TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германската берза ги менува правилата?

Денар - 30.06.2020

Германскиот берзански оператор, “Deutsche borse”, објави вчера дека разгледува ревизија на правилата за котирање на акции на главната листа. Според Reuters, “Deutsche borse” ги преиспитува правилата за членство во индексната корпа на најликвидните ...

Германската берза ги менува правилата? Скандал ја сруши довербата на пазарот за капитал

Слободен Печат - 30.06.2020

– Довербата на пазарот за капитал изминативе неколку дена очигледно настрада, пишува во соопштението на „Дојче берза“. Германскиот берзантски оператор, „Дојче берза“, соопшти дека размислува да развива правила за подредување на акциите на прајм ...

Германската берза ќе ги менува правилата поради скандалот со „Вајркард“

Независен - 30.06.2020

Германскиот берзански оператор, Дојче берза, објави вчера дека ја разгледува можноста за ревизија на правилата за котирање на акции на главниот список. Според Ројтерс, Дојче берзата ги преиспитува правилата за членство во кошницата акции што го ...