TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хан и Рикер во дипломатска мисија околу иднината на СЈО

Телма - 22.07.2019

Дипломатски притисок или редовни посети. Јоханес Хан и Филип Рикер во само два дена неделава ќе имаат среби со државниот и политички врв на земјава со кои сигурна тема за разговор ќе биде новиот законт за СЈО кој утре влегува во собраниска ...

Опозицијата против законот за новото СЈО, ќе помагаат ли Рикер и Хан за 2/3 мнозинство?

24 Вести - 22.07.2019

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе проработи дипломатскиот булдожер? Според избори во собранието – стартот на процедурата во ...

Двоецот Хан-Рикер во дипломатска мисија во Скопје

1tv - 22.07.2019

Актуелната политичка ситуација, оваа недела во Скопје ги носи Јоханес Хан и Филип Рикер. Еврокомесарот се очекува да пристигне в четврток , додека пак в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, доаѓа в петок на 26 ...

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

Локално - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Неделава Рикер доаѓа во Скопје

Алсат-М - 22.07.2019

Во рамки на најавената турнеја на Балканот, агендата на Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер, предвидува посета на С. Македонија, соопшти Стејт Департментот.

Филип Рикер неделава ќе ја посети Македонија

Р.С.Европа - 22.07.2019

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер ќе ја посети Северна Македонија, каде што ќе се сретне со претставници на владата, граѓанското општество и бизнисот, соопшти Стејт Департментот.

Рикер доаѓа на средби со Заев, Пендаровски и опозицијата, но и со новата грчка влада

+инфо - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

По Хан и Рикер доаѓа во Скопје

Независен - 22.07.2019

По посетата на еврокомесарот Јоханес Хан планирана за 25 јули, во Скопје доаѓа и в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер. Неговите средби со државно-политичкиот врв на Северна Македонија се предвидени за 26 јули.

Филип Рикер цела недела ќе се сретнува со грчки и македонски политичари

Фактор - 22.07.2019

Американскиот заменик-министер за европски и евроазиски прашања, Филип Т. Рикер, од синоќа ја започна посетата на Грција и Северна Македонија, која ќе трае до сабота, објави Стејт департментот.

Рикер на посебна средба со осумте пратеници

Скопје1 - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што освен средби со власта, ќе оствари посебна средба со осумте независни пратеници во Собранието, Елизабета Канчевска ...

Рикер доаѓа во Скопје

Скопје1 - 22.07.2019

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер ќе ја посети Македонија, каде што ќе се сретне со претставници на владата, граѓанското општество и бизнисот, соопшти Стејт Департментот.

Двоецот Хан-Рикер во дипломатска мисија во Скопје

Либертас - 22.07.2019

Актуелната политичка ситуација, оваа недела во Скопје ги носи Јоханес Хан и Филип Рикер. Еврокомесарот се очекува да пристигне в четврток , додека пак в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, доаѓа в петок на 26 ...

Рикер ја почна агендата: Се сретна со Дендиас и Ципрас

+инфо - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Филип Рикер повторно е во Македонија

Локално - 22.07.2019

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер ќе ја посети Северна Македонија, каде што ќе се сретне со претставници на владата, граѓанското општество и бизнисот, соопшти Стејт Департментот.

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Опсервер - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

24Инфо - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Слободен Печат - 22.07.2019

Во Скопје, пак, Филип Рикер ќе се има средби со претседателот Стево Пендаровски, со премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров и други владини претставници. Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип ...

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

А1 On - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Сител - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

Нетпрес - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Рикер неделава доаѓа во Македонија, на средби со Заев и Пендаровски

Фокус - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер пристигна во Грција: Средба со новиот новиот шеф на дипломатијата Дендиас (ФОТО)

PressingTV - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

24Инфо - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

Опсервер - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

24 Вести - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

Сител - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Канал5 - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

MakPress - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Рикер во посета на Северна Македонија и Грција

CivilMedia - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе се сретне со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер на средби со Дендиас и Ципрас

Република - 22.07.2019

Зајакнување на билатералните односи во рамки на стратешкиот дијалог Грција-САД, како и регионалните случувања биле темите за кои разговарале шефот на грчката дипломатија и помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, објави ...

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Либертас - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

ММС - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Двоецот Хан-Рикер во спасувачка мисија во Скопје

Вечер - 22.07.2019

Двете посети коинцидираат со кризата поврзана со СЈО и влегувањето во Собрание на новиот предлог-закон за Јавното обвинителство. Се очекува претставниците на ЕУ и на САД да се фокусираат токму на ова прашање што се смета за последно отворено пред ...

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Press24 - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Нова ТВ - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Скопје инфо - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Рикер неделава на средби со државниот врв

Телма - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе дојде во официјална посета на Македнија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата.

Филип Рикер неделава ќе го посети Скопје, ќе се сретне со Пендаровски, Заев и Димитров

ТВ21 - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава доаѓа во Атина и Скопје

Нетпрес - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

ПОСЕТА ОД САД: Филип Рикер неделава доаѓа на разговори прво во Атина, а потоа и во Скопје

Денешен - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава доаѓа во Скопје

Пулс24 - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ја посети Македонија, и ќе оствари средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата.

Филип Рикер на средби со власта, опозицијата, но и со осумте независни пратеници

МКД - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

iPortal - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава ќе ги посети Грција и Македонија

MakPress - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

1tv - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

А1 On - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Северна Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.

Доаѓа Рикер: Помошникот државен секретар во Македонија и Грција

PressingTV - 22.07.2019

Помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер, неделава ќе ги посети Грција и Македонија, каде што ќе има средби со претставници на власта, на граѓанското општество и на бизнис заедницата, соопшти Стејт департментот.