TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPad mini 5 ќе биде ист само помоќен

Телефони.мк - 11.02.2019

Apple најверојатно ја подготвува петтата генерација на iPad mini таблети која не е обновена од пред речиси три години. Развојот на таблети навистина закочи последните години по напливот на огромните смартфони, но Apple секогаш се издвојува по бројот ...

iPad mini 5 ќе биде помоќен, но без дизајнерски измени

USB - 11.02.2019

Речиси три и пол години по објавата на iPad mini 4, Apple се подготвува да претстави нов модел од својот најмал таблет, веројатно заедно со 10-инчниот модел како директен наследник на стандардниот iPad 2018 од шестата генерација.

Годинашните iPhone модели ќе изненадат со нов дизајн и функции

USB - 11.02.2019

Droid Shout изнесува гласини според кои iPhone моделите за 2019. година можеби ќе имаат USB Type-C приклучок, а наводно Apple експериментира и со различни големини на notch во екранот. На интернет страницата Droid Shout се достапни уште нови ...