TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владимир Кличко до Томас Бах: Не дозволувајте Русија да учествува на Олимпијадата или историјата ќе ви суди! (ВИДЕО)

IPON - 31.01.2023

Владимир Кличко до Томас Бах: Не дозволувајте Русија да учествува на Олимпијадата или историјата ќе ви суди! (ВИДЕО) 31/01/2023 2 Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, апелираше до претседателот на Меѓународниот олимписки ...

ИОК е промотор на војна, убивање и уништување

Вечер Прес - 31.01.2023

Украинското претседателство го критикуваше Интернационалниот Олимписки Комитет (ИОК), обвинувајќи го за „промовирање војна“. ИОК започна да ја разгледува можноста да им дозволи на руските спортисти да учествуваат на Олимписките игри во 2024 година, ...

ИОК одговори на критиките од Украина за можниот прием на Русија на Олимпијадата во Париз

Опсервер - 31.01.2023

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) ги коментираше изјавите на советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина Михаил Подољак, кој ја обвини организацијата за корупција и охрабрување на постапките на Русија.

Украинците удрија и по ИОК: Меѓународниот олимписки комитет е промотор на војната и на геноцидот

Спортманија - 30.01.2023

Само неколку часа откако побараа од ФИФА и УЕФА да не им дозволат на руските екипи да играат пријателски натпревари , властите во Киев сега удрија и по Меѓународниот олимписки комитет (ИОК).

Украинците удрија по ИОК: Олимпискиот комитет промовира геноцид

TopSport - 30.01.2023

Украина го обвини Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) дека е „промотор на војна и геноцид“ бидејќи размислува да им дозволи на руските спортисти да учествуваат на Олимпијадата во Париз во 2024 година под неутрално знаме.

Украинците удрија по ИОК: Олимпискиот комитет промовира геноцид

Макфакс - 30.01.2023

Украина го обвини Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) дека е „промотор на војна и геноцид“ бидејќи размислува да им дозволи на руските спортисти да учествуваат на Олимпијадата во Париз во 2024 година под неутрално знаме.

Украинците удрија по ИОК: Олимпискиот комитет промовира геноцид

MTM - 30.01.2023

Украина го обвини Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) дека е „промотор на војна и геноцид“ бидејќи размислува да им дозволи на руските спортисти да учествуваат на Олимпијадата во Париз во 2024 година под неутрално знаме.

Украинците жестоко го нападнаа ИОК: Тие пропагираат геноцид

Екипа - 31.01.2023

Украинското претседателство го обвини Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) дека е „промотор на војна и геноцид“ бидејќи размислува да им дозволи на руските спортисти да учествуваат на ЛОИ во Париз во 2024 година под неутрално знаме.

ИОК одговори на критиките од Украина за можниот прием на Русија на Олимпијадата во Париз

ТВ21 - 31.01.2023

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) ги коментираше изјавите на советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина Михаил Подољак, кој ја обвини организацијата за корупција и охрабрување на постапките на Русија.

ИОК одговори на критиките од Украина за можниот прием на Русија на Олимпијадата во Париз

Во Центар - 31.01.2023

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) ги коментираше изјавите на советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина Михаил Подољак, кој ја обвини организацијата за корупција и охрабрување на постапките на Русија.

ИОК одговори на критиките од Украина за можниот прием на Русија на Олимпијадата во Париз

MakPress - 31.01.2023

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) ги коментираше изјавите на советникот на шефот на кабинетот на претседателот на Украина Михаил Подољак, кој ја обвини организацијата за корупција и охрабрување на постапките на Русија.