TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: ЕУ ја одложи забраната која Хрватска ја побара за Србија

МКД - 06.10.2022

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека санкциите на Србија со кои би се забранил увозот на руска нафта преку Хрватска, односно нафтоводот Јанаф се одложени. „Она што го работевме со Русија беше по добри цени.

Вучиќ: Им благодарам на соседите, само го прават тоа што го прават од 1941!

Фокус

Вулин за забраната на руска нафта: Секаде каде што усташите можат да и нанесат штета на Србија, тоа ќе го направат

А1 On

Вучиќ за забраната на руска нафта: Хрватска не е виновна, си ја врши работата што ја прави со децении

А1 On

Вучиќ ја замолил ЕУ да размисли околу забраната на увоз на руска нафта

Локално

САМО ПРОДОЛЖЕТЕ ДА ПРАВИТЕ КАКО ШТО ПРАВИТЕ ОД 1941 Вучиќ со смирен и ироничен одговор за прекинот на нафта од Хрватска

+инфо

Жестока реакција на Брнабиќ: Тоа е политичка одмазда, Хрватска отворено покажа дека и е непријател на Србија

А1 On

+инфо Press24 Опсервер 24Инфо Либертас Сител CivilMedia OhridNews

Брнабиќ: „Зошто Србија не и воведе санкции на Русија“, тоа ќе биде единствената точка на дневниот ред

А1 On - 06.10.2022

Премиерката Ана Брнабиќ вели дека по политичката одлука на ЕУ на барање на Хрватска да ја запре испораката на руска нафта за Србија преку Јанаф како дел од новиот пакет санкции на ЕУ против Русија, јасно е дека единствената точка на Денешниот ...

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

Press24

Ризични потези на Вучиќ: ЕУ му се заканува со прекин на преговорите, а тој ги полага сите надежи во овој човек

Во Центар

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

4NEWS

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

24Инфо

Вучиќ збесна откако Србија остана без руска нафта: Следи жесток одговор на санкциите на ЕУ

Centar

Брнабиќ: Нема руска нафта за Србија од 1 ноември, ова е отворено непријателство од Хрватска

Фокус