TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите почесни конзули во Македонија: На листата Самсоненко, Азески, Мукаетов, Костовски...

еМагазин - 20.04.2018

Реномирани и познати бизнисмени, меѓудругите, се на листата од триесетина почесни конзули во Македонија кои се поставени на оваа позиција по барање на странски држави, а пред се заради докажани дела во развивање на деловните и политичките односи ...

Владата го разгледува барањето Oрце Kамчев да стане почесен конзул на Бугарија

24 Вести - 20.04.2018

Владата по регуларна и вообичаена постапка ќе го разгледа предлогот и барањето кое Бугарската Амбасада го достави за Орце Камчев да биде избран за почесен конзул на Бугарија рече денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

Владата допрва ќе одлучува дали Орце Камчев ќе стане почесен конзул на Бугарија

Макфакс - 20.04.2018

Владата допрва ќе одлучува за барањето на Бугарија бизнисменот Орце Камчев да биде именуван за почесен конзул во Македонија. Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, потврди дека вчера до македонското Министерство за надворешни работи од бугарската ...

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул, Владата допрва ќе одлучува

А1 On - 20.04.2018

Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, прашан дали Орце Камчев е ...

Орце Камчев да биде почесен конзул со седиште во Штип, бара Владата на борисов одобрение од Владата на заев

Сакам да кажам - 20.04.2018

Амбасадата на Република Бугарија во Македонија испратила вербална нота во која бара согласност од македонското Министерство за надворешни работи да го именува бизнисменот Јордан Камчев за функцијата почесен конзул на Република Бугарија со седиште во ...

Каква е процедурата: Може ли Орце Камчев да стане почен конзул на Бугарија во Македонија

еМагазин - 20.04.2018

Од македонското Министерство за надворешни работи информираа дека Амбасадата на Република Бугарија доставила барање, најбогатиот македонски бизнисмен според Форбс, Орце Камчев, да биде назначен за почесен конзул на Бугарија во земјава.

МНР: Следува вообичаената процедура за бугарскиот предлог Орце Камчев да биде почесен конзул во Македонија

МКД - 19.04.2018

Амбасадата на Република Бугарија достави предлог за г-динот Орце Камчев да биде назначен за почесен конзул на Бугарија во Република Македонија. Следи вообичаена законска процедура за донесување одлука по овој предлог, соопшти Министерството за ...

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, Владата на заев треба да го одобри

Сакам да кажам - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МНР.

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија

еМагазин - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МНР.

Владата допрва ќе одлучува дали Орце Камчев ќе стане почесен конзул на Бугарија

Точка - 20.04.2018

Владата допрва ќе одлучува за барањето на Бугарија бизнисменот Орце Камчев да биде именуван за почесен конзул во Македонија. Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, потврди дека вчера до македонското Министерство за надворешни работи од бугарската ...

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул, Владата допрва ќе одлучува

Кајгана - 20.04.2018

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Миле ...

Владата треба да реши дали Орце Камчев ќе стане почен конзул на Бугарија во Македонија

Слободен Печат - 20.04.2018

Од македонското Министерство за надворешни работи информираа дека Амбасадата на Република Бугарија доставила барање, најбогатиот македонски бизнисмен Орце Камчев да стане почесен конзул на Бугарија во Македонија.

МНР: Следува процедура за бугарскиот предлог Орце Камчев да биде почесен конзул во Македонија

+инфо - 19.04.2018

Амбасадата на Република Бугарија достави предлог за г-динот Орце Камчев да биде назначен за почесен конзул на Бугарија во Република Македонија. Следи вообичаена законска процедура за донесување одлука по овој предлог, соопшти Министерството за ...

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул, Владата треба да одобри

Локално - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, пишува САКАМДАКАЖАМ.МК. Според процедурата, барањето се разгледува во МНР, потоа се ...

Владата допрва ќе одлучува дали Орце Камчев ќе стане почесен конзул на Бугарија

Sky - 20.04.2018

Владата допрва ќе одлучува за барањето на Бугарија бизнисменот Орце Камчев да биде именуван за почесен конзул во Македонија. Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, потврди дека вчера до македонското Министерство за надворешни работи од бугарската ...

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул, Владата допрва ќе одлучува

Стандард - 20.04.2018

Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, прашан дали Орце Камчев е ...

МНР: Следува процедура за бугарскиот предлог Орце Камчев да биде почесен конзул во Македонија

Слободен Печат - 19.04.2018

Амбасадата на Република Бугарија достави предлог за г-динот Орце Камчев да биде назначен за почесен конзул на Бугарија во Република Македонија. Следи вообичаена законска процедура за донесување одлука по овој предлог, соопшти Министерството за ...

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија

Независен - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, пишува СакамДаКажам.мк Според процедурата, барањето се разгледува во МНР, а потоа се ...

Владата допрва ќе одлучува дали Орце Камчев ќе стане почесен конзул на Бугарија

Таратур - 20.04.2018

Владата допрва ќе одлучува за барањето на Бугарија бизнисменот Орце Камчев да биде именуван за почесен конзул во Македонија. Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски , потврди дека вчера до македонското Министерство за надворешни работи од ...

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул - Владата допрва ќе одлучува

Сител - 20.04.2018

Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, прашан дали Орце Камчев е ...

МНР: Ќе има законска процедура за бугарскиот предлог Камчев да биде почесен конзул

Р.С.Европа - 19.04.2018

Амбасадата на Република Бугарија достави предлог за г-динот Орце Камчев да биде назначен за почесен конзул на Бугарија во Република Македонија. Следи вообичаена законска процедура за донесување одлука по овој предлог.

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, се чека одобрение од Владата

Слободен Печат - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МНР.

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул, Владата допрва ќе одлучува

Канал5 - 20.04.2018

Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, прашан дали Орце Камчев е ...

Бугарија побара Камчев да биде нивни почесен конзул во Македонија

Таратур - 20.04.2018

Бугарската амбасада во Република Македонија преку вербална нота која ја испратила до ресорното министерство, бара согласност од македонското Министерство за надворешни работи Јордан Камчев да биде именуван за почесен конзул на Република Бугарија со ...

МНР: Следува процедура за бугарскиот предлог Орце Камчев да биде почесен конзул во Македонија

Либертас - 19.04.2018

Амбасадата на Република Бугарија достави предлог за г-динот Орце Камчев да биде назначен за почесен конзул на Бугарија во Република Македонија. Следи вообичаена законска процедура за донесување одлука по овој предлог, соопшти Министерството за ...

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, се чека одобрение од МНР

МКД - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за одобрение е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, пишува порталот СДК.мк . Според процедурата, барањето се разгледува во МНР, потоа се ...

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул, Владата допрва ќе одлучува

Алсат-М - 20.04.2018

Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, прашан дали Орце Камчев е ...

Најбогатиот Македонец ќе стане почесен бугарски конзул во Штип?

Фактор - 20.04.2018

Најбогатиот Македонец според листите на Форбс магазинот Орце Камчев, наскоро би можел да стане нов бугарски почесен конзул со што би добил и дипломатски имунитет. Според првичните информациии бугарската амбасада во Република Македонија преку ...

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, се чека одобрение од Владата

Либертас - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за СДК од МНР.

Во Владата пристигнало барањето за Камчев да биде почесен конзул во Бугарија, но допрва ќе одлучувале

еМагазин - 20.04.2018

Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Миле Бошњаковски, прашан дали Орце Камчев е ...

Орце Камчев наскоро би можел да стане нов бугарски почесен конзул

Шеталиште - 20.04.2018

Најбогатиот Македонец според листите на Форбс магазинот Орце Камчев, наскоро би можел да стане нов бугарски почесен конзул со што би добил и дипломатски имунитет. Според првичните информациии бугарската амбасада во Република Македонија преку ...

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, се чека одобрение од Владата

Република - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за СДК од МНР.

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, се чека одобрение од Владата

Поглед - 19.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МНР.

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул во Македонија, се чека одобрение од Владата

Локално - 20.04.2018

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, потврдија за СДК од МНР.

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул, Владата треба да одобри

24Инфо - 20.04.2018

Бугарија го назначи Орце Камчев за почесен конзул, Владата треба да одобри Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни работи, пишува ...