TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радев: Ќе активираме европски механизми против антибугарската хистерија во С Македонија

360 степени - 24.01.2023

Бидете сигурни дека ќе бидат активирани сите европски механизми, така што ќе може да се заврши оваа анти-бугарска омраза и хистерија, изјави денеска претседателот на Бугарија Претседателот на Бугарија денеска ја коментираше вчерашната одлука на ...

Радев се заканува со механизми за заштита на Бугарите

Сител - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев се заканува со нова блокада за македонските интеграции. Откако повеќе политчки структури од Бугарија бараа повторно вето за Македонија, официјална Софија излегува со истиот став дека мора да се активораат ...

Ќе ги искористиме сите европски механизми за на антибугарската хистерија во РСМ да ѝ се стави крај

Пулс24 - 24.01.2023

Неучеството на „институциите на Република Северна Македонија во антибугарската хистерија веќе не е доволно“, тие ќе треба да докажат и дека активно се борат против истата, порача денеска бугарскиот претседател Румен Радев, коментирајќи ги ...

Радев: Ќе ги активираме сите европски механизми за да престане оваа антибугарска омраза

Канал5 - 24.01.2023

Ќе ги активираме сите европски механизми за за да престане оваа антибугарска омраза и хистерија, изјави бугарскиот претседател Румен Радев. Бугарскиот претседател Румен Радев прашан за предлогот на македонскиот претседател Пендаровски на бугарски ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза во РСМ

Фактор - 24.01.2023

Претседателот на соседна Бугарија, Румен Радев денеска со нови укажувања за нашата земја поврзани со најавите за забрана за влез во земајва, но без осуда на изјавата на Европратеникот Ангел Џамбаски.

Радев: С. Македонија не ги започна преговорите со ЕУ, не ја отвори ни вратата од просторијата каде што ќе се водат овие ...

Локално - 24.01.2023

Република Северна Македонија (РКМ) не ги ни започна преговорите. Таа се уште не ја отворила вратата од просторијата каде што се водат овие преговори, изјави пред новинарите во Централниот воен клуб изјави претседателот на Бугарија Румен Радев.

Радев остро кон Скопје: Институциите на РСМ веќе не е доволно да докажат дека не се дел од антибугарската хистерија, ...

Zoom - 24.01.2023

Институциите на РС Македонија треба да докажат дека не само дека не се дел од антибугарската кампања, тоа не е доволно. Треба да докажат дека се борат против оваа кампања. Ова го изјави бугарскиот претседател Румен Радев, јавува БГНЕС, пренесува ...

РАДЕВ: Македонија не почна преговори, ќе ги активираме европските механизми против антибугарската омраза

Денешен - 24.01.2023

Претседателот на соседна Бугарија, Румен Радев денеска со нови укажувања за нашата земја поврзани со најавите за забрана за влез во Македонија. – Веќе не е доволно институциите на РСМ да докажат дека не се дел од антибугарската кампања.

Радев: Ќе ги искористиме сите европски механизми за на антибугарската хистерија во РСМ да ѝ се стави крај

365 - 24.01.2023

Неучеството на „институциите на Република Северна Македонија во антибугарската хистерија веќе не е доволно“, тие ќе треба да докажат и дека активно се борат против истата, порача денеска бугарскиот претседател Румен Радев, коментирајќи ги ...

Радев: Ќе ги активираме европските механизми против антибугарската омраза

24Инфо - 24.01.2023

Ќе ги активираме сите европски механизми за за да престане оваа антибугарска омраза и хистерија, изјави бугарскиот претседател Румен Радев. – Веќе не е доволно институциите на РСМ да докажат дека не се дел од антибугарската кампања.

Радев се заканува со механизми за заштита на Бугарите

Centar - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев се заканува со нова блокада за македонските интеграции. Откако повеќе политчки структури од Бугарија бараа повторно вето за Македонија, официјална Софија излегува со истиот став дека мора да се активораат ...

Радев се закани со активирање на европски механизми за ставање крај на антибугарската омраза

Фокус - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

Либертас - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев ќе ги впрегнува „сите европски механизми“ за да запре „антибугарската омраза и хистерија“

Слободен Печат - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев , по предлогот од вчерашната седница на македонскиот Совет за безбедност со кој на бугарски државјани би им бил забранет влезот во Македонија , изјави дека „ќе се активираат сите европски механизми“ за да се стави ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

24 Вести - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

ЌЕ ГИ АКТИВИРАМЕ СИТЕ ЕВРОПСКИ МЕХАНИЗМИ ПРОТИВ АНТИБУГАРСКАТА ХИСТЕРИЈА Радев одговори на идејата да се забрани влезот ...

+инфо - 24.01.2023

Сега разбирате зошто толку се борев правата на македонските Бугари да бидат заштитени во Уставот на Македонија и тоа да биде задолжителен услов за почеток на преговори, изјави Румен Радев.

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

Опсервер - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

Бриф - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза, рече Радев

Н.Македонија - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

Press24 - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев ветува дека ќе ги активира сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза во Македонија

МКД - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на Македонија на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

4NEWS - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

ТВ21 - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

OhridNews - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Радев: Ќе се стави крај на антибугарската хистерија – ќе се активираат сите европски механизми!

Вечер Прес - 24.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...

Антибугарска омраза и хистерија е тоа што Македонија сака да им забрани влез на бугарски државјани, вели Радев

MakPress - 25.01.2023

Бугарскиот претседател Румен Радев, по предлогот од вчерашната седница на Советот за безбедност на бугарски државјани да им биде забранет влез во државава, изјави дека ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај, како што истакнува, ...