TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Индивидуалните признанија за септември отидоа во Јунајтед

Спортклуб - 30.09.2022

Пред градското дерби против Манчестер Сити, атмосферата ја кренаа наградите што денеска ги добија Ерик Тен Хаг и Маркус Рашфорд. Холандскиот стручњак е прогласен за менаџер на месецот септември, а Рашфорд за играч на месецот во Премиер лигата.

Тен Хаг со подршка за Мегваер: Убеден сум дека ќе се врати во форма

Sport 1 - 30.09.2022

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг откако го седна на клупа Хери Мегваер драстично се подобрија резултатите на тимот. Капитенот сега е надвор од првиот тим на „црвените ѓаволи“, а по двата натпревари за Англија во Лигата на нации се најде ...

И Мегваер ќе го пропушти дербито на Манчестер

SportMedia - 30.09.2022

Централниот бек на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер нема да биде во тимот на Ерик тен Хаг за претстојниот дерби меч против Манчестер Сити. Причината за тоа е повредата која е констатирана кај англискиот репрезентативец, а ја доби за време на ...

Долго чекаа еден-два победа – Им тргна на Црвените ѓаволи во септември (Фото)

Спортманија - 30.09.2022

Манчестер јунајтед по долго време има причини за да прослави убав момент, откако Ерик Тен Хаг и Маркус Рашфорд ги добија признанијата за најдобар тренер и играч во Премиер лигата за месец септември.

Мегваер се повредил, ќе го пропушти дербито на Манчестер

Спортски - 30.09.2022

Хари Мегваер сигурно е најкритикуваниот играч во овој момент во светот, а не му беше корист ниту настапот за англиската репрезентација каде што играше во стартниот состав, меѓутоа не се прослави.

Најдобрите тренер и играч за септември во Премиерлигата доаѓаат од - Манчестер Ј.

Sport 1 - 30.09.2022

Иако немаше многу натпревари во септември, ппоради репрезентативната пауза, па и поради смртта на кралицата, сепак и две кола ба доволни за Ерик Тен Хаг и Маркус Рашфорд да се истакнат како најдобри во трката за менаџер и фудбалер на месецот во ...

Хари Мегвајер поради повреда го пропушта дербито со Манчестер Сити!

Gol.mk - 30.09.2022

Деветтото коло од Премиер лигата го носи првото големо градско дерби во кое Манчестер Сити ќе биде домаќин на Манчестер Јунајтед. На оваа средба нема да се појави Хари Мегвајер. Дефанзивецот на „црвените ѓаволи“ поради повреда ќе биде отсустен од ...

Сколс го пофали Тен Хаг за одлуката Мегваер да биде резерва

TopSport - 30.09.2022

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Пол Сколс верува дека тренерот Ерик Тех Хаг ја направил вистинската работа со капитенот Хари Мегваер. По двата последователни порази на стартот од Премиер лигата, Холанѓанецот реши да го пресели капитенот на ...

Тен Хаг и Рашфорд најдобри во Премиер – лигата за септември

МакФудбал - 30.09.2022

За најдобар менаџер во Премиер – лигата за септември е прогласен Ерик Тен Хаг од Манчестер Јунајтед, додека Маркус Рашфорд е најдобриот фудбалер за месецот што изминува. Манчестер Јунајтед во септември одигра само два меча поради репрезентативната ...

Саутгејт го „пецна“ Тен Хаг: Мегвавер треба да игра редовно

Слободен Печат - 29.09.2022

Фудбалската репрезентација на Англија имаше неславен настап во Лигата на нации. По поразот од Италија од 1:0 во Милано и ремито 3:3 со Германија во Лондон, во натпреварите од септемврискиот термин, „Гордиот Албион“ испадна во Б дивизијата на ова ...

Премиер лига: Најдобрите во септември доаѓаат од Манчестер јунајтед

TopSport - 30.09.2022

Премиер лигата ги прогласи менаџерот и напаѓачот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг и Маркус Рашфорд за најдобри во месец септември. Манчестер јунајтед во септември одигра само два меча поради репрезентативната пауза, но ги доби и двата.

Премиер лига: Најдобрите во септември доаѓаат од Манчестер јунајтед

Макфакс - 30.09.2022

Премиер лигата ги прогласи менаџерот и напаѓачот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг и Маркус Рашфорд за најдобри во месец септември. Манчестер јунајтед во септември одигра само два меча поради репрезентативната пауза, но ги доби и двата.

Сколс го пофали Тен Хаг за одлуката Мегваер да биде резерва

Макфакс - 30.09.2022

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Пол Сколс верува дека тренерот Ерик Тех Хаг ја направил вистинската работа со капитенот Хари Мегваер. По двата последователни порази на стартот од Премиер лигата, Холанѓанецот реши да го пресели капитенот на ...

Сколс го пофали Тен Хаг за одлуката Мегваер да биде резерва

А1 On - 30.09.2022

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Пол Сколс верува дека тренерот Ерик Тех Хаг ја направил вистинската работа со капитенот Хари Мегваер. По двата последователни порази на стартот од Премиер лигата, Холанѓанецот реши да го пресели капитенот на ...

Премиер лига: Најдобрите во септември доаѓаат од Манчестер јунајтед

Точка - 30.09.2022

Премиер лигата ги прогласи менаџерот и напаѓачот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг и Маркус Рашфорд за најдобри во месец септември. Манчестер јунајтед во септември одигра само два меча поради репрезентативната пауза, но ги доби и двата.