TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиен серискиот убиец во Босна и Херцеговина

Независен - 12.02.2019

Најбараниот бегалец во Босна и Херцеговина, кој се сомничи за брутална убиство на полицаец и продавачот Суад Султаниќ, убиен е од страна на полицијата на кантонот Сараево, јавија босанските медиуми.

Специјалци го ликвидираа серискиот убиец од БИХ

ТВ21 - 12.02.2019

Полицијата на БИХ попладнево го ликвидираше серискиот убиец од БИХ Един Гачиќ. Оваа информација ја потврдија од полицијата на оваа земја. Гачиќ го убиле специјалци на кои пукал убиецот во местото Лепеница.

БиХ распиша и награда за информации за фаќање на серискиот убиец

Независен - 12.02.2019

Речиси една седмица полицијата во Босна и Херцеговина трага по сериски убиец кој уби тројца луѓе, меѓу кои и полицаец, а денеска распиша и награда за информации кои ќе доведат до негово апсење.

Цела Босна е на нозе, владата донесе одлука - награда од 25.000 евра за информација за овој човек

Press24 - 12.02.2019

Потрагата по избеганиот убиец Един Гачиќ утринава е интензивирана, рекол полицискиот комесар на Кантонот на Сараево, Мевлудин Халиловиќ. Тој истакнал дека најмногу полицајци има на попдрачјето Хаџиќ.

Босна на нозе: се трага по опасен убиец, распишана награда од 25 илјади евра

Макфакс - 12.02.2019

Владата на кантонот Сараево објави дека ќе се додели награда од над 25 илјади евра за информација во врска со избеганиот опасен убиец, кој се трага веќе осум дена. Един Гачиќ кој е роден на 1 септември 1976 година во Бања Лука, а живее во селото ...

БиХ: Награда од 25.000 евра за информации за муџахединот во бегство

Нетпрес - 12.02.2019

Владата на Сараевската жупанија во вторникот распиша награда од 50.000 конвертабилни марки, односно 25.500 евра, за информација којашто би довела до апсење на Еден Гачиќ, повеќекратен убиец, поранешен припадник на муџахединска единица на Армијата на ...

Лоциран убиецот кој го бара цела Босна и Херцеговина - очи во очи со деца

Press24 - 12.02.2019

Серискиот убиец Един Гачиќ, поранешен припадник на одредот „Ел Муџахедин“, кој веќе неколку денови се наоѓа во бекство конечно е лоциран. Според неофицијалните информации се наоѓа на локација на Хаџиќ, близу арапска населба.

Специјалци го ликвидираа серискиот убиец од БИХ

4NEWS - 12.02.2019

Полицијата на БИХ попладнево го ликвидираше серискиот убиец од БИХ Един Гачиќ. Оваа информација ја потврдија од полицијата на оваа земја. Гачиќ го убиле специјалци на кои пукал убиецот во местото Лепеница.

Полицајците со долги цевки ги претреесуваат возовите - ни трага ни глас од бруталниот убиец од БиХ

Press24 - 11.02.2019

Поради постоење сомнение дека серискиот убиец Един Гачиќ може да се врати на територија на општината Коњиц, припадниците на Министерството за внатрешни работи на БиХ интензивно ги контролираат сите возови кои доаѓаат и заминуваат од Коњиц, како и ...

Паника меѓу мештаните, седат заклучени дома и со спуштени ролетни - убиецот од Суходол уби полицаец

Press24 - 11.02.2019

Додека припадниците од полицијата трагаат по 43-годишниот Един Гачиќ, кој се сомничи за убиство на 46-годишниот полицаец Махир Бегиќ во саботата вечерта во Суходол, одалечено 30 километри од Сараево, мештаните се заклучени во своите кучи и без ...

Паника во БИХ поради сериски убиец, луѓето не спијат и седат заклучени во своите домови

ТВ21 - 11.02.2019

Специјалните единици на БИХ и натаму се во потрага по Един Гачиќ, повеќекратен убиец кој што сее страв. Според последните информации од полицијата, тој се крие во шумата во околината на Тарчин.

Босна трага по опасен убиец, распишана награда од 25.000 евра

24Инфо - 12.02.2019

Владата на кантонот Сараево објави дека ќе се додели награда од над 25.000 евра за информација во врска со избеганиот опасен убиец, кој се трага веќе осум дена. Един Гачиќ кој е роден на 1 септември 1976 година во Бања Лука, а живее во селото ...

Сериски убиец сее страв во босанското место Ушивак, полицијата со денови трага по него

Макфакс - 10.02.2019

Во местото Ушивак кај Хаџиќ, во Босна и Херцеговина, владее страв кај населението поради бегство на сериски убиец, кој наводно синоќа убил полицаец, пренесе „Дневни Аваз“. Како што се наведува, улиците се празни, а луѓето се заклучени во нивните ...

Најбараната личност, сериски убиец на слобода – во Босна предупредување до граѓаните да не излегуваат од дома

Скопје1 - 10.02.2019

Обвинителството на кантонот во Сараево отвори истрага против Един Гачиќ, бидејќи постои сомневање дека сторил сериозно убиство. Тој е обвинет за убиството на Сауд Султаниќ во Подораш во понеделникот и убиството на полицаецот Махир Бегиќ минатата ноќ ...

Паника во БИХ поради сериски убиец, луѓето не спијат и седат заклучени во своите домови

4NEWS - 11.02.2019

Специјалните единици на БИХ и натаму се во потрага по Един Гачиќ, повеќекратен убиец кој што сее страв. Според последните информации од полицијата, тој се крие во шумата во околината на Тарчин.

Босна на нозе: се трага по опасен убиец, распишана награда од 25 илјади евра

Точка - 12.02.2019

Владата на кантонот Сараево објави дека ќе се додели награда од над 25 илјади евра за информација во врска со избеганиот опасен убиец по кој се трага веќе осум дена. Един Гачиќ, кој е роден на 1 септември 1976 година во Бања Лука, а живее во селото ...

Сериски убиец сее страв во босански Ушивак

А1 On - 10.02.2019

Во местото Ушивак кај Хаџиќ, во Босна и Херцеговина, владее страв кај населението поради бегство на сериски убиец, кој наводно синоќа убил полицаец, пренесе „Дневни Аваз“. Како што се наведува, улиците се празни, а луѓето се заклучени во нивните ...

БиХ: Сериски убиец сее страв во Ушивак, улиците се празни, а луѓето заклучени во нивните куќи

Слободен Печат - 11.02.2019

Голем број полицајци го пребаруваат местото, а во акцијата учествува и хеликоптер. Според министерството за внатрешни работи, бројни екипи цела ноќ го истражувале теренот околу местото на убиството.