TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здружението на контролори на летање ја поддржува одлуката на Синдикатот за штрајк

ТВ21 - 04.10.2023

Здружението на контролорите на летање на Македонија (ЗКЛМ) денеска соопшти дека дава целосна поддршка на барањата на Струковиот синдикат на контролорите на летање кој најави штрајк за 12 октомври и истакнува дека се поклопуваат со целите и ...

Здружението на контролори на летање: Го поддржуваме штрајкот, срамота е во какви услови работиме, имаме рестрикции и за вода

MakPress

Здружението на контролори на летање поддржува штрајк – работиме во супстандардни услови

Независен

Здружението на контролори на летање ја поддржува одлуката на Синдикатот за штрајк

Бриф

Стрес заради застарени системи и субстандардни услови за работа: Здружението на контролори на летање го поддржува штрајкот

еМагазин

Здружението на контролори на летање ја поддржува одлуката на Синдикатот за штрајк

Frontline

Контролорите за лет ќе штрајкуваат за побезбедно небо

Expres

+инфо

Раководството на М-НАВ ги оцени за тенденциозни и невистинити тврдењата на претседателот на Синдикатот на контролори за ...

360 степени - 03.10.2023

Во соопштението што Управниот одбор на М-НАВ го испрати до медиумите се посочува дека вработувањата на контролорите на летање се спроведува согласно критериумите на Европската организација за безбедност на воздушната навигација (Евроконтрол) и ...

Контрoлорите на летање ќе го блокираат небото ако не запрат партиските огласи и вработувања со врски

Сител

Контролорите за летање најавуваат штрајк, на 12 октомври нема да работат од 11 до 17 часот

Канал5

По најавата за штрајк во контролата за летање, синдикалецот Тасевски добил закани

Телма

Незадоволство до небо: штрајк ќе го блокира воздухопловниот сообраќај над Скопје и Охрид

Deutsche Welle

Контролорите за летање во М-НАВ најавуваат штрајк поради нерегуларности во процесот на вработувања

360 степени

Контролорите на летање во Македонија најавуваат штрајк на 12 октомври

Во Центар

Телма Независен Факултети Слободен Печат Денешен Фактор Алсат-М OhridNews

„Лична иницијатива за свои интереси“, велат од М-НАВ за најавениот штрајк на контролорите на летање

еМагазин - 03.10.2023

Во врска со последните изјави од страна на претседателот на Струков Синдикат на контролори на летање (ССКЛ) укажуваме дека истите се тенденциозни и не ја кажуваат вистинската слика на работење во М- НАВ и прават опструкција на професионалното ...

Реакција од М-НАВ по најавите за штрајк на контролорите на воздушниот сообраќај

Независен

Реакција од М-НАВ за изјавите од претседателот на ССКЛ

ТВ21

Реакција од М-НАВ за изјавите од претседателот на ССКЛ

Н.Македонија

КОНТРОЛАТА ЗА ЛЕТАЊЕ ЗАЧУДЕНА ОД НЕЗАДОВОЛСТВОТО Во Шпанија ќе ги обновува знаењата на контролорите

+инфо

М-НАВ: Тенденциозни и невистините се изјавите од Синдикатот на контролори на летање

МКД

Од М-НАВ тврдат дека се тенденциозни и невистинити изјавите од Синдикатот на контролори на летање

Фокус

365 Телма

Штрајк на контролорите на летање поради партиски вработувања

МКД - 03.10.2023

На 12 октомври контролорите на летање вработени во МНАВ ќе одрат штрајк поради лошите услови за работа и наместените огласи. Од Синдикатот на контролори на летање велат дека поради стара техника, авиосообраќајот над небото на Македонија ова лето бил ...

Ќе штрајкуваат контролорите на летање, обвинуваат за партиски вработувања

Локално

Контролорите на летање ќе штрајкуваат на 12 октомври поради партиски вработувања, велат дека портири преку ноќ стануваат советници во МНАВ

Сакам да кажам

Која мајка изгубила дете, да дојде да си го најде во МНАВ-Контролорите на летови најавија штрајк поради партиски вработувања!

Zoom

Со партиска книшка преку метла – контролор за летање

Expres

Контролорите на летање најавуваат штрајк заради партиски вработувања

Независен

Поради нерегуларности при вработувањата, контролорите на летање најавија штрајк на 12. октомври

еМагазин

Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови

Сител - 03.10.2023

Синдикатот на контролори на летање во АД во државна сопственост за услуги во воздухопловната навигација М-НАВ најавува штрајк на 12 октомври, при што во периодот од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови на Скопскиот и Охридскиот ...

Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, нема да се опслужуваат воздухоплови шест часа

А1 On

Тасевски: Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови

24Инфо

УСЛОВИТЕ СЕ УЖАСНИ, ОПРЕМАТА ЗАСТАРЕНА, СО ВРСКИ СЕ ВРАБОТУВААТ НЕСПОСОБНИ… Врие во Контрола на летање, најавен е штрајк

+инфо

Тасевски најави штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухопловите

Н.Македонија

Тасевски: Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, од 11 до 17 часот нема да се опслужуваат воздухоплови

Press24

Штрајк на контролорите на летање на 12 октомври, нема да се опслужуваат воздухоплови дури 6 часа!

4NEWS

ТВ21 Zoom Канал5 Бриф Либертас Курир ММС Expres