TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цитроен го претстави новиот C4 X (ФОТО)

Канал5 - 30.06.2022

C4 одамна не е класичен компактен модел, а сега доби уште една многу интересна изведба. Очекувано, од Citroen доаѓа уште еден кросовер од неколку сегменти, досега речиси невиден во светот на автомобилите.

СВЕТСКА ПРЕМИЕРА: Citroen C4 X и целосно електричен Е-C4 X

24auto - 30.06.2022

Citroеn на своите клиенти нуди елегантен, посакуван и достапен, нов вкрстен дизајн како алтернатива на конвенционалните хечбек и СУВ модели на главниот пазар на средно големи возила. Citroеn го претставува новиот C4 X и комплетно електричниот ë-C4 ...

ПРЕМИЕРА: CARclub.mk на интернационалната премиера на новите Citroën C4 X и e-C4 X во Истанбул!

CARClub - 30.06.2022

Благодарение на македонскиот импортер на Citroën – Автонова – имавме можност и ние да бидеме дел од големата, интернационална премиера на новиот модел на францускиот бренд – C4 X! Новиот C4 X го зголемува C4 семејството со уште еден, интересен и ...

Citroen C4 X – Ново француско изразување (2*видео)

Turbo1 - 30.06.2022

» Citroen претстави потполно нов модел, создаден за сите предизвици. Веќе неговата ознака C4 X кажува за што се работи – купе-кросовер со единствен и елегантен дизајнерски пристап. Ги оспорува традиционалните дефиниции за на купувачите да им понуди ...

Преку C4 X, 24цм подолга изведба на база на C4, Citroën ќе таргетира купувачи во атрактивниот кросовер сегмент

Autofocus - 30.06.2022

Споредено со C4, кросоверот ë-C4 X ќе биде 24 сантиметри подолг, додека висината (1.53м) и ширината (1.80м) остануваат непроменети. На почетокот на следната година Citroën ќе лансира кросовер изведба на добропознатиот компакт C4, именувана како ë-C4 ...

Citroen премиерно ги претстави новите C4 X и e-C4 X

Авто Плус - 30.06.2022

Францускиот производител Citroen го претстави новиот C4 X, заедно со електричниот e-C4 X кои се продолжена верзија на стандардниот C4 Citroen ги претстави новите C4 X и e-C4 X фастбек кросовери кои во гамата ќе се сместат помеѓу стандардниот C4 и C5 ...

Citroen C4 X е универзалната каросериска форма насекаде низ светот

Automedia - 29.06.2022

Тоа е новиот тренд, на издолжени лимузини со опаш како купе, со зголемено растојание од подлогата, со големи тркала и заштитни додатоци во стил на теренец. Citroen се вклучува во игра со C4 X.

Ѕвезда по ѕвездите: Успехот на Corsa и Mokka е најдобар вовед за новата Astra

Automedia - 29.06.2022

За новата генерација на Opel Astra е кажано многу, уште пред моделот да стартува со продажба во Македонија. Сé е кажано преку успехот на Corsa и Mokka. Уште една моќна премиера во портфолиото на Еуроимпекс.

Претставен обновениот DS 7 (видео)

Авто Магазин - 29.06.2022

По преобразбата низ која помина поголемиот кросовер на француската премиум марка на Stellantis, DS 7, без она Crossback во ознаката. Тој не е чест на патиштата, но сега кога ќе се види тешко ќе може да се побрка со нешто друго.

Нешто поразлично од Citroën. C4 X и E-C4 X со оригинален дизајн / ФОТО

Додај Гас - 29.06.2022

Во дизајнот доминираат елементи на fastback, а поради издолжениот заден дел, должината е зголемена за цели 24 cm, па така C4 X има 460 cm Врз основата на сегашниот C4, Citroën направи уште еден многу оригинално дизајниран автомобил кој не се ...

ПРЕМИЕРА: Tемелно освежување за луксузниот DS 7 Crossback

CARClub - 29.06.2022

Освежениот 7 Crossback на луксузниот бренд DS доби освежување кое вклучува и нова E-Tense 4×4 верзија со 360 коњски сили! Највпечатливата измена кај освежениот DS 7 Crossback е новиот преден браник со интегрирани LED дневни светла кои DS ги нарекува ...

Opel Crossland за пет години стигна до 500.000 возила

24auto - 28.06.2022

СУВ возилата се популарни, а тоа го потврди и Opel кој објави дека производството на моделот Crossland претставен во 2017 година ја надмина границата од 500.000 единици. Бројки што се постигнати за пет години постоење.

40 години Opel Corsa

Локално - 29.06.2022

Оригиналната Corsa A беше претставена во 1982 година, а по повод 40-годишнината од тој настан, Opel лансира специјално издание на актуелниот модел со ретро детали. Субкомпактниот хечбек доаѓа во црвена боја која беше користена пред четири децении.