TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Икарди се враќа на тренинзите на Интер, ќе игра против Лацио

Gol.mk - 20.03.2019

Екипата на Интер повторно ќе го има на располагање најдобриот играч Мауро Икарди, затоа што е најавено дека наредната седмица, Аргентинецот ќе се врати на тренинзите на „нераѕурите“. Икарди е во конфликт со управата веќе подолг период, а ...

Икарди со фотографија привлече огромно внимание на Инстаграм (ФОТО)

Sport 1 - 20.03.2019

Мауро Икарди повеќе од еден месец не настапува во дресот на Интер и натпреварите на италијанскиот клуб ги гледа од трибините. Имаше вистинска бура во Милано, откако на Икарди најпрво му беше одземана капитенската лента, а потоа Аргентинецот, ...

Икарди се враќа во Интер веќе на следниот меч против Лацио?

Макфакс - 20.03.2019

Италијанските медиуми тврдат дека Мауро Икарди е подготвен да се врати во дресот на Интер веќе на следниот меч против Лацио на 31 март, првиот меч по интернационалната пауза. Според „Туто Меркато“ и „Спорт медијасет“, Икарди веќе им се вратил на ...

Големиот пресврт во Интер: Икарди оваа недела се враќа на тренинг со тимот

Sport M - 20.03.2019

Според италијанските медиуми, Мауро Икарди треба да се врати на тренинг во четврток. Ова ќе биде голема промена во сапуницата која се случуваше во минатиот месец, кога на Икарди му беше одземена капитенската трака бидејќи со уцена сакаше да се дојде ...

„Бомба“ од Островот: Дибала се сели во Ливерпул за рекорден трансфер!

Спортски - 20.03.2019

Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто Роналдо, игра под своето ниво, па често натпреварите ги почнува од клупата за резерви.

Најголемиот губтник во трансферот на Роналдо е – Гонзало Игуаин

Спортски - 20.03.2019

Kристиано Роналдо изминатото лето пристигна во редовите на Јувентус овој трансфер израдува голема број навивачи, како и играчи на Јувентус, но сегашниот напаѓач на Челзи Гонзало Игуаин испадна најголемиот губитник во целата зделка.

Пресврт: Икарди од утре се враќа на тренинзите на Интер

Sport 1 - 20.03.2019

Аргентинската напаѓачка ѕвезда Мауро Икарди од утре ќе се врати на тренинзите во миланскиот великан Интер, со што најавениот тотален пресврт околу неговата иднина ќе се реализира по најавите на неговата сопруга Ванда Нара дека наскоро се очекува ...

Конечно, примирје – Икарди се враќа на тренинзите на Интер

Екипа - 20.03.2019

Сапуницата наречена „Мауро Икарди“ во Интер конечно финишира откако беше постигнат договор – поранешниот капитен од утре ќе почне да тренира со остатокот од првотимците, а потоа и ќе атакува на место во тимот на тренерот Лучијано Спалети.

Додека другите ги нема, Икарди ќе се врати на тренинзите на Интер

24Фудбал - 20.03.2019

„Спорт Медиасет“ информира дека Мауро Икарди од утре ќе се врати на тренинзите на Интер, а „Тутомеркатовеб“ пишува дека негов прв меч по пазуата ќе биде дуелот со Лацио. Икарди нема играно за Интер од 13.

Конечно се надминати сите проблеми: Икарди ќе почне да тренира со екипата

Дерби - 20.03.2019

Проблемите на релација Интер-Мауро Икарди се надминати и напаѓачот им се враќа на редовните обврски. Ова е последната вест која доаѓа од Апенините, вест која ја пренесува „Спорт Медијасет“, вест која ако се покаже како точна тогаш дефинитивно се ...

Дибала не сака ни во Јуве, ни во Интер, мерка голем трансфер во Англија

Кајгана - 20.03.2019

Аргентинскиот напаѓач Пауло Дибала е на излез од Јувентус, а според тврдењата на добро упатениот италијански новинар Танкреди Палмери, Интер стапил во контакт со „старата дама“ и одличниот напаѓач.

Од убиствен напаѓач до фудбалер кој никој не го сака

Спортклуб - 20.03.2019

Аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин сигурно е најголемиот губитник од трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус. Игуаин претходните сезони беше прва опција во нападот на „Старата дама“, но минатото лето тоа драстично се промени.

Конечно постигнат договор: Икарди се враќа на терените!

СуперСпорт - 20.03.2019

Маури Икарди веќе повеќе од еден месец натпреварите на Интер ги следи од трбините откако одби да тренира заедно со тимот. На Икарди најпрво му беше одземена капитенската лента, а причините за тоа клубот официјално се уште не ги соопшти.

Икарди се враќа на тренинзите на Интер

Точка - 20.03.2019

Се чини дека конечно е направен напредок во односите помеѓу управата на Интер и Мауро Икарди, па Аргентинецот најдоцна до петок ќе се врати на тренинзите. Како што пренесуваат италијанските медиуми, се чини дека проблемот на релација управа на Интер ...

Пресврт: Отпишаниот Икарди се враќа на тренинг

SportMedia - 20.03.2019

Мауро Икарди се враќа на тренинзите на Интер, од утре ќе им се приклучи на оние соиграчи кои немаат репрезентативни обврски. Аргентинецот во составот се враќа по пауза од месец дена, последен пат тренираше на 13 февруари.

Пресврт во Интер: Икарди почнува да тренира со екипата

Спортклуб - 20.03.2019

Голем пресврт во Интер! Сменетиот капитен Мауро Икарди во четврток се враќа на тренинзи со екипата. Со оние што останаа во клубот, бидејќи голем дел од играчите се со своите репрезентации.

Дибала партнер на Салах

Вечер - 20.03.2019

Европскиот клупски вицешампион, тимот на Ливерпул, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Пауло Дибала.

Тотенхем тргнува по Перишиќ

Спортски - 20.03.2019

Перишиќ во зимскиот преоден рок и официјално побара трансфер од Интер, па се чини дека на лето сигурно ќе го напушти „Џузепе Меаца“. Италијанските медиуми пренесуваат дека сега најсилен интерес за Хрватот покажува Тотенхем, кој испратил скаути да го ...

Дибала му даде „корпа“ на Интер, се сели во Премиер лигата

Спортски - 20.03.2019

Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто Роналдо , игра под своето ниво, па често натпреварите ги почнува од клупата за резерви.

Дибала со „не“ за Интер, сака да игра за најтрофејниот англиски тим!

Sport 1 - 20.03.2019

Паоло Дибала не се наоѓа во првите планови на Масимилијано Алегри, па јасно е дека Аргентинецот сака да го напушти Торино. Најзагреан за неговиот потпис беше Интер, но желбата на напаѓачот е Манчестер Јунајтед.

Дибала си оди од Јуве, но не сака ни да чуе за Интер

Екипа - 20.03.2019

Пауло Дибала е подготвен за заминување од Јувентус, но преселба во редовите на Интер дефинитивно не е дел од плановите на аргентинскиот ас. „Нероаѕурите“ покажуваат сериозен интерес за Дибала, беше споменувана и размена на овој фудбалер за Мауро ...

На сапуницита и дојде крајот, Интер и Икарди ги надминуваат проблемите

OhridNews - 20.03.2019

Клубот од Џузепе Меаца, Интер и голгетерот Мауро Икарди блиску се да ги надминат проблемите и да ги закопаат копјата. Најновата информација околу случајот Икарди ја лиферуваше сопругата на фудбалерот Ванда Нара која е негов агент.

Ударна вест од Италија: А сега Дибала, трансфер во Премиерлигата!

Спортклуб - 20.03.2019

Денешната ударна вест во фудбалот ја пласира Тутомеркато, овој дневен спортски весник од Италија тврди дека прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Дибала од Јуве. Јирген Клоп разгледува опција за купување на елитен напаѓач, а акцентот паднал на ...

Дибала со „корпа“ за Интер, прави голем трансфер

SportMedia - 20.03.2019

Кога Пауло Дибала дојде во Јувентус во 2015 за околу 40 милиони евра од Палермо, фановите на Јувентус беа сигурни дека нивниот тим конечно ќе го освои пехарот во Лигата на шампионите, титулите во Италија никој веќе не ги броеше.

Му здосади во Интер, Перишиќ сака да потпише за Тотнем!

Sport 1 - 19.03.2019

По четири години поминати во Интер, Хрватот Иван Перишиќ смета дека му е потребен нов предизвик во кареирата. Заинтересиран за неговите услуги е Тотнем, а и напаѓачот нема ништо против да се пресели на „Вајт Харт Лејн“.

„Газета“: Џеко може да ја напушти Рома, но ќе остане во Серија А

Спортски - 19.03.2019

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина Един Џеко ова лето би можел да ја напушти Рома. Реномираната „Газета дело Спорт“ објави дека Џеко ако ја напушти Рома може да заврши во редовите на ривалот од Серија А на Рома, Интер.

Икарди се враќа за Интер веќе против Лацио?

TopSport - 20.03.2019

Италијанските медиуми тврдат дека Мауро Икарди е подготвен да се врати во дресот на Интер веќе на следниот меч против Лацио на 31 март, првиот меч по интернационалната пауза. Според „Туто Меркато“ и „Спорт медијасет“, Икарди веќе се вратил на ...

Заслужени критики за очајниот Игуаин

ЗаЗабава - 19.03.2019

Веќе сега може да се каже дека Гонзало Игуаин личи на големо промашување за Челзи. Останува Лигата на Европа, можеби и финишот на првенството во Премиер лигата како шанса за Игуаин, но Аргентинецот не дава впечаток дека е физички и психички ...

Интер има идеја: Икарди заминува, доаѓаат Џеко и Дибала

Спортски - 19.03.2019

Денешното издание на „Газета дело Спорт“ ги открива плановите на Интер за следната сезона. Икарди е на излезна врата од Интер после целиот скандал кој се направи откако му беше одземена капитенската лента.

Конечно, Икарди се враќа во тимот на Интер

МКД - 20.03.2019

„Спорт Медиасет“ информира дека Мауро Икарди од утре ќе се врати на тренинзите на Интер, а „Тутомеркатовеб“ пишува дека негов прв меч по пазуата ќе биде дуелот со Лацио. Икарди нема играно за Интер од 13.

Падна примирје: Икарди се враќа во тимот на Интер

Спортски - 20.03.2019

Маури Икарди веќе повеќе од еден месец натпреварите на Интер ги следи од трбините откако одби да тренира заедно со тимот. На Икарди најпрво му беше одземена капитенската лента, а причините за тоа клубот официјално се уште не ги соопшти.

Мауро Икарди се огласи по големото дерби!

ЗаЗабава - 19.03.2019

Интер и без услугите на Мауро Икарди обезбеди победа во големото дерби против Милан во Серија А (3-2), а ова беше доволно за поранешниот капитен на „нероаѕурите“ да испрати една порака со која дефинитивни ги израдува навивачите на својот клуб, а ги ...

Дибала му даде „корпа“ на Интер, се сели во Премиер лигата

Таратур - 20.03.2019

Се погласни се шпекулациите дека Пауло Дибала на крајот на сезоната ќе го напушти италијанскиот шампион Јувентус. Дибала оваа сезона е во сенка на Кристианто Роналдо , игра под своето ниво, па често натпреварите ги почнува од клупата за резерви.

Прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Диабала!?

ЗаЗабава - 20.03.2019

Денешната ударна вест во фудбалот ја пласира Тутомеркато, овој дневен спортски весник од Италија тврди дека прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Дибала од Јуве. Јирген Клоп разгледува опција за купување на елитен напаѓач, а акцентот паднал на ...

„Газета“ лансираше „бомба“: Икарди во Јуве, Дибала и Џеко во Интер

СуперСпорт - 19.03.2019

Денешното издание на „Газета дело Спорт“ ги открива плановите на Интер за следната сезона. Икарди е на излезна врата од Интер после целиот скандал кој се направи откако му беше одземена капитенската лента.

Падна примирје: Икарди се враќа во тимот на Интер

Таратур - 20.03.2019

Маури Икарди веќе повеќе од еден месец натпреварите на Интер ги следи од трбините откако одби да тренира заедно со тимот. На Икарди најпрво му беше одземена капитенската лента, а причините за тоа клубот официјално се уште не ги соопшти.

Интер има идеја: Икарди заминува, доаѓаат Џеко и Дибала

Таратур - 19.03.2019

Денешното издание на „Газета дело Спорт“ ги открива плановите на Интер за следната сезона. Икарди е на излезна врата од Интер после целиот скандал кој се направи откако му беше одземена капитенската лента.