TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајката на Данка вели: Само сакаме таа да се појави и да се заврши ова што е можно поскоро

А1 On - 02.04.2024

Потрагата по девојчето Данка Илиќ, кое исчезна пред точно осум часа во Бањско Поле, недалеку од Бор, продолжува. Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче, првпат од моментот на исчезнувањето на Данка, проговори за српски Курир, а во шокантната ...

Еве што пребарувала мајката на малата Данка на интернет, пред исчезнувањето – информации по вештачењето на телефонот на Ивана Илиќ

Точка

Ана Бекута проговори за исчезнувањето на Данка Илиќ: Пејачката испрати јасна порака (ВИДЕО/ФОТО)

Убавина и Здравје

Мајката на Данка конечно проговори: Упати јасна порака

Мастило

Мајката на исчезнатата Данка: Само да се врати жива и здрава. Тогаш ќе одговориме на сè

МКД

Српската полиција ги проверува сите поврзани со исчезнувањето на Данка

Р.С.Европа

ТАА ГИ ЗНАЕ ИНФОРМАЦИИТЕ ЗА ИСЧЕЗНУВАЊЕТО НА МАЛАТА ДАНКА Експертите направија психолошки профил на мајката на исчезнатото девојче

+инфо

+инфо Сител 360 степени Скопје1 Фактор Во Центар Вечер Прес 4NEWS

СЕМЕЈСТВОТО НА ДАНКА СЕ ЛУТИ ЗА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Mајката вети дека ќе одговорат на сите навреди

Фактор - 02.04.2024

Сè што слушам, слушам на телевизија, вели дедото на исчезнатата Данка Илиќ од српскиот град Бор, по која се трага од вторникот. Тој објаснува дека се загрижени и нетрпеливи да дознаат нешто за исчезнатото дете.

МЕ БОЛИ ШТО МЕ ОБВИНУВААТ, НО НЕ СМЕАМ ДА КОМЕНТИРАМ Се огласи мајката на исчезнатата Данка

+инфо

Проговори мајката на Данка Илиќ: „МЕ БОЛАТ СИТЕ ШЕПКУЛАЦИИ“

Вечер Прес

Ме болат сите овие шпекулации обвинувајќи ме мене и мојот сопруг: мајката на Данка Илиќ првпат по исчезнувањето на ќерката

Макфакс

ДАНКА БИЛА ПРОДАДЕНА ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ, А НЕ КИДНАПИРАНА?! Српската полиција разгледува нова можност

+инфо

Српската полиција со нова индиција: Данка е продадена за да биде посвоена?

Либертас

Ме болат сите овие шпекулации, обвинувајќи ме мене и мојот сопруг: мајката на Данка Илиќ за првпат по исчезнувањето на нејзината ќерка

Опсервер

Либертас Сител Lider Рацин Бриф Слободен Печат Курир OhridNews

„Сè што слушам, слушам на телевизија, не убива нетрпеливоста“ вели дедото на исчезнатата Данка

Фокус - 02.04.2024

И по една недела од исчезнувањето на малата Данка Илиќ (2) од Бањско поле кај Бор, нема поголем развој на настаните. Информациите се површни бидејќи оперативната работа на полицијата е во тек, а како што вели за Нова.рс дедото на девојчето, Милан ...

„Се што слушам, слушам на телевизија, сакам да верувам дека ќе ја најдат што побрзо“: дедото на Данка за видеото од Виена на кое наводно се гледа девојчето

Макфакс

„Се што слушам, слушам на телевизија, сакам да верувам дека ќе ја најдат што побрзо“: дедото на Данка за видеото од Виена на кое наводно се гледа девојчето

Опсервер

„Сѐ што слушам, слушам на телевизија, сакам да верувам дека ќе ја најдат што побрзо“: Дедото на Данка за видеото од Виена на кое наводно се гледа девојчето

Точка

Дедото на Данка вели: Не убива нетрпеливоста, секоја секунда се надеваме дека ќе добиеме добри вести

А1 On

,,Луѓето ја знаат вистината!” – Дедото на исчезнатото девојче Данка Илиќ: „Не смеам ништо да кажам…“

Во Центар

Ни трага ни глас од малата Данка Илиќ, истрагата продолжува низ регионот и паралелно во Виена

24 Вести - 02.04.2024

Продолжува потрагата по двегодишната Данка Илиќ, која исчезна пред осум дена во Бањско поле кај Бор. Истрагата е проширена на целата територија на Србија а во потрагата се вклучи и австриската полиција, откако се појави видео според кое, две ...

Осми ден од потрагата по двегодишната Данка: истрагата проширена во неколку правци, се огласи и таткото

Макфакс

Седми ден нема трага од двегодишната Данка: се ископува дива депонија, полицијата го блокираше приодот

Фокус

Осми ден од потрагата по двегодишната Данка: истрагата проширена во неколку правци, се огласи и таткото

Опсервер

Осми ден од потрагата по двегодишната Данка: истрагата проширена во неколку правци, се огласи и таткото

MTM

Осми ден од потрагата по двегодишната Данка: Истрагата проширена во неколку правци, се огласи и таткото

Сител

Осми ден од потрагата по двегодишната Данка: истрагата проширена во неколку правци, се огласи и таткото

Точка

Centar Н.Македонија Lider

Мајката на Данка го „гуглала“ граничниот премин меѓу Србија и Романија пред исчезнувањето на детето

Фокус - 02.04.2024

Српските медиуми јавуваат дека пристигнале резултатите од вештачењето на мобилниот телефон на мајката на исчезнатата Данка Илиќ. Како што пренесува Информер, а повикувајќи се на други медиуми, откриено е дека Ивана Илиќ на Гугл пребарувала за ...

МАЈКАТА НА ДАНКА ГУГЛАЛА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО РОМАНИЈА Испливаа информации од телефонот

+инфо

Мајката на Данка гуглала за граничниот премин со Романија и за кривична одговорност

А1 On

ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ОД ИСТРАГАТА ЗА ДАНКА: Еве што пребарувала мајката на гугл и што виделе камерите на границата со Романија

Фактор

Кратко пред исчезнувањето на Данка мајката гуглала информации за граничниот премин меѓу Србија и Романија

Либертас

Мајката на Данка гуглала информации за граничниот премин меѓу Србија и Романија

Press24

Шокантни се новите информации: Откриено е што пребарувала мајката на исчезнатата Данка на интернет, нова дамка во случајот кој го вознемири Балканот

Курир

PressingTV Женски магазин

Полицијата повторно ги проверува сите куќи во Бор: потрагата по исчезнатата Данка продолжува

Макфакс - 02.04.2024

Ситуацијата во Бањско Поле наликува како опсадна состојба, јавува „Телеграф“ од местото каде пред осум дена исчезна двегодишната Данка. Во населбата, според написите на медиумот, има голем број полицајци. „Полицијата оди од куќа до куќа.

Банско Поле под полициска опсада, се пребаруваат подруми и се испрашуваат жителите

А1 On

📽 5 МИСТЕРИИ ВО СЛУЧАЈОТ СО ИСЧЕЗНАТАТА ДАНКА Времето, местото, паркирањето, доаѓањето на таткото…

+инфо

Какви тајни и кому му раскажал полицаецот од Бор кој е приведен во истрагата за исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ

Скопје1

Најновата снимка од дрон околу местото на исчезнувањето на Данка: Ова се 2-те локации кои ги надлетуваат хеликоптерите

Во Центар

Данка е продадена за 120.000 евра?

PressingTV

Александар Вучиќ за малата Данка: Се појави нова трага, ми се јавија ноќеска во 3 часот!

Пулс24

Во Центар Телма А1 On Либертас Фактор Фактор Мастило 24 Вести

Србија: Полицијата ги проверува сите кои би можеле да бидат поврзани со исчезнувањето на двегодишната Данка

МКД - 02.04.2024

Потрагата по исчезнатото двегодишно девојче Данка Илиќ не престанува, се проверуваат сите факти и сите лица кои можат да се доведат во врска со нејзиното исчезнување, соопшти српската полиција.

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ

Фокус

Мајорот на српската полиција откри до каде стигнала истрагата за исчезнатото девојче Данка

Скопје1

Полицискиот мајор за исчезнатата Данка: Што се однесува до мене, сите се осомничени

Во Центар

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ, наведуваат од полициската истрага

Бизнис Вести

Осум дена голгота: Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ

Курир

Сите се осомничени во случајот со исчезнувањето на двегодишната Данка Илиќ, наведуваат од полициската истрага

Нова ТВ

OhridNews Канал5 Zoom Н.Македонија Бриф Либертас Слободен Печат MakPress

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена, на која наводно се гледа Данка Илиќ

Макфакс - 02.04.2024

Во овој момент не би можел да зборувам за конкретни податоци, истрагата е многу динамична и обемна од првиот ден, а се проверуваат сите можни факти и околности. Се проверуваат сите лица кои би можеле да се поврзат со настанот.

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

Опсервер

„СЕГА СИТЕ СЕ ОСОМНИЧЕНИ“ – мајорка во српската полиција детално за истрагата за малата Данка

Вечер Прес

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

Centar

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

MTM

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

24Инфо

„Сите се осомничени“: Мајорката на српската полиција за снимката од Виена на која наводно се гледа Данка Илиќ

Точка

Вујкото на Данка два часа сослушуван во полиција: „Моите деца и целото семејство се во страв“

Вечер Прес - 01.04.2024

Вујкото на исчезнатата Данка Илиќ денеска два часа бил испрашуван во полициска станица, по што се огласи и кажа дека целото семејство е во страв, како и неговите деца. Мајката, таткото, вујкото и другите членови на семејството на исчезнатaта Данка ...

“Многи текстови во медиумите се потполно лажни” – вујкото на Данка ги опиша настаните непосредно пред исчезнувањето на девојчето

Либертас

„Сега ќе ви ја кажам вистина“, вујко на Данка раскажа што се случило во Бањско поле

А1 On

„Ќе ви ја раскажам вистината за исчезнувањето на Данка“ – вујкото ги опиша финалните минути во Бањско Поле

Макфакс

Вујкото на малата Данка проговори за минутите пред исчезнувањето

Скопје1

Седми ден потрага по малата Данка, се огласи вујкото на исчезнатото девојче: Ќе ви ја кажам вистината…

ТВ21

Вујкото на Данка: Сестра ми отишла по вода во автомобилот, а не во куќата

Република

PressingTV Опсервер MTM Press24 Точка Centar Мастило Република