TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Марина Туцаковиќ прозборе за искуството со тешката болест: Mорам да се движам со количка, имам секакви ...

Слободен Печат - 11.06.2021

Авторката Марина Туцаковиќ, која веќе неколку години се бори со рак на дојка, отворено зборуваше за искуството со болеста и како не ја поднесува секоја хемотерапија исто. „Како која. Дека е лесно, не е лесно, ама не е ни страшно.

Прво телевизиско појавување на Марина Туцаковиќ после долга медиумска пауза и борба со болеста

ММС - 10.06.2021

Најпопуларниот текстописец на овие простори Марина Туцаковиќ (67) се појави во јавност за прв пат после долга пауза. -Јас не се чувствувам како дел од естрадата. Морам да признаам, дека естрадата е една интересна работа, рекла Туцаковиќ.

По медиумската пауза се појави Марина Туцакови: Со перика на себе речиси е непрепознатлива, а од овие зборови солзите ...

Курир - 10.06.2021

Најпопуларната авторка на едни од најголемите хитови во соседството Марина Туцаковиќ (67) се појави во јавноста прв пат по долгата пауза. Таа пред малите екрани откри зборови кои буквално ги облеа со емоции гледачите.

Марина Туцаковиќ после 30 години работа како текстописец на најголемите хитови призна: „Јас не се чувствувам како дел ...

Убавина и Здравје - 10.06.2021

Најпопуларната авторка на едни од најголемите хитови во соседството Марина Туцаковиќ (67) се појави во јавноста прв пат по долгата пауза. Таа пред малите екрани откри зборови кои буквално ги облеа со емоции гледачите.