TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ниси сама“: Песна на Бајага и Бранко Ѓуриќ за силуваните актерки

MakPress - 25.01.2021

„Ниси сама“ е песната посветена за силуваните актерки Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ од страна на професорот по глума Мика Алексиќ, скандал кој ја тресе Србија во последната недела. Текстот е дело на Момчило Бајагиќ Бајага а Бранко Ѓуриќ со неговиот ...

„Не си сама“ – Бајага и Ѓура и посветија песна на актерката Милена Радуловиќ/ВИДЕО

Вечер Прес - 24.01.2021

Момчило Бајагиќ Бајага и Бранко Ѓуриќ, направија песна која го носи називот „Не си сама“. Песната е посветена на актерките Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ, кои во текот на изминатите денови ги изнесоа своите интимни признанија за сексуална ...

Бајага за песната која сите ја поврзуваат со Милена Радуловиќ: „Ја напишав пред една година, не сум пророк“

Слободен Печат - 24.01.2021

Актерката Милена Радуловиќ наиде на огромна поддршка од јавноста, откако во својата исповед соопшти дека ја силувал професорот по глума Мирослав Алексиќ, кога имала 17 години. Многу познати личности ѝ дадоа поддршка, а Момчило Бајагиќ Бајага ја ...

Бајага и глумецот Бранко Ѓуриќ ѝ посветија песна на Милена Радуловиќ

Репортер - 24.01.2021

Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага и глумецот Бранко Ѓуриќ и посветија песна на младата глумица Милена Радуловиќ, која деновиве излезе во јавност и храбро проговори за траумите кои ги доживеала додека работела со нејзиниот професор по глума Мирослав ...

Урнебесно: Милена Радуловиќ вака ѝ возврати на Ана Николиќ за поддршката (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.01.2021

Веќе една недела регионот го тресе случајот на Милена Радуловиќ , актерката што го обвини славниот професор по глума Мирослав Алексиќ – Мика дека ја силувал кога била малолетна и одела на часови кај него.

Коментарот на Милена Радуловиќ под објавата на Ана Николиќ стана хит

Локално - 24.01.2021

Откако пејачката Ана Николиќ, заедно со бројни други јавни личности, ја поддржаа Милена Радуловиќ, актерка која го обвини Мирослав Мика Алексиќ за силувања, следеше коментарот на Милена на Инстаграм, кој ги „запали“ корисниците на социјалните мрежи ...

(ВИДЕО) Бајага ѝ посвети песна на актерката Милена – „Не си сама“

Нетпрес - 23.01.2021

Популарниот Бајага напиша песна која ѝ ја посвети на младата актерка Милена Радуловиќ, која неодамна откри дека била силувана од учителот по глума Мика Алексиќ. „Сакам да ја задржиш насмевката на твоето убаво лице…, Не си сама додека е ова меѓу ...

Бајага ѝ напиша песна на храбрата Милена Радуловиќ: Не плачи, не си сама

Хаштаг - 24.01.2021

Фото: ATA Images/Antonio Ahel/Stefan Tomašević Милена Радуловиќ храбро проговори и зборуваше јавно за злоупотребата што ја доживеала од наставникот и сопственик на сега озлогласената школа за глума, Мирослав Мика Алексиќ.

Бајага и Ѓура направија песна за поддршка на силуваните актерки Милена и Ива „Ниси сама“

Република - 24.01.2021

Момчило Бајагиќ Бајага и Бранко Ѓуриќ направија песна која го носи називот „Ниси сама“. Песната е посветена на актерките Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ, кои во текот на изминатите денови ги изнесоа своите интимни признанија за сексуална злоупотреба ...

Ме тераше да се соблечам и да го заведам: Уште една актерка се огласи по Милена Радуловиќ

Мастило - 24.01.2021

Актерките Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ мотивираа многу млади девојки, особено нивни колешки од целиот регион да ги споделат своите искуства со сексуално злоставување. Актерката Кармен Ловриќ (34), позната по улогата во сериите „На граници“ и „Ружа ...

Не плачи, не си сама: Бајага ѝ напиша песна на храбрата Милена Радуловиќ

Женски магазин - 23.01.2021

Фото: ATA Images/Antonio Ahel/Stefan Tomašević Милена Радуловиќ храбро проговори и зборуваше јавно за злоупотребата што ја доживеала од наставникот и сопственик на сега озлогласената школа за глума, Мирослав Мика Алексиќ.

Адвокатот на сексуалниот предатор Алексиќ ја манипулира јавноста – актерката Милена Радуловиќ се смеела откако била ...

+инфо - 23.01.2021

Актерката Милена Радуловиќ, која прва го пријави својот учител Мирослав Мика Алексиќ за сексуално злоставување, добива поддршка од познати јавни личности, а Бајага и „Бомбај Штампа“ напавија песна за нејзиниот хероски подвиг.

ВИДЕО: „Не си сама“ – Бајага и посвети песна на Милена Радуловиќ

Либертас - 23.01.2021

Популарниот Бајага посвети песна на младата актерка Милена Радуловиќ, која откри дека била силувана од учителот по глума Мика Алексиќ. Бранко Ѓуриќ ја напиша музиката за песната „Не си сама“, а ја изведува бендот „Бомбај ...

Бајага ѝ посвети песна на Милена, слушнете ја „Не си сама“ (ВИДЕО)

+инфо - 23.01.2021

Популарниот Бајага напиша песна која ѝ ја посвети на младата актерка Милена Радуловиќ, која неодамна откри дека била силувана од учителот по глума Мика Алексиќ. „Сакам да ја задржиш насмевката на твоето убаво лице…, Не си сама додека е ова меѓу ...

Бајага напиша химна на храброста: Ѝ ја посвети „Не си сама“ на Милена Радуловиќ

Слободен Печат - 23.01.2021

Исповедта на младата и перспективна глумица Милена Радуловиќ ја потресе јавноста. И додека бројот на жрртвите се зголемува, многу колеги на Милена и на Ива, кои први собраа сила да ги пријават силувачите, им даваат поддршка.

Бајага напиша песна за Милена и Ива: Не сте сами

Локално - 23.01.2021

Момчило Бајагиќ Бајага и Бранко Ѓуриќ, направија песна која го носи називот „Не си сама“, а е посветена на актерките Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ, кои во текот на изминатите денови ги изнесоа своите интимни признанија за сексуална злоупотреба од ...

(ФОТО) Силуваната Милена Радуловиќ со силна порака до сите жени

Мастило - 23.01.2021

Актерката Милена Радуловиќ која го обвини Мирослав Мика Алексиќ за силување и за сексуално вознемирување, на социјалните мрежи објави силна порака. Таа се обрати зборувајќи во нејзино, но и во име на нејзината колешка Ива Илинчиќ која исто така ...