TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се судрија хеликоптер и авион, седум лица загинаа на Мајорка

А1 On - 25.08.2019

Седум лица загинаа при судир на хеликоптер и мал авион над шпанскиот остров Мајорка, соопштија Балеарските власти на „Твитер“. Помеѓу настраданите се три возрасни лица и две деца кои биле во хеликоптерот и двајца мажи кои биле во авионот.

Несреќа на Мајорка: Во судар на авион и хеликоптер загинаа 7 лица, меѓу нив две се деца

Сител - 25.08.2019

Седум луѓе загинаа при судар на хеликоптер и мал авион на шпанскиот остров Мајорка, а меѓу нив двајца биле малолетници. Регионалната влада на Балеарските острови, на кои припаѓа и Мајорка, објави дека несреќата се случила во 13.35 часот по локално ...

НЕСРЕЌА на Мајорка: Во судар на авион и хеликоптер загинаа 7 лица, меѓу нив и малолетници

Слободен Печат - 25.08.2019

Регионалната влада на Балеарските острови, меѓу кои е и Мајорка, објавила дека несреќата се случила во 13.35 по локално време. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи ...

Најмалку петмина загинаа, меѓу кои и дете во авионска несреќа во Мајорка (ВИДЕО)

Канал5 - 25.08.2019

Најмалку петмина , меѓу кои и едно дете загинаа во судар на хеликоптер со помал авион на остеровот Мајорка во Шпанија. Несреќата се случила денеска во 13.35 часот во округот Инка , соопшти владата на Баклеари на Твитер.

Седум жртви во судар на хеликоптер и авион на Мајорка

Нетпрес - 25.08.2019

Седум лица, меѓу кои двајца малолетници, загинале во неделата во судар на хеликоптер и помал авион на шпанскиот остров Мајорка, објави регионалната влада. Несреќата се случила во 13,35 часот по локално време во округит Инка, соопшти владата на ...

Во судир на авион и хеликоптер загинаа 7 лица, меѓу нив бебе и дете

Република - 25.08.2019

Седум луѓе загинаа при судар на хеликоптер и мал авион на шпанскиот остров Мајорка, а меѓу нив е и четиричлено семејство, родители и две деца, од кои едното бебе. Регионалната влада на Балеарските Острови, на кои припаѓа и Мајорка, објави дека ...