TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најголемите социјални мрежи беа недостапни ширум светот

Кумановски м. - 15.04.2019

Најголемите светски социјални мрежи Фејсбук, Инстаграм и Вотсап во текот на вчерашниот ден беа недостапни во повеќе делови од светот. Корисниците ширум Европа имаа технички проблеми со користењето на Фејсбук, додека корисниците во Малезија и САД, ...

По три часа блокада, проработеа Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

Нова ТВ - 14.04.2019

По три часа, конечно проработеа трите социјални мрежи Фејсбук, Инстаграм и Ватсап, кои беа недостапни во Европа, Азија и Америка. Околу 14.500 корисници пријавиле проблеми со Фејсбук околу 14 часот.

Фејсбук, Инстаграм и Вотсап паднаа вторпат за еден месец

Сакам да кажам - 14.04.2019

Милиони корисници денеска не можеа да им пристапат на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм, како и на апликацијата Вотсап, сите во сопственост на компанијата „Фејсбук“, во вториот голем пад во рок од еден месец.

Фејсбук, Инстаграм, Вотсап паднаа низ целиот свет

МКД - 14.04.2019

Фејсбук-службите се соочуваат со технички проблеми, а корисниците во Европа, Малезија и некои делови на САД известуваат дека немаат пристап до Фејсбук, Инстаграм и Вотсап. Веб-страницата downdetector.com, која ги следи поплаките за достапноста на ...

Корисниците низ светот имаат проблеми со Facebook, Instagram и WhatsApp

Кајгана - 14.04.2019

Facebook, Instagram и WhatsApp утрово се недостапни за корисниците низ светот. Facebook и Instagram се недостапни, вестите не се појавуваат, а главната страница на Facebook.com е недостапна.

Друштвените мрежи недостапни: Нема Фејсбук и Инстаграм

Алфа - 14.04.2019

Милиони корисници денеска не можеа да им пристапат на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм, како и на апликацијата Вотсап, сите во сопственост на компанијата „Фејсбук“.Повторно паднаа друштвените мрежи.Повеќето корисници во Македонија и регионот не ...

Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

Точка - 14.04.2019

Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не се достапни во повеќе делови од светот. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со користењето на Фејсбук, додека корисниците од Малезија и САД, покрај проблемите со ...

Паднаа Фејсбук и Инстаграм

Gostivarpress.mk - 14.04.2019

Друштвените мрежи Фејсбук и Инстаграм недостапни се низ целиот свет. Корисниците на овие мрежи масовно пријавуваат дека не се отвараат страниците и не може да ги користат сервисите на компанијата Фејсбук.

Facebook, Instagram и WhatsApp повторно недостапни за корисниците ширум светот

Бизнис Инфо - 14.04.2019

Корисниците на Facebook, Instagram и WhatsApp повторно се соочуваат со проблем при користење на овие социјални мрежи, пишува The Verge . Проблемите, како што се наведува, започнале утрово, а доаѓаат по точно еден месец .

“Паднаа” Фејсбук и Инстаграм

А1 On - 14.04.2019

Фејсбук, Инстаграм и WhatsApp се недостапни попладнево за корисниците во Европа, Америка и делови од Азија. Сите три социјални мрежи, кои се сопственост на Фејбук имаат проблеми од 11 часот утринава.

Колапс на социјалните мрежи: Не работат Фејсбук, Инстаграм

+инфо - 14.04.2019

Светските медиуми пренесуваат дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Воцап. Многу корисници се жалат дека овие социјални мрежи во моментов не функционираат. Проблем во Македонија има со социјалната мрежа ...

Проблеми во работата на Facebook, Instagram и WhatsApp

Нетпрес - 14.04.2019

Проблеми во функционирањето на социјалните мрежи Facebook и Instagram, како и сервисот за пораки WhatsApp се забележани во неделата во неколку земји во светот, вклучително и Македонија, покажуваат податоците на страницата на сервисот Downdetecto r, ...

Facebook и Instagram сега се достапни

MTM - 14.04.2019

Фејсбук и Instagram сега се достапни. Неколку часа денеска пристапот до социјални мрежи не беше возможен. Илјадници корисници поднеле претставки за да пријават проблем со платформите. Падот на Facebook започна денеска во 13.28 часот по македонско ...

Паднаа „Фејсбук“ и „Инстаграм“, корисниците од цел свет не може да се логираат

Женски магазин - 14.04.2019

До социјалните мрежи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Вотсап“ денеска немаат пристап корисниците од целиот свет. Ова е втор голем пад за компанијата „Фејсбук“ откако пред само еден месец имаше големи прекини во работата на овие мрежи, иако тогаш ...

Паднаа Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

OhridNews - 14.04.2019

Од утрово на корисниците не им се достапни услугите на социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Ватсап. Се работи за глобален проблем, бидејќи пријави за проблеми доаѓаат од целиот свет. Британски „Сан“ пренесува дека се работи за голема системска ...

ПРОБЛЕМОТ ГЛОБАЛЕН: Фејсбук, Инстаграм и Месинџер паднаа

Фактор - 14.04.2019

Facebook, Instagram, Messenger и Whats app се во пад. Проблемот е глобален. Сега е јасно дека Фејсбук престана да работи во повеќето европски земји - Италија, Унгарија, Англија, Бугарија, Србија, Португалија, Германија, во Турција, Канада, САД и ...

Социјалните мрежи денеска недостапни ширум светот

24Инфо - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај проблемот ...

Фејсбук, Инстаграм, Ватсап паднаа низ целиот свет

ТВ21 - 14.04.2019

Веб-страницата downdetector.com, која ги следи поплаките за достапноста на популарните интернет-страници, наведе стотици пријави за сите три популарни служби во сопственост на американскиот технолошки ...

Паднаа социјалните мрежи ширум светот: Не работат Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

Бриф - 14.04.2019

Светските медиуми пренесоа дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Вацап. Бројни корисници ширум светот се жалат дека не можат да пристап до своите кориснички сметки на овие ...

Паднаа „Фејсбук“ и „Инстаграм“: Вознемирени и македонските корисници

еМагазин - 14.04.2019

Неколку часа трае падот на социјалните мрежи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Вотсап“ поради што пристап до нив немаат корисниците од целиот свет. Прекинот се почувствува и во нашата земја и предизвика збунетост и вознемиреност кај редовните корисници.

Не се обидувајте, Фејсбук, Инстаграм и Вотсап повторно паднаа

CivilMedia - 14.04.2019

Фејсбук и неговиот сервис за пораки, Инстаграм и Вотсап паднаа по втор пат за само четири недели. Онлајн гигантите очигледно доживуваат многу посериозни проблеми отколку што сакаат да признаат во своите соопштенија за светската јавност и стотиците ...

Дали сте зависни од вакво „губење време“?

Локално - 13.04.2019

Во САД неодамна беше спроведено истражување во однос на корисници на социјалните мрежи, кое покажа некои интересни трендови и односот на Американците кон најпознатите мрежи и технологии. Резултатите од истражувањето, кое го спроведоа NBC News и The ...

„Фејсбук“ го укинува „Месинџер“

Сител - 13.04.2019

По пет години од осамостојувањето на апликацијата „Месинџер“, таа се враќа во рамките на апликацијата „Фејсбук“. До „Месинџер“ ќе се пристапува преку познатото копче, но нема да се отвора посебна апликација, туку корисниците ќе се допишуваат во ...

„Фејсбук“ ќе ни избрише една апликација од телефонот

Факултети - 13.04.2019

По пет години од осамостојувањето на апликацијата „Месинџер“ за сите корисници, компанијата „Фејсбук“ ја враќа во рамките на апликацијата „Фејсбук“. До „Месинџер“ ќе се пристапува преку познатото копче, но нема да се отвора посебна апликација, туку ...

Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација

Радио МОФ - 13.04.2019

По пет години откако е направена посебната апликација „Месинџер“ за сите корисници, „Фејсбук“ размислува за нејзино враќање во склоп на главната апликација „Фејсбук“. Функцијата моментално се тестира и би значела дека ќе може преку постоечката ...

Facebook ги враќа пораките во главната апликација

Телефони.мк - 13.04.2019

Facebook прави подготовки во главната мобилна апликација да ги врати пораките кои беа издвоени во посебната Messenger апликација во 2014 година. Според досегашната работа на програмерите во главната апликација на Facebook ќе се вратат само ...

Фејсбук и Месинџер повторно заедно

Фактор - 13.04.2019

Апликацијата „Месинџер“, повторно ќе се врати во матичната „Фејсбук“, на паметните телефони. Иако не е официјално потврдено од компанијата „Фејсбук“, извори оттаму тврдат дека ова е дел од идниот процес во кој сите платформи кои ги поседува ќе бидат ...

По втор пат за кусо време светот остана без Facebook, Instagram и WhatsApp

Тера - 14.04.2019

Милиони корисници денеска не можеа да им пристапат на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм, како и на апликацијата Вотсап, сите во сопственост на компанијата „Фејсбук“. Фејсбук и Инстаграм воопшто не можеа да се отворат, додека пораките на Вотсап ...

Големи проблеми: Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

Екран - 14.04.2019

Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не се достапни во повеќе делови од светот. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со користењето на Фејсбук, додека корисниците од Малезија и САД, покрај проблемите со ...

Паднати се социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм

Либертас - 14.04.2019

Светските медиуми пренесуваат дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и What’s up Многу корисници се жалат дека овие социјални мрежи во моментов не функционираат. Проблем во Македонија има со социјалната мрежа ...

Паднаа Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

Скопје1 - 14.04.2019

Од утрово на корисниците не им се достапни услугите на социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Ватсап. Се работи за глобален проблем, бидејќи пријави за проблеми доаѓаат од целиот свет. Британски „Сан“ пренесува дека се работи за голема системска ...

Паднаа Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

ММС - 14.04.2019

Facebook, Instagram, Messenger и Whats app се во пад. Проблемот е глобален. Сега е јасно дека Фејсбук престана да работи во повеќето земји како Македонија, Италија, Унгарија, Англија, Бугарија, Србија, Португалија, Германија, во Турција, Канада, САД ...

Падна Фејсбук

24 Вести - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај проблемот ...

Паднаа социјалните мрежи ширум светот

Независен - 14.04.2019

Светските медиуми пренесоа дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Вацап. Бројни корисници ширум светот се жалат дека дека не можат да пристапат до своите кориснички сметки на овие ...

Фејсбук го укинува “Месенџер”

iPortal - 13.04.2019

По пет години од осамостојувањето на апликацијата „Месинџер“, таа се враќа во рамките на апликацијата „Фејсбук“. До „Месинџер“ ќе се пристапува преку познатото копче, но нема да се отвора посебна апликација, туку корисниците ќе се допишуваат во ...

Messenger апликацијата се враќа во Facebook

USB - 13.04.2019

По пет години од осамостојувањето на апликацијата Messenger за сите корисници, компанијата „Фејсбук“ ја враќа во рамките на апликацијата Facebook. До Messenger ќе се пристапува преку познатото копче, но нема да се отвора посебна апликација, туку ...

Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација

Локално - 14.04.2019

Апликацијата „Месинџер“ за прв пат беше лансирана во 2011 година, а во 2014 Фејсбук ги тргна „чатовите“ од главната апликација. Половина деценија подоцна, компанијата се подготвува да ги интегрира сите постоечки услуги за разменување на пораки – ...

Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

USB - 14.04.2019

Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не беа достапни во повеќе делови од светот Корисниците ширум Европа имаа технички проблеми со користењето на Facebook, додека корисниците од Малезија и САД, покрај проблемите со ...

Друштвените мрежи недостапни: Нема Фејсбук и Инстаграм, никој не знае што се случува

Press24 - 14.04.2019

Повеќето корисници во Македонија и регионот не можат воопшто да пристапат до друштвените мрежи. Светските медиуми пренесуваат дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Воцап. Многу корисници се жалат дека овие социјални мрежи во моментов не ...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот, Фејсбук има технички проблеми во Европа

МКД - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај проблемот ...

„Фејсбук“ го укинува „Месинџер“

Скопје24 - 14.04.2019

По пет години од осамостојувањето на апликацијата „Месинџер“, таа се враќа во рамките на апликацијата „Фејсбук“. До „Месинџер“ ќе се пристапува преку познатото копче, но нема да се отвора посебна апликација, туку корисниците ќе се допишуваат во ...

Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

Локално - 14.04.2019

Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не се достапни во повеќе делови од светот. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со користењето на Фејсбук, додека корисниците од Малезија и САД, покрај проблемите со ...

Друштвените мрежи недостапни: Нема Фејсбук и Инстаграм, никој не знае што се случува

Курир - 14.04.2019

Повеќето корисници во Македонија и регионот не можат воопшто да пристапат до друштвените мрежи. Светските медиуми пренесуваат дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Воцап. Многу корисници се жалат дека овие социјални мрежи во моментов не ...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот

Н.Македонија - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај проблемот ...

Друштвените мрежи недостапни: Немаше Фејсбук и Инстаграм

Press24 - 14.04.2019

Повеќето корисници во Македонија и регионот не можеа воопшто да пристапат до друштвените мрежи. Светските медиуми пренесуваат дека паднаа социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм и Воцап. Проблем во Македонија имаше со социјалната мрежа ...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот

Телма - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај проблемот ...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот

MakPress - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај проблемот ...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот: Не работат Фејсбук, Инстаграм

1tv - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија медиумите ширум светот. Корисниците низ Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај ...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот

Локално - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај проблемот ...

Паднаа социјалните мрежи ширум светот: Фејсбук, Инстаграм и Ватсап се недостапни

Нова ТВ - 14.04.2019

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран глобален проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат технички проблеми со Фејсбук, а корисниците од Малезија и САД, покрај ...