TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шоу на Салах, хет-трик на Фирмино за кошмарно деби на Раниери на клупата на Ватфорд (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.10.2021

Ливерпул со убедливи 5-0 победи на гостувањето кај Ватфорд, Мохамед Салах и Роберто Фирмино беа во центарот на вниманието, а Клаудио Раниери виде дека го очекуваат полни раце работа. Клаудио Раниери се врати во Премиерлигата, но неговиот прв меч ...

Ливерпул го разнесе Вотфорд на дебито на Раниери и испиша историја во Премиерлигата (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Ливерпул го декласира Вотфорд и го „уништи“ дебито на Раниери

Gol.mk

Ливерпул го растури Ватфорд, кошмарно деби за Раниери

Екипа

Магија на Салах и хет-трик на Фирмино за „петардата“ на „црвените“

Sport M

ВИДЕО: Ливерпул убедлив, магија на Салах, рекорд на Мане и хет-трик на Фирмино

Дриблинг

Ливерпул го здроби Вотфорд, хет-трик на Фирмино, ремек-дело на Салах (видео)

SportMedia

Дриблинг МКД Спортманија Спортски

Вугдејт: Ма каков Њукасл, големите играчи нема да сакаат да одат таму

SportMedia - 16.10.2021

Некогашниот англиски репрезентативец и член на тимот на Реал Мадрид, Џонатан Вудгејт даде изјава со која многумина ќе се согласат и која и тоа како „држи вода“, а се однесува на Њукасл како клуб, неговиот пребогат соптвеник и желбата од овој клуб ...

Вудгејт: Фановите сонуваат ако мислат дека ѕвездите ќе дојдат во Њукасл

MTM

Екс играч на Њукасл ја спласна атмосферата: Врвните играчи не сакаат да играат во Њукасл

Дерби