50 медицински кревети за Инфективната клиника

Либертас - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република Северна ...

ЕУРО-ФАРМ потпиша договор за набавка на 50 медицински кревети за Инфективната клиника

А1 On - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република Северна ...

ЕУРО-ФАРМ потпиша договор за набавка на 50 медицински кревети за Инфективната клиника

Скопје инфо - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република Северна ...

ЕУРО-ФАРМ изразува благодарност и поддршка на здравствените работници во земјава

Опсервер - 08.04.2020

Почитувани, Во време на големата светска пандемија од Корона вирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на ...

ЕУРО-ФАРМ ќе донира 50 медицински кревети за Инфективната клиника

MakPress - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република ...

Витаминка досега издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации онаму каде е потребно во настанатата ...

Слободен Печат - 08.04.2020

Со цел укажување помош во најкритичните моменти со кои се соочува државата, Витаминка издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации што се реализирани од почетокот на кризата со COVID-19 па досега.

Од Еурофарм Пелистер со голема донација за Инфективна клиника во Скопје

Спортклуб - 08.04.2020

Денес од официјалната страница на Еурофарм Пелистер излезе соопштение за донација кое во целост ви го пренесуваме: Почитувани Во време на големата светска пандемија од коронавирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против ковид 19, менаџментот ...

Еурофарм со донација на 50 медицински кревети за Инфективната клиника

24 Вести - 08.04.2020

Во време на големата светска пандемија од Корона вирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработените во ЕУРО-ФАРМ секојдневно го даваат својот придонес во справувањето со кризата на територија на Република ...

Министерството за здравство се заблагодари за донирана опрема, добра и финансиски средства за справување со ...

ТВ21 - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Донирана опрема, добра и финансиски средства за Министерството за здравство за справување со коронавирусот

Скопје1 - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

МЗ: Донирана опрема, добра и финансиски средства за справување со Ковид-19

Канал5 - 09.04.2020

Донациите во опрема и добра за Министерството за здравство вклучуваат медицинска опрема за потребите на Инфективната клиника, Клиниката за детски болести, Клиника за неврохирургија, КАРИЛ.

Донирана опрема и финансиски средства за Министерството за здравство

Нетпрес - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Министерството за здравство ја објави листата на донатори

+инфо - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и пари даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со состојбата со ...

Министерство за здравство објави листа на донатори кои помогнале со опрема и финансиски средства за време на корона ...

еМагазин - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Донирана опрема, добра и финансиски средства за Министерството за здравство за справување со коронавирусот

Press24 - 09.04.2020

Министерството за здравство изрази голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Донирани околу еден милион евра на сметката на Министерството за здравство

Макфакс - 09.04.2020

На наменската сметка на Министерството за здравство за донации за борбата со коронавирусот до сега се пристигнати средства во висина од речиси еден милион евра поточно 59.300.000 денари. Министерството за здравство изразува голема благодарност до ...

Министерството за здравство ја објави листата на донатори

Либертас - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Донирани околу еден милион евра на сметката на Министерството за здравство

24Инфо - 09.04.2020

На наменската сметка на Министерството за здравство за донации за борбата со коронавирусот до сега се пристигнати средства во висина од речиси еден милион евра поточно 59.300.000 денари. Министерството за здравство изразува голема благодарност до ...

Донирани околу еден милион евра на сметката на Министерството за здравство

Локално - 09.04.2020

На наменската сметка на Министерството за здравство за донации за борбата со коронавирусот до сега се пристигнати средства во висина од речиси еден милион евра поточно 59.300.000 денари. Министерството за здравство изразува голема благодарност до ...

Донирана опрема, добра и финансиски средства за Министерството за здравство за справување со коронавирусот

Скопје инфо - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Министерството за здравство ја објави листата на донатори

Република - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и пари даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со состојбата со ...

Донирани околу еден милион евра на сметката на Министерството за здравство

Точка - 09.04.2020

На наменската сметка на Министерството за здравство за донации за борбата со коронавирусот до сега се пристигнати средства во висина од речиси еден милион евра, поточно 59.300.000 денари. Министерството за здравство изразува голема благодарност до ...

На сметката на донации на Министерството за здравство собрани 59.3 милиони денари, објавена листата на донатори

365 - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Објавена листа на сите донатори на медицинска опрема и парични средства

AKO - 09.04.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, им се заблагодари на сите донатори и хумани луѓе: ,,Голема благодарност на сите поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на ...

Донација од речиси милион евра стигна на сметката на Министерството за здравство, донирана и медицинска опрема

Фокус - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...

Филипче: На сметка на МЗ за донации досега пристигнати се средства во висина од 59.300.000 денари

Press24 - 09.04.2020

Голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со состојбата со Ковид-19 во земјата, напиша ...

На сметката за донации легнале речиси 1.00.000 евра, донирана е значителна медицинска опрема

AKO - 09.04.2020

Министерството за здравство изразува голема благодарност до сите компании, поединци, организации, институции, амбасади кои со донации во опрема, добра и парични средства даваат поддршка во напорите на здравствените институции за справување со ...