TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитријевиќ одново двоцифрен, Хувентуд го претрпе вториот сезонски пораз во Шпанија

Дерби - 18.10.2020

Хувентуд го претрпе вториот пораз во шпанската Ендеса Лига на гостувањето во Тенерифе, откако не успеа да се справи со истоимениот тим во возбудливиот меч со кој беше затворена саботната програма.

Димитријевиќ и Хувентуд првпат поразени, Тенерифе слави големи бодови

Gol.mk - 18.10.2020

Кошаркарите на Хувентуд имаа уште едно нималку лесно и далечно гостување. Во шестото коло на шпанската Ендеса лига, беа гости на Тенерифе, каде и беше прекината нивната победничка низа во натпреварите од шампионатот, но и Еврокупот.

Димитријевиќ никако да дојде до победа во Тенерифе

Спортманија - 17.10.2020

Хувентуд од 2013 година не знае за победа против Тенерифе Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ, заврши со двоцифрен учинок од 10 поени и три асистенции во поразот на Хувентуд од Тенерифе со конечни 86:82.

Хувентуд и Димитријевиќ паднаа во Тенерифе

SportMedia - 17.10.2020

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд го запишаа вториот пораз во Лига Ендесе. Тимот од Бадалона на гостински терен беше совладан од Тенерифе со 86-82 во доста возбудлив натпревар. Хувентуд добро го отвори мечот, поведе со 4-9, но домаќинот брзо се врати, ...

Тенерифе за нијанса подобро од Хувентуд, Димитријевиќ запиша десет поени

Sport 1 - 17.10.2020

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ одигра 20 минути во поразот на Хувентуд од Тенерифе со 82-86 во шестото коло од шпанската лига. Двете екипи водеа голема борба на теренот, а резултатот по првата четвртина беше 22-22, додека на полувреме ...