TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полска ја обвини Белорусија: Ни се одмаздуваат со испраќање мигранти

Слободен Печат - 05.08.2021

Полска ја обвинува Белорусија дека испраќа се повеќе мигранти преку граница како одмазда за одлуката на Варшава да обезбеди засолниште за Кристина Тимановска, белоруска атлетичарка која одби да се врати дома од Олимпијадата во Токио.

Полска ја обвини Белорусија: Ни се одмаздуваат со испраќање мигранти, тоа е живо оружје

МКД - 05.08.2021

Полска ја обвинува Белорусија дека испраќа сè поголем број мигранти преку граница како одмазда за одлуката на Варшава да обезбеди засолниште за Кристина Тимановска, белоруската атлетичарка која одби да се врати во татковината од Олимпијадата во ...

Полска ја обвинува Белорусија: Ни праќаат мигранти поради атлетичарката, тоа е живо оружје

Канал5 - 05.08.2021

Полска ја обвинува Белорусија дека испраќа се повеќе мигранти преку границата како одмазда за одлуката на Варшава да обезбеди засолниште за Кристина Тимановска, белоруската атлетичарка која одби да се врати дома од Олимпијадата во Токио.

Полска ја обвинува Белорусија: Ни праќаат мигранти поради атлетичарката, тоа е живо оружје

Press24 - 05.08.2021

Полска ја обвинува Белорусија дека испраќа се повеќе мигранти преку границата како одмазда за одлуката на Варшава да обезбеди засолниште за Кристина Тимановска, белоруската атлетичарка која одби да се врати дома од Олимпијадата во Токио.

Белоруската олимпијка среќна дека е на безбедно во Полска

Р.С.Европа - 05.08.2021

Белоруската спринтерка, Кристина Тимановскаја чиј апел за меѓународна помош со цел да избегне принудно враќање дома од Олимписките игри во Токио изјави дека е „среќна што е на безбедно“ во Полска три дена од обидот на националниот тим да ја врати ...

Среќен крај на спортско-политичката драма на Игрите: Белоруската атлетичарка пристигна во Полска

Слободен Печат - 05.08.2021

Белоруската атлетичарка Кристина Тимановскаја пристина во Варшава откако одби да се врати во својата татковина. Таа на аеродромот во Варшава беше дочекана од некои нејзини сонародници кои порачаа дека се тука само да ја поддржат атлетичарката.

Белоруската атлетичарка пристигна во Полска после одбивањето да се врати во Белорусија уплашена дека ќе заврши во ...

Екипа - 05.08.2021

Белоруската атлетичарка Кристијан Циманускаја допатува во Варшава откако одби да се врати во својата татковина од ЛОИ во Токио. Полска на неа и на нејзиниот сопруг им одобро хуманитарни визи. „Уморна е премногу.

Лукашенко: Затворете го секој метар од границата, ниту една нога од соседната земја не смее да влезе во Белорусија

Centar - 05.08.2021

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко им нареди на безбедносните служби да ја затворат границата. „Од денес ниту една нога од соседната земја, без разлика дали од југ или запад, не смее да стапне на територијата на Белорусија.

Лукашенко: Затворете го секој метар од границата, ниту една нога од соседната земја не смее да влезе во Белорусија

24Инфо - 05.08.2021

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко им нареди на безбедносните служби да ја затворат границата. „Од денес, ниту една нога од соседната земја, без разлика дали од југ или запад, не смее да стапне на територијата на Белорусија.

Лукашенко: Затворете го секој метар од границата, ниту една нога од соседната земја не смее да влезе во Белорусија

Точка - 05.08.2021

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко им нареди на безбедносните служби да ја затворат границата. „Од денес, ниту една нога од соседната земја, без разлика дали од југ или запад, не смее да стапне на територијата на Белорусија.

Лукашенко: Затворете го секој метар од границата

Н.Македонија - 05.08.2021

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко им нареди на безбедносните служби да ја затворат границата. – Од денес, ниту една нога од соседната земја, без разлика дали од југ или запад, не смее да стапне на територијата на Белорусија.

Среќен крај за Белорусинката што бараше азил: Пронајде држава каде ќе продолжи да живее

Спортклуб - 05.08.2021

Белоруската спринтерка Кристина Тимановска се најде во вистински скандал на Олимписките игри пред неколку дена. Тимановска го критикуваше селекторот на својата репрезентација, по што доби наредба да се врати во Белорусија, но таа одби да го стори ...

ВИДЕО: Белоруската атлетичарка во бегство слета во Виена, следна станица Варшава

Слободен Печат - 04.08.2021

Авионот во кој се наоѓа белоруската спринтерка Кристина Тимановскаја, слета во Виена, покажаа снимките објавени на телевизија. Тимановскаја ја напушти Јапонија рано утрово под дипломатска заштита на Полска. Подоцна ќе отпатува за Варшава.

Избеганата белоруска атлетичарка пристигна во Европа: Слета во Виена

Локално - 04.08.2021

Белоруската атлетичарка Кристина Тимановска слета во Виена, откако ги напушти Олимписките игри во Токио, под дипломатска заштита на Полска. Дваесет и четиригодишната атлетичарка Кристина Тимановска, која го одби барањето на тимот да се врати дома ...